Anthony CarlisleWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Carlisle, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Carlisle, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Carlisle, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Carlisle, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Carlisle, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Carlisle. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Pan

Anthony Carlisle

FRCS , FRK
Anthony Carlisle autorstwa Henry'ego Bone.jpg
Anthony Carlisle Henry Bone (1827)
Urodzony ( 15.02.1768 )15 lutego 1768
Zmary 2 listopada 1840 (1840-11-02)(w wieku 72)
Narodowo brytyjski
Zawód Chirurg

Sir Anthony Carlisle FRCS , FRS (15 lutego 1768 w Stillington, County Durham , Anglia 2 listopada 1840 w Londynie) by angielskim chirurgiem .

ycie

Urodzi si w Stillington w hrabstwie Durham jako trzeci syn Thomasa Carlisle'a i jego pierwszej ony oraz przyrodni brat Nicholasa Carlisle'a . By praktykantem lekarzy w Yorku i Durham, w tym jego wuja Anthony'ego Hubbacka i Williama Greena. Póniej studiowa w Londynie pod kierunkiem Johna Huntera . W 1793 zosta mianowany chirurgiem w szpitalu Westminster w 1793, pozostajc tam przez 47 lat. Studiowa take sztuk w Akademii Królewskiej

W 1800 roku on i William Nicholson odkryli elektroliz , przepuszczajc prd elektryczny przez wod, rozkadajc j na elementy skadowe wodoru i tlenu.

Zosta wybrany czonkiem Towarzystwa Królewskiego w 1804. By profesorem anatomii Towarzystwa od 1808 do 1824.

W 1815 zosta powoany do Rady Kolegium Chirurgów i przez wiele lat by kustoszem ich Muzeum Hunterian . Peni funkcj prezesa towarzystwa, do tego czasu Royal College of Surgeons, w 1828 i 1839 roku. Dwukrotnie wygosi ich oracj myliwsk , wywoujc konsternacj podczas swojej drugiej oracji w 1826, wykorzystujc okazj do rozmowy o ostrygach, zyskujc przydomek Sir Antoniego Ostrygi. Wygosi take ich Crooian Lecture w 1804, 1805 i 1807 roku.

By nadzwyczajnym chirurgiem (1820-1830) króla Jerzego IV, przez którego zosta pasowany na rycerza 24 lipca 1821 r.

Moliwe, e by on autorem The Horrors of Oakendale Abbey , gotyckiej powieci opublikowanej anonimowo w 1797 i przypisywanej pani Carver. Nazwa Carver moe by odniesieniem do zawodu Carlisle'a. Imi Carlisle jest nawet wymienione w samej ksice.

Rodzina

Oeni si z Marth Symmons, córk Johna Symmonsa, w Alcester w hrabstwie Warwickshire 23 sierpnia 1800 roku. Po mierci w 1840 zosta pochowany na cmentarzu Kensal Green Cemetery .

Zobacz te

Bibliografia

Atrybucja

 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznejBettany, George Thomas (1887). Carlisle, Anthony . W Stephen, Leslie (red.). Sownik biografii narodowej . 9 . Londyn: Smith, starszy i spóka

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Dominik Bednarczyk

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Anthony Carlisle, jest to bardzo dobra opcja.

Izabela Cieślak

Ten wpis na Anthony Carlisle sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.

Mirka Przybysz

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Anthony Carlisle jest tym, którego szukałem.

Kalina Witkowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Anthony Carlisle i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Marcelina Klimczak

Artykuł o Anthony Carlisle jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.