AntenyWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anteny, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anteny, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anteny, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anteny, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anteny, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anteny. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anteny
Antena racemosa 4844f.JPG
Anteny racemosa
Klasyfikacja naukowa mi
Królestwo: Plantae
Klad : Tracheofity
Klad : Okrytozalkowe
Klad : Eudicots
Klad : Asterydy
Zamówienie: Asterale
Rodzina: Asteraceae
Plemi: Gnaphalieae
Rodzaj: Anteny
Gaertn.
Synonimy
  • Disynanthus Raf.
  • Sekta gnafalium . Antena (Gaertn.) Miq.
  • Link do chamaezelum
  • Antennaria Link ex ks.
  • Cytarium Peterma.

Antennaria to rodzaj z dwupiennych wieloletnich zió z rodziny astrowatych , pochodzi z regionów umiarkowanych pókuli pónocnej , z kilku gatunków ( A. chilensis , A. linearifolia , A. sleumeri ) w umiarkowanej poudniowej Ameryki Poudniowej ; najwiksza rónorodno gatunkowa wystpuje w Ameryce Pónocnej . Nazwy zwyczajowe to kocia stopa lub kocia stopa , pussytoe i wieczny .

Róne gatunki Antennaria osigaj od 10 cm do 50 cm wysokoci. Na licie s podstawne i czsto wynikaj lici. Nazwa Antennaria odnosi si do wystajcych prcików widocznych na mskich kwiatach niektórych gatunków, przypominajcych czuki owadów .

Gatunki Antennaria s wykorzystywane jako roliny pokarmowe przez larwy niektórych gatunków Lepidoptera, w tym Vanessa virginiensis (amerykaska dama malowana), Coleophora pappiferella (która ywi si wycznie A. dioica ), Schinia verna (która ywi si kilkoma gatunkami Antennaria ).

Wybrane gatunki

Hybrydy

  • Anteny × erigeroides Greene (pro sp.)
  • Antenaria × foliacea Greene (pro sp.)
  • Anteny × macounii Greene (pro sp.)
  • Antennaria x oblancifolia E.Nels. (pro sp.)

Galeria

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Marek Rak

Ten wpis na Anteny pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Kalina Krük

W tym poście o Anteny dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.