Antheraea assamensisWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antheraea assamensis, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antheraea assamensis, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antheraea assamensis, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antheraea assamensis, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antheraea assamensis, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antheraea assamensis. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antheraea assamensis
Antheraea assamensis.JPG
Dorosy mczyzna, Borneo
Muga Jedwabnik.JPG
Gsienice
Klasyfikacja naukowa edytowa
Królestwo: Animalia
Gromada: Stawonogi
Klasa: Owady
Zamówienie: Lepidoptera
Rodzina: Saturniidae
Rodzaj: Antherea
Gatunek:
A. assamensis
Nazwa dwumianowa
Antheraea assamensis
Helfer , 1837
Synonimy
  • Antheraea brunnea
  • Antheraea youngi
  • Antheraea perotteti
  • Saturnia assama
  • Antheraea assama
  • Antheraea mezankooria
  • Antheraea brunnea subvelata
  • Antheraea assamensis mezops
  • Antheraea assamensis rubigenea

Antheraea assamensis , znany jako jedwabnika MUGA jako larwa i Assam jedwabiu my jako dorosy, to ma z rodziny Saturniidae . Gatunek zosta po raz pierwszy opisany przez Johanna Wilhelma Helfera w 1837 roku. Wystpuje w Assam w pónocno-wschodnich Indiach, gdzie wystpuje 99% jego produkcji.

Larwy eruj na Cinnamomum , Laurus , Litsea , Carpinus , Persea , Magnolia , Michelia , Quercus , Sarcostemma i Symplocos .

Jej jedwab, jedna z odmian jedwabiu tussar , ma lnicy, zoty odcie, który poprawia si wraz z wiekiem i praniem. Nigdy nie jest bielona ani barwiona i jest odporna na plamy. By zarezerwowany do wycznego uytku elit w Assam. Podobnie jak inne my jedwabne, samica ma wikszy odwok i smuke czuki w porównaniu do samców. Larwy s intensywnie ubarwione i s monofagiczne jak inne my jedwabne.

W 2015 r. Adarsh Gupta K z zespou badawczego Nagaraju w Centre for DNA Fingerprinting and Diagnostics w Hyderabad w Indiach odkry kompletn sekwencj i struktur biakow fibroiny jedwabiu muga i opublikowa je w Nature Scientific Reports.

W 2009 r. Utpal Bora i jego zespó z Indyjskiego Instytutu Technologii Guwahati w Assam zgosili potencja wykorzystania fibroiny jedwabiu muga jako obiecujcego biomateriau do zastosowa w inynierii tkankowej.

Choroba znana jako pebryna jest wywoywana przez Microsporidia (midzykomórkowe, grzybicze pasoyty) i atakuje Antheraea assamensis . Ta destrukcyjna choroba blokuje procesy rozwojowe jedwabnika Muga.

Artyku opublikowany w 2020 roku mówi o badaniu przeprowadzonym na temat ciem. Badania dotyczyy kokonów, które miay by zebrane z 11 rónych regionów pónocno-wschodnich Indii, w których zostay znalezione. Badacze przyjrzeli si wadze i jakoci jedwabiu tych kokonów.

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Julita Stachowiak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.

Justyna Nowicki

To dobry artykuł dotyczący Antheraea assamensis. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Paula Grabowski

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.