Anthony BerryWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Berry, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Berry, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Berry, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Berry, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Berry, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Berry. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Berry
Pan-Anthony-George-Berry.jpg
Zastpca Podkomorzego Gospodarstwa Domowego
W urzdzie
5 maja 1979 30 wrzenia 1981
Premier Margaret Thatcher
Poprzedzony Donalda Colemana
zastpiony przez Carol Mather
Kontroler gospodarstwa domowego
W urzdzie
30 wrzenia 1981 17 lutego 1983
Premier Margaret Thatcher
Poprzedzony Spencer Le Marchant
zastpiony przez Carol Mather
Skarbnik Gospodarstwa Domowego
W urzdzie
17 lutego 11 czerwca 1983
Premier Margaret Thatcher
Poprzedzony John Stradling Thomas
zastpiony przez John Cope
Czonek parlamentu
dla Enfield, Southgate
( Southgate , 1964/83)
W urzdzie
15.10.1964 12.10.1984
Poprzedzony Sir Beverley Baxter
zastpiony przez Michael Portillo
Dane osobowe
Urodzi si
Anthony George Berry

( 12.02.1925 )12 lutego 1925
Eton, Buckinghamshire , Anglia
Zmar 12 padziernika 1984 (1984-10-12)(w wieku 59 lat)
Brighton, Sussex , Anglia
Przyczyn mierci Bombardowanie hotelu w Brighton
Narodowo brytyjski
Partia polityczna Konserwatywny
Maonkowie
Mary Burke Roche
( M.  1954; Gr.  1966)
Sarah Clifford-Turner
( M,  1966),
Dzieci 6, w tym Jo (przez Roche)
Ojciec Gomer Berry

Sir Anthony George Berry (12 lutego 1925 - 12 padziernika 1984) by brytyjskim konserwatywnym politykiem. Peni funkcj czonka parlamentu (MP) dla Enfield Southgate i bata w rzdzie Margaret Thatcher .

Berry suy jako pose przez prawie 20 lat, dopóki nie zosta zabity w zamachu bombowym w hotelu w Brighton przez Tymczasow IRA .

ycie osobiste

Urodzi si w Eton , Buckinghamshire (obecnie w Berkshire ), Berry by szóstym i najmodszym synem magnata gazeta Gomer Berry, 1. wicehrabia Kemsley i jego ony Marii ( z domu  Holmes).

Oeni si najpierw, w Westminster w 1954, Hon. Mary Cynthia Roche (ur. 1934), córka 4. barona Fermoya . Siostra Mary, Frances , wysza za m za Johna Spencera, ósmego hrabiego Spencera , wic Berry by wujkiem Diany, ksinej Walii .

Berry i jego ona Mary mieli czworo dzieci: Alexandr Mary (ur. 1955), Antoni Ruth i Joann Cynthia (bliniaczki, ur. 1957) i Edwarda Anthony'ego Morysa (ur. 1960). Rozwiedli si w 1966 roku.

Nastpnie polubi Sarah Clifford-Turner w Chelsea w 1966 roku i mia jeszcze dwoje dzieci: George (ur. 1967) i Sasha Jane (ur. 1969).

Kariera zawodowa

W 1962 zosta mianowany Wysokim Szeryfem Glamorgan .

Zosta wybrany jako konserwatywny pose do Southgate (póniej Enfield Southgate) w wyborach powszechnych w 1964 roku i suy w rzdzie Margaret Thatcher po tym, jak konserwatyci wygrali wybory powszechne w 1979 roku . W latach 1979-1981 peni funkcj wice-szabmistrza gospodarstwa domowego, w latach 1981-1983 by kontrolerem gospodarstwa domowego, a w 1983 r. zosta mianowany skarbnikiem gospodarstwa domowego . W grudniu 1983 r. zosta pasowany na rycerza . W chwili mierci by zastpc naczelnego bata. w rzdzie Thatcher.

mier

W dniu 12 padziernika 1984 roku, Berry zgin w zamachu bombowym w hotelu Brighton , kiedy podczas Konferencji Partii Konserwatywnej podoono bomb w hotelu Grand Brighton . Mia 59 lat. Przeya jego ona, Lady Berry, która zostaa ranna w wybuchu. Jego mier nastpia trzy dni przed 20. rocznic jego pierwszych wyborów do parlamentu w 1964 roku.

mier Berry'ego na urzdzie wywoaa w Enfield Southgate wybory uzupeniajce , które wygra przyszy minister gabinetu Michael Portillo .

We wrzeniu 1986 roku Patrick Magee, który przeprowadzi bombardowanie, otrzyma osiem wyroków doywocia, ale zosta zwolniony z wizienia w 1999 roku na podstawie porozumienia wielkopitkowego .

Od czasu uwolnienia Magee, córka Berry'ego, Jo Berry (matka trojga dzieci mieszkajca w pónocno-zachodniej Anglii), zwrócia uwag na seri kontrowersyjnych spotka z zamachowcem z Brighton, w ramach jej denia do pogodzenia si z bombardowaniem i, w jej wasne sowa: wydoby z tego co pozytywnego. Niektóre z ich dyskusji zostay sfilmowane dla programu Everyman , pokazywanego w BBC2 w grudniu 2001 roku. Za te spotkania spotkaa si z krytyk ze strony innych rodzin ofiar IRA.

Uroczysto odbya si w okrgu wyborczym Berry's Enfield Southgate w dniu 12 padziernika 2009 r., w 25. rocznic zamachu bombowego, podczas której wdowa (ona Lorda Donoughue ) i jej córka Sasha odsoniy tablic na jego cze w nowo przemianowanym domu Sir Anthony'ego Berry'ego w Parada Chaseville, Wzgórze Winchmore .

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Bohdan Kot

Dzięki za ten post na Anthony Berry, właśnie tego potrzebowałem

Artur Chmielewski

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Anthony Berry jest tym, którego szukałem.

Diana Witek

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Anthony Berry.

Roman Grzyb

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Anthony Berry.