AnteliasWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antelias, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antelias, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antelias, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antelias, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antelias, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antelias. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antelias
Miasto
Stolica Apostolska w Cylicji.jpg
Mapa pokazujca pooenie Antelias w Libanie
Mapa pokazujca pooenie Antelias w Libanie
Antelias
Lokalizacja w Libanie
Wspórzdne: 33° 550N 35°360E / 33,91667°N 35,600000°E / 33.91667; 35.60000 Wspórzdne : 33°550N 35°360E / 33,91667°N 35,600000°E / 33.91667; 35.60000
Kraj  Liban
Gubernatorstwo Gubernatorstwo Mount Libanu
Dzielnica Dystrykt Matn
Burmistrz Elie Abou Jaoude
Strefa czasowa UTC+2 ( EET )
  lato (czas letni ) UTC+3 ( EEST )
Numer kierunkowy +961

Antelias ( arab . ) to miasto w Libanie . Znajduje si okoo 5 km na pónoc od Bejrutu .

Etymologia

Nazwa jest pierwotnie grecka, od (anty) contra i (helios) soce co oznacza w stron soca.

Miasto

Gmina Antelias - Naqqach znajduje si w Kaza Matn w Mount Liban , jednym z omiu mohafazatów (gubernatorstw) Libanu. Antelias - Naqqach jest 8 km (4,9712 mil) od Bejrutu (Bejrut), stolicy Libanu. Jego wysoko wynosi 10 metrów (32,81 stóp; 10,936 m) nad poziomem morza. Powierzchnia Antelias - Naqqach rozciga si na 193 hektary (1,93 km² - 0,74498 mi²).

Zainteresowanie archeologiczne

W Antelias znajduje si miejsce Ksar Akil, gdzie znaleziono najstarsze w regionie szcztki czowieka: 30 000-letniego mczyzn w pobliu jaski Ksar Akil. Znalezion czaszk zwok wysano do Muzeum Narodowego w Bejrucie, a szcztki wysano do Stanów Zjednoczonych w celu konserwacji i bada. Te jaskinie s równie bardzo podane przez znanych speleologów, którzy badali ich korytarze. Jaskinia Antelias równie znajdowaa si 2,5 kilometra (1,6 mil) na wschód od miasta, dopóki nie zostaa cakowicie zniszczona przez dynamit w 1964 roku. Odkrycia z Antelias znajduj si w Muzeum Prehistorii Libanu .

Antelias jest take miejscem kocioa St-Elie, zbudowanego w 1895 roku. Koció St-Elie organizuje uroczystoci w tygodniu 19 lipca. Dla publicznoci oferowane s rónorodne atrakcje, takie jak przedstawienia, koncerty, kiermasz i jedzenie, stoiska ze sodyczami i fajerwerki.

Zainteresowanie historyczne

Antelias (w szczególnoci Klasztor w. Eliego) by miejscem podpisania traktatu historycznego (w jzyku arabskim: Ammiyat Antelias ) midzy kilkoma spoecznociami w Libanie, aby zjednoczy si przeciwko uciskowi egipskiej okupacji i ich sojuszników w poowie XIX wieku wieku, dokadnie w 1840 roku chrzecijaskich i druzowie spoecznoci byy gównymi stronami w tym Traktacie. Traktat nie zapobieg jednak zaciekej wojnie midzy obiema stronami w 1860 r., która doprowadzia do dziesitek tysicy ofiar.

Religia

Antelias jest siedzib katolikosa z Cylicji z ormiaskiego katolikosatu Wielkiego Domu Cylicji .

Jej katedra w. Eliasza jest stolic biskupi maronickiej katolickiej archeparchii Antelias .

Inne wane budowle religijne obejmuj St-Elie Maronite klasztor z jego dwóch kocioów i St. Mikhael greckiego prawosawnego kocioa .

Geografia

Antelias skada si z yznej równiny przybrzenej i górzystego regionu pooonego bardziej na wschodzie. Po bokach rzeki Antelias znajduje si równie wsza równina, która pochodzi z pobliskiego róda (Fawar) i pynie ze wschodu na zachód do Morza ródziemnego . Rzeka Antelias jest silnie zeutrofizowana ze wzgldu na siln urbanizacj i szkodliwy wpyw nieoczyszczonych wód zuytych.

Do pocztku lat dziewidziesitych ubiegego wieku nadbrzena równina Antelias skadaa si gównie z otwartych obszarów obsadzonych drzewami pomaraczowymi i bananowymi. Na nadmorskiej równinie mona byo zobaczy bardzo niewiele domów. Pasy wzdu rzeki Antelias byy równie obsadzone drzewami pomaraczowymi.

Ze wzgldu na rozleg urbanizacj od drugiej poowy ubiegego wieku wikszo terenów zielonych zostaa usunita i zastpiona budynkami mieszkalnymi i komercyjnymi, co ma powany wpyw na rodowisko. Bardzo niewiele, jeli w ogóle, takich terenów zielonych nadal istnieje.

Pozycja strategiczna

Antelias jest uwaany za bram do pónocnych regionów Matn . Matn to jeden z najlepiej prosperujcych regionów Libanu, obejmujcy wiele fabryk, centrów handlowych i wanych szkó.

Antelias znajduje si midzy Bejrutem a miastem Jounieh, a jego przybrzena autostrada jest wiadkiem codziennego ruchu ulicznego. Jak wspomniano wczeniej, Antelias jest bram do Bikfaya , Dhour el Chweir , Baskinta i Aintoura , wszystkich znanych letnich kurortów i drogi Antelias-Bikfaya, która jest dobrze znana z penienia tej roli.

Interes handlowy

Antelias posiada wiele renomowanych centrów handlowych, takich jak ABC i Le Mall, supermarkety takie jak Spinneys i Bou Kahlil oraz kina Cine St Elie, Grands Cinemas i CineMall. Dodajc do tego ulic dedykowan bankom, która ma wicej ni pi rónych banków. Antelias ma równie pasek, który oferuje wybór rónych restauracji oferujcych rónorodne kuchnie, takie jak japoska: Yen, Yabani i Tsunami, libaska: Petit cafe, Keif i Lebnene, amerykaska: Spot i Public, woska: Pinokio, meksykaska: Carlito's i Francuski: L'escroc.

Zainteresowanie turystyczne

Antelias jest domem dla duej przystani i play, która przyciga ludzi z ssiednich, a nawet odlegych miejscowoci. Garden Tower by pierwszym hotelem wybudowanym w okolicy Antelias, w bezporednim ssiedztwie katolikosatu Cylicji . Równie Antelias ma bardzo synn rzek, która przepywa przez jego ulice.

Zainteresowanie kulturowe

Antelias organizuje coroczne Targi Ksiki sponsorowane przez Ruch Kulturalny Antelias . Sam Ruch Kulturalny jest organizacj z siedzib w Antelias i organizuje okresowe wydarzenia, takie jak dyskusje polityczne, recenzje ksiek, sztuki teatralne i tym podobne.

Antelias jest take domem braci Rahbani, którzy tak wiele przekazali wiatowemu Dziedzictwu Muzycznemu. Antelias inspirowa Rahbanów przez tyle lat. W Antelias jest te ulica powicona braciom Rahbani.

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Dariusz Cieśla

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Milena Augustyniak

Ładny artykuł z _zmienna.