Anthony BrookeWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Brooke, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Brooke, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Brooke, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Brooke, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Brooke, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Brooke. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Brooke
Rada Sarawak ( tytuowy )
. .jpg
Rajah Muda Sarawak w Eton
Urodzony ( 1912-12-10 )10 grudnia 1912
Zmary 2 marca 2011 (2011-03-02)(w wieku 98 lat)
Wanganui , Nowa Zelandia
Pogrzeb
Cmentarz rodziny Brooke, Kuching , Sarawak, Malezja
Maonka Kathleen Mary Hudden (rozdz. 1965)
Brigitte Keller (m. 1982-2011)
Kwestia James Brooke
Angela Brooke
Celia Brooke
Ojciec Bertram Brooke
Matka Gladys Milton Palmer

Anthony Walter Dayrell Brooke (10 grudnia 1912 - 2 marca 2011) zosta mianowany rad Muda Sarawak ( spadkobierca ; malajski: Yang Amat Mulia Tuan Rajah Muda Sarawak ) w dniu 25 sierpnia 1937 roku, przez swojego wuja, Rajah Vyner z Sarawak trzeci i ostatni z rzdzcych Biaych Radów .

Brooke by synem Bertrama, Tuana Mudy z Sarawak i Gladys Milton Palmer , córk Sir Waltera Palmera, pierwszego baroneta i spadkobierc czci fortuny herbatników Huntley & Palmers .

to

Brooke dorastaa w Wielkiej Brytanii i ksztacia si w Eton College ; Trinity College, Cambridge ; oraz School of African and Oriental Studies na Uniwersytecie Londyskim. W latach 30. peni sub cywiln w Sarawak w rónych sektorach, w tym w Wydziale Gruntów i Rejestrów oraz jako sdzia .

Zacign si do armii brytyjskiej jako Szeregowy onierz w listopadzie 1941 roku, podczas II wojny wiatowej , a od 1941 do 1944 suy jako porucznik w Intelligence Corps na pracowników Azji Poudniowo-Wschodniej Komendy w Kandy , Cejlon . By specjalnym komisarzem Sarawak w Wielkiej Brytanii od 1944 do 1945 roku.

Mianowany jako nastpca tronu z tytuem Rajah Muda Sarawak w dniu 25 sierpnia 1937, Brooke otrzyma osobisty styl Jego Wysokoci . Bdc odpowiedzialnym za administrowanie Sarawakiem w latach 19391940, pod nieobecno rady, 17 stycznia 1940 r. zosta pozbawiony stylów i tytuów, a nastpnie odwoany i wydalony ze stanu we wrzeniu 1941 r. po sporze ze swoim wujem radam Vyner, w zwizku z maestwem z pospolit Kathleen Hudden, siostr urzdnika rzdowego Sarawak.

W 1944 roku Brooke zosta przywrócony jako Rajah Muda , po konsultacjach midzy wujem a ojcem. Zosta jednak ponownie pozbawiony tytuów 12 padziernika 1945 r.

W 1946 r. Rajah Vyner odda Sarawak Brytyjskiemu Urzdowi Kolonialnemu w zamian za spor emerytur dla niego i jego trzech córek. Anthony Brooke, wyznaczony spadkobierca, pocztkowo sprzeciwia si cesji Koronie, wraz z wikszoci rodzimych czonków Rady Negri (parlamentu). Nastpia picioletnia kampania w Sarawak, majca na celu odebranie krajowi nowego statusu kolonialnego, czciowo kierowana przez Brooke z jego domu w Singapurze. W 1948 roku, po tym, jak drugi brytyjski gubernator Sarawaku, Sir Duncan Stewart , zosta zamordowany przez malajskiego nacjonalist z Sarawaki , Rosli Dhobie , Brooke zostaa skontrolowana przez MI5 , brytyjsk agencj wywiadowcz, która chciaa rozpozna wszelkie inne spiski, które on i jego wspópracownicy mog si wykluwa. Nie znaleziono adnych dowodów na to, e wiedzia o zamachu. W 2012 roku odtajniony dokument z Brytyjskiego Archiwum Narodowego wykaza, e Brooke nie miaa adnego zwizku z zabójstwem Stewarta i e brytyjski rzd wiedzia o tym w tamtym czasie. Nie ujawniono tego w tym czasie , poniewa zabójcy agitowali za uni z nowo niepodleg Indonezj , a rzd brytyjski nie chcia prowokowa Indonezji , która dopiero niedawno wygraa wojn o niepodlego z Holandi , a Wielka Brytania ju zajmowaa si tym . z Malayan Emergency na pónocnym zachodzie.

W 1951 Brooke zrzek si wszelkich roszcze do tytuu, cho wedug niektórych lojalistów pozosta pretendentem do tronu .

W 2013 roku dziaajcy brytyjski wysoki komisarz do Malezji wzi udzia w pogrzebie Brooke w Sarawak i zaoferowa przeprosiny w imieniu Wielkiej Brytanii, oczyszczajc imi Anthony'ego Brooke'a z jakiegokolwiek zaangaowania.

ycie osobiste

Brooke by onaty po pierwsze, w Rangunie , Birmy , Kathleen Mary Hudden (1907-1981), córk William Edward Cecil Hudden, Esq., W Backwell , Somerset, który sta si Ranee Muda Sarawak . Mieli troje dzieci:

1. James Bertram Lionel Brooke (16 sierpnia 1940 - 27 maja 2017) by doywotnim czonkiem Stowarzyszenia Sarawak, przewodniczcym Brooke Heritage Trust i czonkiem Królewskiego Towarzystwa Azjatyckiego . Oeni si najpierw z Victori Holdsworth (ur. 1949) (póniej polubia Sir Paula Getty'ego ), nastpnie polubi Karen Mary Lappin (ur. 1955). Z drug on mia dwóch synów i mieszka w Edynburgu :

2. Angela Carole Brooke (1942-1986)
3. Celia Margaret Brooke (3 listopada 1944 17 grudnia 2011), najpierw wysza za m za Davida Raya Harpera Inayat Khan (wnuk Pir-o-Murshid Hazrat Inayat Khan ), po raz drugi wysza za m za Marcela Captiera z Rennes le Chateau . Miaa córk z pierwszym mem:

  • Sura Brooke Harper, która ma dwóch synów;
  • Leandro Kubilay i James Ray.

Anthony Brooke mieszka przez róne okresy w Londynie, Sussex oraz w spoecznoci Findhorn w Szkocji . W 1982 r. oeni si z drugim dziaaczem na rzecz pokoju: Brigitte (Gita) Keller (ur. w 1931 r. w Kopenhadze, synem wielebnego Paula H. Lange), który w 1975 r. zaoy w Szwecji Operacj Pokój przez Jedno (OPTU) . Od 1987 r. do mierci Brooke w 2011 mieszkali razem w Wanganui w Nowej Zelandii. Brooke bya podróniczk i wykadowczyni, wspierajc róne ruchy na rzecz pokoju i powszechnego zrozumienia.

Brooke zmar w swoim domu w Wanganui 2 marca 2011 roku w wieku 98 lat. Jego mier zbiega si z rocznic mierci dwóch z czterech czonków Ruchu Antycesji w Sarawak , Rosli Dhoby i Awang Ramli Amit, którzy byli powieszony w Centralnym Wizieniu Kuching 2 marca 1950 r., podczas gdy dwaj pozostali, Bujang Suntong i Morshidi Sidek, zostali powieszeni 27 marca. Brooke Heritage Trust stwierdzi, e prochy Brooke zostan pochowane, zgodnie z jego ostatnim yczeniem, na cmentarzu rodziny Brooke, w pobliu Fort Marguerita w Sarawak, w dniu 21 wrzenia 2013 r. W tym dniu, w prywatnej ceremonii z udziaem ony Brooke, Gity, jego wnuka Jason Brooke, brytyjski zastpca wysokiego komisarza Ray Kyles i nowozelandzki wysoki komisarz David Pine, prochy Brooke zostay pochowane w pobliu Fort Marguerita.

Bibliografia

Linki zewntrzne

Anthony Brooke
Rodzina Brooke
Urodzony: 10 grudnia 1912 Zmar: 2 marca 2011 
Poprzedzony przez
Bertrama Brooke
Spadkobierca Królestwa Sarawak
25 sierpnia 1937 12 padziernika 1945
Nastpca
Jamesa Brooke
Tytuy udawane
Poprzedzony przez
Bertrama Brooke
TYTUOWA
Rada Sarawak
15 wrzenia 1965 2 marca 2011
Przyczyna niepowodzenia sukcesji:
anektowanie suwerennoci w 1946 r.
Nastpca
Jamesa Brooke

Opiniones de nuestros usuarios

Konrad Stefański

Świetny post o Anthony Brooke.

Oksana Kurowski

Ten wpis na Anthony Brooke sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Tom Sosnowski

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Anthony Brooke pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Anthony Brooke tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Sylwester Kowal

Ten wpis na Anthony Brooke sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Rafa Klimczak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.