Ante KovaiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Kovai, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Kovai, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Kovai, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Kovai, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Kovai, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Kovai. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Kovai
Ante Kovai
Ante Kovai
Urodzi si
Antun Kovai

6 czerwca 1854 r
Zmar 10 marca 1889 r.
Inne nazwy Ante
Maonkowie Milka Hajdin
Dzieci Marija Kovai
Olga Kovai
Kreimir Kovai
Rodzice) Ana Vugrinec
Ivan Kovai

Antun Ante Kovai (6 czerwca 1854 10 marca 1889) by chorwackim pisarzem, który jest najbardziej znany ze swojego wielkiego dziea U registraturi .

Biografia

Wczesne ycie

Urodzony w rodzinie chorwackich chopów w Hrvatsko Zagorje , Kovai przeszed przez szko prawnicz , aby zosta adwokatem . Urodzi si w Celine Gorike , wsi niedaleko Mariji Goricy .

Jego rodzicami byli Ana Vugrinec i Ivan Kovai (1826-1906). Pobrali si w Mariji Goricy . Iwan nazywa si te Janko i marzy, e Ante zostanie ksidzem.

W 1857 r. Ante wraz z rodzicami wyjecha do Oplaznika .

Poniejsze ycie

Kovai zacz pisa w 1875 roku. Podczas gdy jego wczesne prace maj tendencje romantyczne , w póniejszych latach by pod wpywem literatury realistycznej . Jego opowiadania i powieci czsto miay silny satyryczny wydwik i przedstawiaj ostr krytyk niesprawiedliwoci w chorwackim spoeczestwie jego czasów. Jedna z jego powieci, Meu abari , pozostaa niedokoczona, poniewa mieszkacy Karlovaca protestowali po przeczytaniu pierwszych akapitów w lokalnej gazecie.

Celine Gorike , gdzie urodzi si Kovai

Najbardziej znanym dzieem Ante Kovaia jest powie póautobiograficzna U registraturi (1888). Wyrazi w nim wielk sympati dla zwykych Chorwatów, zwaszcza chopów, których uwaa za lepszych od snobistycznego obywatela .

Kovai by znany jako zagorzay zwolennik Ante Starevicia i jego Chorwackiej Partii Praw . Jako taki by zaciekle przeciwny Ivanowi Mauraniowi i napisa dosown parodi wiersza Maurania mier Smail-agi engia .

W póniejszych latach Kovai zacz wykazywa objawy zaburze psychicznych, które stopniowo wpyny na jego prac, w tym ostatnie rozdziay U registraturi .

U registraturi , czca cierpk satyr spoeczn, naturalistyczne opisy chorwackiej biurokracji i chopstwa, a take fascynacj nadprzyrodzonoci odziedziczon po romantyzmie , pozostaa jednak najpotniejsz powieci chorwack XIX wieku i jedn z najtrwalszych powieci w historii Chorwacji . W 1974 roku zosta zaadaptowany do popularnego miniserialu telewizyjnego, w którym wystpi Rade erbedija .

mier

Kovai zmar na zapalenie puc w szpitalu psychiatrycznym w Vrape , Zagrzeb . By szalony w chwili mierci.

Zosta pochowany na cmentarzu Mirogoj .

Rodzina

ona Kovaicia nazywaa si Milka Hajdin, z któr mia szecioro dzieci. Ante i Milka pobrali si w Maej Goricy . Ich córki Olga i Marija byy nauczycielkami, a syn Kreimir dziennikarzem, który zmar w 1960 roku.

Pracuje

róda

Zewntrzne linki

Multimedia zwizane z Ante Kovai w Wikimedia Commons

Opiniones de nuestros usuarios

Elzbieta Zalewski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Ante Kovai.

Agnes Kowalik

Uważam, że ten wpis o zmiennej Ante Kovai jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Sabina Rakowski

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Ante Kovai, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Martin Ciesielski

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Ante Kovai.