Ante VrbanWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Ante Vrban, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Ante Vrban, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Ante Vrban, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Ante Vrban, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Ante Vrban, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Ante Vrban. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Ante Vrban
Zdjcie Ante Vrban.jpg
Urodzi si ( 15.01.2019 )15 stycznia 1908
Pejakua pobliu Gospi , Trójjedyne Królestwo Chorwacji , Austro-Wgry
Zmar 31 sierpnia 1948 (1948-08-31)(w wieku 40 lat)
Zagrzeb , PR Chorwacja , FPR Jugosawia
Wierno  Niepodlege Pastwo Chorwackie Nazistowskie Niemcy
 
Serwis/ oddzia Ustasze Milicja
Chorwackie Siy Zbrojne
Lata suby 194145
Posiadane polecenia Zastpca komendanta obozu koncentracyjnego Stara Gradika

Ante Vrban (15 stycznia 1908 - 31 sierpnia 1948) by chorwacki major Siy Zbrojne Ustaszy a póniej Armed Forces chorwaccy z Niezalenego Pastwa Chorwackiego w czasie II wojny wiatowej . Peni funkcj zastpcy komendanta obozu koncentracyjnego Stara Gradika i odpowiada za róne zbrodnie popenione tam podczas wojny. Po upadku Niepodlegego Pastwa Chorwackiego uciek i szuka schronienia w Austrii . Latem 1945 wróci do Jugosawii z zamiarem wszczcia powstania antykomunistycznego . Zosta aresztowany przez wadze jugosowiaskie i oskarony o zbrodnie wojenne . Vrban zosta uznany za winnego pod kadym wzgldem i powieszony w sierpniu 1948 roku.

Biografia

Vrban urodzi si 15 stycznia 1908 in Pejakua, w pobliu Gospi . Przed II wojn wiatow pracowa jako asystent handlowy.

Po utworzeniu Niepodlegego Pastwa Chorwackiego wstpi do Milicji Ustaszy . W lecie 1941 roku, bra udzia w zabójstwach z Serbami w Lice , jak równie w zabójstwach od ydów w obozie koncentracyjnym Jadovno .

Do obozu w Starej Gradice przyby 13 listopada 1941 r. i przywióz ze sob grup pojmanych masonów . Przez pewien czas by zastpc komendanta obozu, którym dowodzi Mile Orekovi. Na powojennym procesie przyzna si do zatrucia cyklonem B 63 chorych dzieci .

Bra udzia w bitwie pod Lijeve pole . Po upadku Niepodlegego Pastwa Chorwackiego wycofa si do Austrii , ale w 1946 powróci na krótko do Chorwacji, by nawiza kontakt z krzyowcami . W nastpnym roku UDBA schwytaa go na górze Papuk razem z Ljubo Miloem . Na rozprawie przed Sdem Najwyszym Chorwackiej Republiki Ludowej z ustaszami zapanymi w operacji Gwardijan Vrban zosta skazany na mier przez powieszenie .

W kulturze popularnej

W czteroczciowym miniserialu telewizyjnym Zagrzeb z 1983 roku Zamke ( Puapki ) w rol Vrbana wcieli si Zdenko Jeli . W dramacie historycznym Dara z Jasenovac z 2021 r. w reyserii Predraga Antonijevicia , Vrbana gra Igor orevi.

Bibliografia

róda

Opiniones de nuestros usuarios

Marcin Laskowski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Ante Vrban jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Monika Sobolewski

Artykuł o Ante Vrban jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Agata Wilczyński

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Ante Vrban, jest to bardzo dobra opcja.