Anthonie HeinsiusWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthonie Heinsius, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthonie Heinsius, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthonie Heinsius, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthonie Heinsius, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthonie Heinsius, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthonie Heinsius. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthonie Heinsius
Anthonie Heinsius.JPG
Urodzony ( 23.11.1641 )23 listopada 1641
Zmary 03 sierpnia 1720 (03.08.1720)(w wieku 78)
Narodowo holenderski
Zawód Polityk

Anthonie (lub Antonius) Heinsius (23 listopada 1641, Delft - 3 sierpnia 1720, Haga ) by holenderskim politykiem, który suy jako Wielki emeryt z Holandii od 1689 do jego mierci w 1720 roku.

ycie

Heinsius urodzi si w Delft w dniu 23 listopada 1641 roku, syn zamonego kupca i patrycjusza.

W 1679 roku zosta emeryt dla Delft w Zjednoczonych Holandii i w 1687 roku zosta czonkiem Izby Delft z East India Company holenderskiej (VOC).

W 1682 roku zosta powoany specjalny negocjator do Francji przez stadhouder Wilhelma III Oraskiego . Jego zadaniem byo sprawdzenie, czy co mona zrobi o zajciu Ksistwa Orange przez Ludwika XIV . Misja zakoczya si niepowodzeniem, ale zrobi dobre wraenie na Wilhelma III.

Wielki emeryt

Sta Wielki emeryt z pastw Holandii, a tym samym najpotniejszym czowiekiem w Estates Generalny Holandii , w dniu 27 maja 1689 roku, kiedy William III zosta królem Anglii i musia przenie si do Londynu. By powiernikiem i korespondent William, który opuci prowadzenie spraw holenderskich w duej mierze w rkach.

Heinsius by twardym negocjatorem i jednym z najwikszych i najbardziej upartych przeciwników polityki ekspansjonistycznymi Francji.

By jednym z motorów koalicji anty-Francj wojny dziewi lat (1688-97) oraz wojna o sukcesj hiszpask (1701-14). Po mierci Wilhelma III w 1702 roku, hold Heinsius' On Stanów Generalnych zmniejszone, ale pozosta Wielki emeryt z Holandii a do swojej mierci w 1720 roku.

róda

Ten artyku zawiera tekst z publikacji obecnie w domenie publicznejWood, James , wyd. (1907). Nazwa artyku potrzebne . Nuttall Encyclopaedia . Londyn i Nowy Jork: Frederick Warne.

Linki zewntrzne

urzdy polityczne
Poprzedzone
Michiel dziesiciu Hove
Wielki emeryt z Holandii
1689-1720
Nastpca
Isaac van Hoornbeek

Opiniones de nuestros usuarios

Mieczyslaw Turek

Bardzo ciekawy ten post o Anthonie Heinsius.

Borys Michalski

Ten wpis na Anthonie Heinsius sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Mirka Czajkowski

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthonie Heinsius, daje dużo pewności.