Anthony Collins (kompozytor)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Collins (kompozytor), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Collins (kompozytor), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Collins (kompozytor), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Collins (kompozytor), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Collins (kompozytor), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Collins (kompozytor). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Vincent Benedictus Collins (3 wrzenia 1893 11 grudnia 1963) by brytyjskim kompozytorem i dyrygentem. W latach 1937-1954 skomponowa muzyk do okoo 30 filmów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, aw 1952 skomponowa brytyjski klasyk muzyki rozrywkowej Vanity Fair .

Biografia

Collins urodzi si w Hastings , East Sussex , w 1893 roku. W wieku siedemnastu lat zacz wystpowa jako skrzypek w Hastings Municipal Orchestra . Nastpnie suy cztery lata w wojsku . Od 1920 studiowa gr na skrzypcach u Achille'a Rivarde'a i kompozycj u Gustava Holsta w Royal College of Music .

W 1926 rozpocz karier muzyczn wystpujc jako gówny altowiolista w Londyskiej Orkiestrze Symfonicznej . Przez dziesi lat wystpowa w tej orkiestrze, a take w Royal Opera House Covent Garden Orchestra. Zrezygnowa z tych stanowisk w 1936 roku. Do koca kariery dzieli swój czas midzy dyrygentur, zaczynajc od opery i przechodzc do orkiestry; i skad. Zadebiutowa jako dyrygent 20 stycznia 1938 roku, kiedy poprowadzi swoich byych kolegów z London Symphony Orchestra w I Symfonii Elgara , aw nastpnym roku zaoy London Mozart Orchestra .

W 1939 przeniós si do Stanów Zjednoczonych , gdzie dyrygowa orkiestrami w Los Angeles i Nowym Jorku oraz komponowa muzyk filmow dla RKO Pictures . By nominowany do trzech Oscarów za najlepsz muzyk i oryginaln ciek dwikow przez trzy kolejne lata (1940, 1941 i 1942) za pielgniark Edith Cavell , Irene i Sunny . Powróci do Anglii w 1945 roku, nadal dyrygujc gównymi brytyjskimi orkiestrami, a take komponowa dla brytyjskich studiów filmowych. Przeszed na emerytur pod koniec lat pidziesitych, wracajc do Los Angeles, gdzie zmar w wieku 70 lat w 1963 roku.

Kompozycje

Collins aranowa i komponowa utwory w wielu gatunkach, ale to lejsze utwory s znane do dzi. Najwaniejszym z nich jest wci popularny Vanity Fair (1952). Nagrano róne miniatury, suity i fragmenty muzyki filmowej Collinsa. W muzyce filmowej znajduje si picioczciowa suita zaczerpnita z jego pierwszej partytury, Wiktorii Wielkiej (1937). Po osiedleniu si w Hollywood podczas wojny, wróci do Wielkiej Brytanii i skomponowa muzyk do serii gonych brytyjskich filmów, w wielu z nich z udziaem Anny Neagle , takich jak Incydent na Piccadilly (1946), The Courtneys of Curzon Street (1947) i Odette ( 1950).

Cztery jednoaktowe opery - Perseusz i Andromeda , Catherine Parr , Bkitny Arlekin i Kanawa - zostay skomponowane na pocztku lat 30. dla Royal College of Music. Eire (1938) to zestaw aranacji irlandzkich pieni ludowych. Ludwika XV Sylwetki (1939) to suita pastiszowych ruchów tanecznych z XVIII wieku. Jego Elegia ku pamici Edwarda Elgara z 1942 roku opiera si na temacie z wolnej czci III symfonii Elgara . Collins skompilowa take Tren dla onierza zabitego w akcji (1944) ze szkiców pozostawionych przez Michaela Heminga , modego kompozytora zabitego podczas II wojny wiatowej . S te utwory kameralne i pieni.

Wiele z jego bardziej ambitnych prac zagino. Nale do nich dwie ostatnie z czterech symfonii smyczkowych, dwa koncerty skrzypcowe (pierwszy zachowany tylko w wydanej wersji na skrzypce i fortepian), Romney Marsh na altówk i orkiestr (1944) oraz kantata The Lay of Rosabelle . Inne, takie jak poemat Sir Toby i Sir Andrew , istniej tylko jako nagrania historyczne.

Nagrania

Collins przeprowadzi seri nagra muzyki klasycznej, w szczególnoci muzyki Elgara i Sibeliusa, dla wytwórni Decca Records i EMI . Jego nagrania z Decca Kingsway Hall dokonane w latach 1952-1955 z siedmiu symfonii Sibeliusa (drugi peny cykl z jedn orkiestr i dyrygentem; pierwszy by autorstwa Sixtena Ehrlinga i Stockholm Philharmonic , 1952-1953) oraz poematy tonalne cieszyy si duym uznaniem. Nagrywa z firm Decca od maja 1945 do grudnia 1956.

Wybrane prace

 • Lay of Rosabelle , kantata chóralna (1932)
 • Catherine Parr , opera wedug sztuki Maurice'a Baringa (1930)
 • Perseusz i Andromeda , opera (1930)
 • Bkitny Arlekin , opera (1930)
 • Kanawa , opera (1930)
 • Topley Pike , duszpasterska (1937)
 • Wróg , suita (1938)
 • Ludwika XV Sylwetki , suita (1939)
 • Symfonia nr 1 na smyczki (1940)
 • Elegia ku pamici Edwarda Elgara (1942)
 • Sir Andrew i Sir Toby , uwertura (1942)
 • Romney Marsh , altówka i orkiestra (1944)
 • Tren dla onierza zabitego w akcji (1944), ze szkiców pozostawionych przez Michaela Heminga
 • Pie Erin: Lamentacja , roek angielski i orkiestra (1946)
 • Talerz z wzorem wierzby , balet (1946)
 • Symfonia nr 2 na smyczki (Hallé/Barbirolli Cheltenham Festival 7 lipca 1950)
 • Walec Lente , ork. Harry Dexter , wycig z Odette (1950)
 • Wariacje Preludium i Wals , wyd. z Damy z lamp (1951)
 • Suita Hogarth , obój i smyczki (1952)
 • Targi prónoci (1952)
 • I Koncert skrzypcowy op. 48 (1953)
 • Uwertura Festiwalowa (1958)
 • Santa Cécilia , madryga orkiestrowy (1959)
 • Koncert skrzypcowy nr 2
 • Kwartet smyczkowy B-dur
 • Kwartet na flet, skrzypce, altówk i harf
 • Trio na flet, altówk i harf

Muzyka filmowa

Nagrody i nominacje

Rok Nagroda Kategoria Praca Wynik
1940 nagrody Akademii Najlepsza oryginalna cieka dwikowa Pielgniarka Edith Cavell Mianowany
1941 Irene Mianowany
1942 Najlepsza muzyka, punktacja obrazu muzycznego Soneczny Mianowany

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Zygmunt Nowakowski

Ten artykuł o zmiennej Anthony Collins (kompozytor) przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Kacper Baranowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Anthony Collins (kompozytor), co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.