Anthony Caruso (aktor)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Caruso (aktor), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Caruso (aktor), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Caruso (aktor), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Caruso (aktor), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Caruso (aktor), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Caruso (aktor). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Caruso
Anthony Caruso w asfaltowej dungli.jpg
Anthony Caruso w Asfaltowej dungli (1950)
Urodzi si ( 1916-04-07 )7 kwietnia 1916
Frankfurt, Indiana , Stany Zjednoczone
Zmar 4 kwietnia 2003 (2003-04-04)(w wieku 86)
Zawód Aktor filmowy, telewizyjny
lata aktywnoci 1940-1990
Maonkowie
Tonia Valente
( m.  1940)
Dzieci 2

Anthony Caruso (07 kwietnia 1916 - 04 kwietnia 2003), amerykaski aktor charakterystyczny w ponad stu amerykaskich filmach, zazwyczaj grajc zoczyców i gangsterów , w tym pierwszym sezonie Walt Disney s Zorro jako kapitan Juan Ortega.

ycie i kariera

Urodzony we Frankfurcie w stanie Indiana , syn woskich imigrantów Anthony'ego Bagarelli Caruso i Augustiny Taorminy Caruso; jego ojciec by sprzedawc owoców. Kiedy mia dziesi lat, Anthony wraz z rodzin przeniós si do Long Beach w Kalifornii , gdzie dorasta. Dziaajc w Pasadena Playhouse , pozna Alana Ladda , nawizujc przyja, która trwaa, gdy nakrcili razem 11 filmów.

Wczesne dowiadczenia aktorskie Caruso obejmoway wystpy z The Hart Players, firm teatraln , która prezentowaa spektakle namiotowe. Wystpowa take w Federal Theatre Project i by gwiazd sztuk w Hollywood Playhouse.

Zadebiutowa w filmie Johnny Apollo (1940).

W niektórych swoich ról telewizyjnych, Caruso gra postacie sympatyczny, jak Ash, na wczesnym odcinku CBS s Gunsmoke .

W 1954 roku gra Caruso Tiburcio Vásquez w epizodzie z zachodnich serii Historie stulecia . Wystpi w pierwszej serii Briana Keitha , Crusader . Wród innych zachodnich osigni Caruso znalaza si Królowa byda Montany z 1954 roku . W 1957 roku wystpi w czwartym odcinku pierwszego sezonu telewizyjnego westernu Have Gun Will Travel zatytuowanym The Winchester Quarantine.

W 1956 Caruso pojawi si jako Disalin z bohaterem wojennym Audie Murphym , Charlesem Drake'em i Anne Bancroft w Walk the Proud Land .

W 1957 roku pojawia si w epizodzie Caruso "dziecka" w NBC s The Restless Gun . W 1959 roku zosta obsadzony w roli George'a Bradleya w odcinku Annie's Old Beau w dziecicym serialu NBC Buckskin .

W tym samym roku wcieli si w rol Matta Cleary'ego w serialu CBS Wanted: Dead or Alive The Littlest Client ze Stevem McQueenem . Równie w 1959 roku wystpi gocinnie w westernowym serialu ABC / Warner Brothers , Sugarfoot , w odcinku The Extra Hand, wraz z gocinnymi gwiazdami Karlem Swensonem i Jackiem Lambertem oraz gwiazd serialu, Willem Hutchinsem . W tym samym roku wystpi w odcinku Syndicate Sanctuary The Untouchables .

W 1960 Caruso zagra Indianina Cherokee , Chief White Bull, w odcinku "The Long Trail" westernowego serialu NBC Riverboat , z Darrenem McGavinem w roli gównej .

Równie w 1960 roku wróci do Gunsmoke, grajc morderczego kowboja o imieniu Gurney w Shooting Stopover S6E5. Znowu jego posta bya twardym czowiekiem, ale mier postaci sprawia, e Caruso z powodzeniem wzbudzi w nim sympati.

W 1961 wystpi dwukrotnie w serialu ABC / Warner Brothers , The Roaring 20s , w tym rol Lucky Lombardiego w "Maestro". Zosta take obsadzony wraz z Willem Hutchinsem w drugim odcinku The Roaring 20s zatytuowanym Pie in the Sky. Na pocztku 1961 roku zosta obsadzony jako Velde w odcinku Milioner Willy w krótkotrwaym serialu przygodowym ABC, The Islanders , z Diane Brewster .

Caruso wystpi gocinnie w odcinku westernowego serialu ABC, Podróe Jaimiego McPheetersa , opartego na powieci Roberta Lewisa Taylora o tym samym tytule . Caruso wystpi gocinnie trzy razy w programie CBS Perry Mason . W 1962 zagra Keitha Lombarda w Sprawie Playboya Pugilist. Równie w 1962 roku Caruso zagra Cody'ego Durhama w Kodzie Cody'ego w Gunsmoke. W 1965 roku wystpi dwa razy, za kadym razem jako ofiara morderstwa: najpierw jako tytuowy Enrico Bacio w Sprawie smutnego Sycylijczyka, a nastpnie jako Harvey Rettig w Sprawie uciekiniera.

W 1964 roku wystpi gocinnie w odcinku Bonanza The Saga of Squaw Charlie, grajc rdzennego Amerykanina, unikanego przez prawie wszystkich i tylko z dwoma przyjaciómi, Benem Cartwrightem i ma dziewczynk o imieniu Angela. W 1969 zagra u boku Ricardo Montalbana w Desperate Mission , fabularyzowanej opowieci o yciu Joaquina Murriety . W latach 1966-1970 trzykrotnie wystpi gocinnie w popularnym westernie NBC Virginian z Jamesem Drurym w roli gównej . W 1965 wystpi gocinnie w serialu ABC Rodzina Addamsów jako Don Xavier Molinas.

Niektóre z jego innych ról to: gangstera kosmitów Bela Oxmyx w klasycznym odcinku Star Trek A Piece of the Action , Chief Blackfish w serialu NBC Daniel Boone , Mongo w filmie Tarzan i kobieta lamparta , Sengo w Tarzan and the Slave Girl i Louis Ciavelli ("skrzyniarz" lub kasiarz) w Asfaltowej dungli . Caruso zagra komiczn posta Indianina Red Cloud w odcinku Get Smart z 1965 roku Washington 4, Indians 3.

W 1970 roku Caruso wystpi gocinnie w dramacie kryminalnym ABC The Silent Force w odcinku A Family Tradition. W 1974 roku wystpi w ostatnim odcinku, zatytuowanym "Tancerz ognia", policyjnego dramatu ABC Nakia .

Rodzina, ycie osobiste i mier

Caruso pozna swoj przysz on, Toni w Teatrze Alcazar w 1939 roku w San Francisco, kiedy sztuka, w której graa, dobiegaa koca, a sztuka, w której gra, otwieraa. W przeciwiestwie do jego obrazu na ekranie, Caruso by wytrawnym czowiekiem rodzinnym w yciu prywatnym, szczliwie onatym od 63 lat i cieszcym si prostymi przyjemnociami ogrodnictwa i gotowania. By ojcem syna Tonio.

4 kwietnia 2003 roku Caruso zmar w wieku 86 lat w swoim domu w Los Angeles w Kalifornii .

Wybrana filmografia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Aldona Walczak

Informacje o zmiennej Anthony Caruso (aktor) są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Gabriela Urbański

Wreszcie artykuł o Anthony Caruso (aktor), który jest łatwy do przeczytania.

Beata Janiszewski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Jakub Strzelecki

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.