Anteroventral leukomalacja jdroWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anteroventral leukomalacja jdro, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anteroventral leukomalacja jdro, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anteroventral leukomalacja jdro, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anteroventral leukomalacja jdro, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anteroventral leukomalacja jdro, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anteroventral leukomalacja jdro. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anteroventral leukomalacja jdro
identyfikatory
NeuroLex ID birnlex_1401
Anatomiczne warunki neuroanatomii

Anteroventral leukomalacja jdro (AVPV) jest maa skupisko komórek zlokalizowanych w przedwzrokowym powierzchni z podwzgórza mózgu, który jest bogaty w jdrowych receptorów hormonów w drog dimorficzne sposób silnie zaangaowane w szczurzych modelach jako noworodka nadruk, a nastpnie kontrolowanie seks-typowy fizjologii i zachowania. To jdro lub skupisko komórek jest zazwyczaj wikszy rozmiar w kobiet ni u mczyzn, w przeciwiestwie do seksualnie dimorficzne jdra (SDN), który jest wikszy u samców.

U szczurów i myszy wyliczono AVPV plus leukomalacja jdro tworz rostralnej obszar leukomalacji trzeciej komory (RP3V). Obszar ten jest peen kisspeptin wyraajc neuronów i bierze udzia w regulacji GnRH neurony i jest odpowiedzialny za wzrostem LH u samic myszy.

Referencje

  1. ^ Gore, A. (2008). Rozwojowe programowania i hormonalnego zaburzajce dziaanie na systemach reprodukcyjnych neuroendokrynnych . Frontiers in Neuroendokrynologii . 29 (3): 358-374. doi : 10,1016 / j.yfrne.2008.02.002 . PMC  2702520 . PMID  18394690 .
  2. ^ LeVay Simon (2011). Gej, hetero, a Reason Why . New York: Oxford University Press. p. 52. ISBN  978-0-19-993158-3 .


Opiniones de nuestros usuarios

Teresa Andrzejewski

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Weronika Wasilewski

W tym poście o Anteroventral leukomalacja jdro dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Jakub Zakrzewski

Świetny post o Anteroventral leukomalacja jdro.