AntenorydyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antenorydy, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antenorydy, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antenorydy, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antenorydy, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antenorydy, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antenorydy. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antenorides ( staroytnego greckiego : ) by patronymic od staroytnej Grecji , uywane w mitologii greckiej , od mitologicznego Antenor , a zastosowane do jego synów i potomków, w Antenoridae. Pindar i scholiast na Pindara sugeruj, e Antenoridae czczono w staroytnej Cyreny powodu legendy o ich migracji do Cyreny z Troy.

Historyk Strabon nawizuje do zaginionej sztuki Sofoklesa zwanej Antenoridae (), która moga dotyczy historii rodu po wojnie trojaskiej .

Wedug redniowiecznego pisarza i drukarza Williama Caxtona w swoim przekadzie Raoula Lefèvre'a , Recuyell z Historii Troi, Antenorydy to take nazwa jednej z szeciu bram Troi, nazwanych na cze Antenora, cho nie jest to odnotowane w adnej znane staroytne ródo. Ta brama jest równie póniej wspomniano w William Shakespeare s gry Troilus i Cressida .

Uwagi

Bibliografia


 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznejSchmitz, Leonhard (1870). Antenorydy . W Smith, William (red.). Sownik biografii i mitologii greckiej i rzymskiej . 1 . P. 183.


Opiniones de nuestros usuarios

Piotr Madej

Ten wpis na Antenorydy pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Emilia Borkowski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Nina Gruszka

Ładny artykuł z _zmienna.

Dariusz Pawlak

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antenorydy, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.