AnthomyiidaeWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthomyiidae, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthomyiidae, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthomyiidae, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthomyiidae, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthomyiidae, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthomyiidae. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthomyiidae
Mucha korzeniowa (Hydrophoria linogrisea).jpg
Mucha
korzeniowa Hydrophoria linogrisea
Klasyfikacja naukowa mi
Królestwo: Animalia
Gromada: Stawonogi
Klasa: Owady
Zamówienie: muchówki
(bez rankingu): Eremoneura
(bez rankingu): Cyklorafa
Sekcja: Schizofora
Podrozdzia: Kaliptraty
Nadrodzina: Muscoidea
Rodzina: Anthomyiidae
Robineau-Desvoidy, 1830
Podrodziny

Anthomyiidae dua i rónorodna rodzina z Muscoidea muchy . Wikszo wyglda raczej jak mae muchy domowe, ale zwykle s szare. W przeciwiestwie do tego rodzaj Anthomyia jest na ogó rzucajcy si w oczy czarno-biay lub czarno-srebrzysto-szary. Wikszo z nich jest trudna do zidentyfikowania, z wyjtkiem kilku grup, takich jak muchy wodorostów, które s widoczne na plaach.

Nazwa Anthomyiidae pochodzi od greckiego anthos (kwiat) oraz myia (mucha). Niektóre gatunki s powszechnie nazywane czerwiami korzeniowymi, poniewa larwy znajduj si w odygach i korzeniach rónych rolin. Niektóre jako larwy ywi si równie rozkadajcym si materiaem rolinnym. Przykadami s dobrze znane szare "muchy wodorostów" lub "muchy wodorostów" ( Fucellia ). Inni s padlinoercami w takich miejscach jak ptasie gniazda; jeszcze inne gatunki to miniarki ; rodzina obejmuje równie inkwiliny , komensale i larwy pasoytnicze .

Niektóre gatunki z tej rodziny s znaczcymi szkodnikami rolniczymi, w szczególnoci niektóre z rodzaju Delia , do których nale: muszka cebulowa ( D. antiqua ), muszka pszeniczna ( D. coarctata ), muchówka korzeniowa ( D. floralis ), fasola muszka nasienna ( D. platura ) i muszka kapuciana ( D. radicum ).

Opis

Terminy patrz Morfologia muchówek
Te muchy s mae lub redniej wielkoci. Wosie podopucnowe znajdujce si po bokach klatki piersiowej jest wierzchokowe. ya odbytu skrzyda siga krawdzi skrzyde (z wyjtkiem Chelisia ). ya rodkowa jest prosta, nie zakrzywiona w kierunku przedniego brzegu skrzydekowego. Prawie zawsze obecne s trzy pary grzbietowo-centralnego wosia po szwach. Pierwszy segment tylnego stpu znajduje si na dolnej stronie przy podstawie z drobnym wosiem. Dolna strona sternopleuron czsto ma krótkie, mikkie wosy. Oczy mczyzny w wikszoci przypadków s blisko osadzone lub przylege. Samice wielu gatunków nie s jeszcze znane.

Klasyfikacja

 • Rodzina Anthomyiidae - anthomyiid muchy
 • Podrodzina Anthomyiinae
 • Plemi Anthomyiini
 • Plemi Chirosiini
 • Plemi Hydrophoriini
 • Podrodzina Pegomyinae
 • Plemi Pegomyini
 • Plemi Myopinini
 • Rodzaj Pegoplata Schnabl & Dziedzicki, 1911
 • Rodzaj Calythea Schnabl w Schnabl & Dziedzicki, 1911
 • Rodzaj Myopina Robineau-Desvoidy, 1830

Zobacz te

Bibliografia

Dalsza lektura

 • Genera - Suwa, M. i B. Darvas, 1998. Rodzina Anthomyiidae. W: Skadki do podrcznika Palaearctic Diptera Volume 3 (L. Papp & B. Darvas, eds.): 571616. Herold Nauki, Budapeszt.
 • Gatunek - Hennig, W., 1966-1976. 63a. Anthomyiidae. W: Die Fliegen der paläarktischen Region 7(1) ( Erwin Lindner , red.): 1974, pl. 1-78. E. Schweizerbarta, Stuttgart.

Identyfikacja

 • Ackland, DM 2001. Rewizja afrotropowej Anthomyia Meigen, 1803 (Diptera: Anthomyiidae), z opisami dziesiciu nowych gatunków. Bezkrgowce afrykaskie 42 : 1-94. [1]
 • Ackland, DM 2008. Rewizja Afrotropical Delia Robineau-Desvoidy, 1830 (Diptera: Anthomyiidae), z opisami szeciu nowych gatunków. Bezkrgowce afrykaskie 49 (1): 1-75. [2]
 • K. Yu. Elberg Family Anthomyiidae in Bei-Bienko, G. Ya , 1988 Klucze do owadów europejskiej czci ZSRR Tom 5 (Diptera) Cz 2 Wydanie angielskie
 • Emden, FI Van (1941): Klucze do Muscidae regionu etiopskiego: Scatophaginae, Anthomyiinae, Lispinae, Fanniinae. Byk. Ent.Res. 19411942, 32 : 251-275. Klucze do rodzajów i gatunków afrotropowych . Zobacz Pont & Ackland w Crosskey, RW i in. 1980 za zaktualizowan klasyfikacj i nomenklatur.
 • Hennig, W., 1966-1976. 63a. Anthomyiidae. W: Die Fliegen der paläarktischen Region 7(1) ( Erwin Lindner , red.): 1974, pl. 1-78. E. Schweizerbarta, Stuttgart. Monografia gatunków palearktycznych .
 • Hucket, HC (1965): Muscidae pónocnej Kanady, Alaski i Grenlandii (Diptera). Pami. Ent. Soc. Kanada , 42 : 1-369. Klucze, ilustracje.
 • Huckett HC (1971): Anthomyiidae z wyjtkiem Kalifornii. podrodziny Scatophaginae (Diptera). Byk. Badanie owadów kalifornijskich . 12 : 1121. Ilustrowane klucze. Poudniowa Nearktyczna i Pónocna Neotropikalna.
 • Pont, AC, 1972, Rodzina Muscidae . W: A Catalog of the Diptera of the Americas South of the United States , 97, 111 s. Museu de Zoologia, Universidade de Sao Paulo, Sao Paulo.
 • Suwa, M. (1974): Anthomyiidae z Japonii (Diptera). Insecta Matsumurana Nowa seria 4  : 1-247. Kompleksowa rewizja. Doskonae ilustracje.
 • Suwa, M. i B. Darvas (1998): Rodzina Anthomyiidae. W: Skadki do podrcznika Palaearctic Diptera Volume 3 (L. Papp & B. Darvas, eds.): 571616. Herold Nauki, Budapeszt.

Listy gatunków

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Jack Dobrowolski

Dzięki za ten post na Anthomyiidae, właśnie tego potrzebowałem

Teresa Kosiński

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Anthomyiidae, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Lukas Janowski

Ten wpis o Anthomyiidae był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Aneta Sobolewski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthomyiidae jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.