Antes de las SeisWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antes de las Seis, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antes de las Seis, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antes de las Seis, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antes de las Seis, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antes de las Seis, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antes de las Seis. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antes de las Seis
Shakira - Antes De Las Seis.jpg
Pojedyncze przez Shakira
z albumu Sale el Sol
Wydany 21 padziernika 2011 ( 21.10.2011 )
Gatunek muzyczny aciski pop
Dugo 2 : 55
Etykieta Epicki
Autorzy piosenek
Producent(y)
  • Shakira
  • Lester Mendez
Shakira singli chronologia
" Rabiosa "
(2011)
Antes de las Seis
(2011)
" Je l'aime à mourir "
(2011)

" Antes de las Seis " (angielski: "Before Six O'Clock" ) to piosenka nagrana przez kolumbijsk piosenkark i autork tekstów Shakir na jej dziewity album studyjny Sale el Sol (2010). Napisany i wyprodukowany przez wokalistk i jej czstego wspópracownika Lestera Mendeza , Antes de las Seis jest jedn z romantycznych piosenek z albumu i muzycznie jest latynosk ballad pop . Zawiera proste pianino i rytm uzupeniony gitar akustyczn, nad którym Shakira zapewnia smutny i emocjonalny wokal. Epic Records wydaa piosenk jako czwarty singiel z Sale el Sol w dniu 21 padziernika 2011 roku.

Krytycy pozytywnie ocenili "Antes de las Seis", komplementujc jego tre liryczn. Piosenka wypada sabo na listach przebojów singli , ale odniosa umiarkowany sukces na listach przebojów airplay . Osign 1 miejsce na hiszpaskiej licie Airplay Chart i osign 14 miejsce na licie Monitor Latino w Meksyku. W Stanach Zjednoczonych zaja odpowiednio 21 i 4 miejsce na listach przebojów Billboard Hot Latin Songs i Latin Pop Airplay . W 2013 roku Antes de las Seis otrzyma zoty status w Meksyku.

Piosenka zostaa wykonana podczas segmentu bisów koncertowych koncertów Shakiry The Sun Comes Out World Tour w 2010 i 2011 roku. Nagranie jej wystpu na koncercie w Paryu we Francji posuyo jako promocyjny teledysk do piosenki. Wykorzystano go równie do promocji czwartego koncertowego albumu Shakiry Live from Paris .

To i kompozycja

W padzierniku 2009 roku Shakira wydaa swój ósmy album studyjny, She Wolf . Kompozycja pyty odesza od jej bardziej tradycyjnych latynoskich stylów pop i pop rock i bya przede wszystkim albumem electropop z poczeniem elementów muzyki wiatowej i folkowej . Pyta zostaa pozytywnie przyjta przez wikszo krytyków muzycznych i chwalona za wybitny charakter i eksperymenty Shakiry z electropopem. Pod wzgldem komercyjnym She Wolf odniosa sukces, zdobywajc szczyty list przebojów i zdobywajc zote i platynowe certyfikaty na kilku terytoriach Ameryki Poudniowej i Europy. Jednak spisa si sabo w Stanach Zjednoczonych i sta si pierwszym studyjnym albumem Shakiry od czasu Dónde Están los Ladrones (1998) przegapi notowania w pierwszej dziesitce po tym, jak osign 15 miejsce na amerykaskiej licie Billboard Hot 200 . W maju 2010 napisaa i nagraa " Waka Waka (Tym razem dla Afryki) ", oficjaln piosenk Mistrzostw wiata FIFA 2010 , która staa si wiatowym hitem.

Po globalnym sukcesie piosenki Shakira rozpocza prac nad swoim dziewitym studyjnym albumem Sale el Sol . Podzielia album na trzy kierunki, z których jeden okrelia jako romantyczny charakter. Shakira czua, e byo to co, z czego nie korzystaa przez ostatnie trzy lata, a wczenie go do albumu zaowocowao bardzo intensywnymi, bardzo romantycznymi piosenkami. "Antes de las Seis" to jedna z takich piosenek z albumu. Ta latynoska ballada popowa zostaa napisana i wyprodukowana przez Shakir i jej czstego wspópracownika Lestera Mendeza , który wczeniej pracowa z ni nad piosenkami, w tym Underneath Your Clothes (2002) i La Tortura (2005). Instrumentacja muzyczna utworu jest prosta i skada si z pianina i gitary akustycznej . Wedug Jennifer Schaffer z The Stanford Daily , jej agodniejsza produkcja pomaga skupi si na gosie Shakiry, który jej zdaniem zosta obdarty do gbi. Wokalistka dostarcza smutne i emocjonalne wokale, które poruszaj kwestie tsknoty, alu i samotnoci. Shakira mówia o gbokim znaczeniu kryjcym si za ballad albumu i wyrazia trudnoci w wyjanieniu tego, mówic: Wszyscy przechodzimy przez trudne chwile. Cokolwiek si wydarzyo, jest to w piosenkach. tym razem wyjanij kad piosenk. Trudno wytumaczy piosenk. Te piosenki wyjaniaj mi lepiej, ni potrafi je wyjani.

Wydanie i odbiór

"Antes de las Seis" zosta wybrany jako czwarty singiel z Sale el Sol i zosta udostpniony do cyfrowego pobrania z iTunes Store w dniu 21 padziernika 2011 roku. Ogoszenie potwierdzajce jego wydanie jako singla pojawio si na oficjalnej stronie Shakiry 24 padziernika. Chocia w ogoszeniu wspomniano, e singiel zostanie wydany w iTunes Store 31 padziernika, pojawi si tam ju dziesi dni wczeniej.

Krytyczny odbiór

Antes de las Seis otrzyma generalnie pozytywne recenzje od krytyków muzycznych. Stephen Thomas Erlewine z AllMusic podkreli to jako przykad wszechstronnoci Shakiry i skomentowa, e album apie oddech na balladzie. Mikael Wood z Entertainment Weekly nazwa piosenk wspaniaa ballad i zachca czytelników do jej pobrania. Jesus Yanez-Reyes z Northern Arizona News oceni Antes de las Seis bardzo pozytywn recenzj i pochwali jej teksty oraz serdeczne wokale Shakiry jako majce zdolno przezwycienia wszelkich barier jzykowych, jakie mog istnie midzy artyst a suchaczem, naprawd czynic go piosenk nutow w wydaniu. Jennifer Schaffer ze Stanford Daily pochwalia wraliwo piosenki i skomentowaa, e Shakira oferuje swoim suchaczom znacznie bardziej wraliw osobowo. Carlos Macias z Terra Music wybra Antes de las Seis jako swój ulubiony utwór z albumu i pochwali jego teksty, nazywajc je klasyczn Shakir i stwierdzajc, e mino troch czasu, odkd kolumbijska supergwiazda daa nam wgld w ni serce." Podczas ceremonii rozdania nagród Premios Nuestra Tierra w 2012 roku Antes de las Seis zosta nominowany do Mejor Interpretación Pop Del Año (Najlepszy popowy wystp roku).

Wydajno wykresu

Komercyjnie piosenka odniosa umiarkowany sukces w regionach latynoskich. W Meksyku Antes de las Seis zajo 14 miejsce na licie Airplay Monitor Latino . W Hiszpanii znalaza si na szczycie listy airplay PROMUSICAE , chocia nie znalaza si na gównej licie singli . Podobnie piosenka odniosa sukces na licie Billboard Latin Pop Airplay w Stanach Zjednoczonych, gdzie osigna szczyt na 4 miejscu, ale wypada sabo na gównej licie Hot Latin Songs , osigajc jedynie 21. Antes de las Seis jest jedyny singiel z Sale el Sol, który nie znalaz si w pierwszej dziesitce listy Billboard Hot Latin Songs. W 2013 roku meksykaskie stowarzyszenie producentów fonografów (AMPROFON) przyznao zoty certyfikat Antes de las Seis za sprzeda 30 000 egzemplarzy w Meksyku.

Awans

Piosenka znalaza si na licie utworów Shakiry The Sun Comes Out World Tour w 2010 i 2011 roku i zostaa wykonana jako utwór otwierajcy cz koncertów na bis . Zapiewaa go ubrana w du pierzast królewsko-niebiesk sukienk, a pod koniec spektaklu z nieba zaczy spada sztuczne patki niegu. Nagranie wystpu podczas koncertu w Palais Omnisports de Paris-Bercy Arena w Paryu posuyo za teledysk do "Antes de las Seis". Teledysk zosta równie wykorzystany do promocji czwartego koncertowego albumu Shakiry Live from Paris .

Wykresy i certyfikaty

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Kamil Skowroński

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antes de las Seis, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Agnes Bednarski

Artykuł o Antes de las Seis jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Julian Kowal

Informacje o zmiennej Antes de las Seis są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Patryk Sobczak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Antes de las Seis i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.