Anthony DanielsWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Daniels, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Daniels, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Daniels, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Daniels, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Daniels, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Daniels. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Daniels
Anthony Daniels 2011.jpg
Daniels w 2011 r.
Urodzi si ( 21.02.1946 )21 lutego 1946
Salisbury , Wiltshire , Anglia
Zawód Aktor, mim
lata aktywnoci 1974-obecnie
Znany z C-3PO w Gwiezdnych Wojnach (1977-obecnie)
Wzrost 5 stóp 9 cali (1,75 m)
Maonka(e)
Krystyna Dzika
( M,  2013),
Strona internetowa anthonydaniels .com

Anthony Daniels (ur. 21 lutego 1946) to angielski aktor i mim, najbardziej znany z gry na C-3PO w 10 filmach o Gwiezdnych Wojnach . Jest jedynym aktorem, który by zaangaowany/wystpi we wszystkich filmach teatralnych w serialu, wszystkich kanonicznych animowanych programach telewizyjnych , a take w wielu ich spin-offach, w tym w grach wideo , serialach radiowych itp.

Daniels by gosem Legolasa w animowanej adaptacji Ralpha Bakshiego Wadcy Piercieni (1978). Sporadycznie wystpowa w brytyjskiej telewizji w rónych dramatach, w tym w roli patologa w filmie Prime Suspect z Helen Mirren w roli gównej . Daniels jest obecnie adiunktem na Carnegie Mellon University s Entertainment Technology Center .

Wczesne ycie

Daniels urodzi si w Salisbury , Wiltshire , w Anglii, syn wykonawczej firmy tworzyw sztucznych. Ksztaci si w Giggleswick School i studiowa prawo przez dwa lata na uniwersytecie, po czym porzuci studia, aby uczestniczy w amatorskich przedstawieniach dramatycznych i uczszcza do Rose Bruford College . Po ukoczeniu college'u w 1974 roku Daniels pracowa w radiu BBC oraz w Teatrze Narodowym Wielkiej Brytanii w The Young Vic . Podczas pracy w teatrze zosta zaproszony na spotkanie z reyserem Georgem Lucasem , który obsadzi casting do Gwiezdnych wojen . Daniels pocztkowo odrzuci wywiad, ale zosta przekonany przez swojego agenta do spotkania z Lucasem.

Daniels powiedzia, e przed rol w Gwiezdnych wojnach jedynym filmem science fiction , jaki kiedykolwiek widzia w kinie, by 2001: Odyseja kosmiczna z 1968 roku; by tak niezadowolony z filmu, e wyszed po 10 minutach i zada zwrotu pienidzy. Po tym, jak Daniels zosta obsadzony jako C-3PO , Lucas zaleci mu obejrzenie filmu w caoci, aby przestudiowa gos HAL 9000 . W wywiadzie z 2011 roku Daniels powiedzia, e teraz uwaa rok 2001 za arcydzieo i e lubi take filmy postapokaliptyczne, takie jak Mad Max .

By czonkiem z BBC s suchowiska Spóki i mówi pynnie po francusku.

Kariera zawodowa

Gwiezdne Wojny

Po przesuchaniu do roli C-3PO, Daniels w peni zainteresowa si nim dopiero po obejrzeniu projektu koncepcyjnego zotego droida C-3PO autorstwa Ralpha McQuarrie . Daniels nie widzia ostatecznego kostiumu, dopóki nie zaoy go na sesj i nie pokazano mu zdjcia polaroidowego. Zmaga si z dostarczeniem linijek postaci, dopóki Lucas nie poinformowa go, e przeredaguj dialog w postprodukcji . Daniels wcieli si równie w droida protokolarnego z bia, spiczast twarz w jednym ujciu w oryginalnym filmie. Daniels by przygnbiony brakiem uznania po udanej premierze filmu; przypisuje to Lucasfilmowi, który chce, aby widzowie uwierzyli, e droidy s prawdziwe.

Daniels gra w C-3PO we wszystkich filmach fabularnych Gwiezdnych wojen (z wyjtkiem Solo: A Star Wars Story ) z oryginalnej czci serii jako ciao i gos zotego droida . Kenny Baker , który gra w R2-D2 w serialu a do swojej mierci w 2016 roku, powiedzia, e on i Daniels nie dogaduj si. Daniels zagra rol dla rónych dziaa promocyjnych, takich jak hosting The Making of Star Wars , Star Wars Poczenia i Science of Star Wars , wystpy na Muppet Show , Ulicy Sezamkowej , anty-palenia zapowiedzi usug publicznych , The The Star Wars Holiday Special , oraz reklama produktów licencjonowanych przez Gwiezdne Wojny , takich jak zabawki Kenner i patki niadaniowe oparte na postaci.

Daniels uyczy gosu C-3PO w serialu radiowym Star Wars opartym na oryginalnej trylogii. Jest jedynym czonkiem obsady oryginalnej trylogii Gwiezdne Wojny, który wypowiedzia swoj posta we wszystkich trzech czciach dramatyzacji trylogii NPR . Wyrazi C-3PO przez sze animowanych serii: droidy , Clone Wars , The Clone Wars , rebeliantów , siy Przeznaczenia , i oporu . Inne nagrania dwikowe C-3PO autorstwa Danielsa obejmuj: witeczny album Boe Narodzenie w gwiazdach , atrakcje parków rozrywki Disneya, w tym Star Tours i Star Tours: The Adventures Continue oraz ceremoni zamknicia Star Tours w ramach Ostatnia wytwórni Disney Hollywood Studios. Tour to Endor podczas Star Wars Celebration V w Orlando na Florydzie . Dostarczy równie narracj i wszystkie gosy postaci do audiobooków Dark Force Rising i The Last Command .

Daniels wniós przedmow do zebranych scenariuszy suchowiska radiowego Return of the Jedi , poniewa ich autor Brian Daley zmar podczas ich nagrywania. Inne prace Danielsa zwizane z Gwiezdnymi Wojnami to Wonder Column dla magazynu Star Wars Insider oraz komiksowa przygoda dla C-3PO i R2-D2 zatytuowana The Protocol Offensive , wydana przez Dark Horse Comics .

W Epizodzie I: The Phantom Menace Daniels uyczy jedynie gosu postaci, któr na planie gra lalkarz. Daniels próbowa sam wcieli si w posta lalkarza w sequelu, Episode II: Attack of the Clones , ale po zmianie scenariusza powróci do grania droida w kostiumie. W tym filmie oraz w Epizodzie III: Zemsta Sithów z 2005 roku, wykona równie cieki wokalne do scen, w których wystpowa komputer C-3PO. Daniels jest jedynym aktorem, który zagra we wszystkich dziewiciu filmach, filmie Wojny klonów z 2008 roku i powizanym serialu telewizyjnym .

Daniels pojawia si równie jako humanoid w dwóch scenach filmów fabularnych. Jego posta, porucznik Dannl Faytonni, zostaa nazwana w hodzie jego wasnemu imieniu, cho w zmodyfikowanej formie. Posta pojawia si na scenie w nocnym klubie na pocztku Ataku klonów jako mczyzna w niebieskim mundurze, którego mona zobaczy w krótkiej reakcji nakrconej po tym, jak Obi-Wan Kenobi rozbraja owc nagród Zam Wesella . Faytonniego mona równie zobaczy w Galaxies Opera House w Revenge of the Sith .

Daniels powtórzy swoj rol jako C-3PO w siódmym filmie Gwiezdnych Wojen , Przebudzeniu Mocy , który ukaza si w grudniu 2015 roku. JJ Abrams , reyser Przebudzenia Mocy , powiedzia Danielsowi, e bdzie tylko gosem C- 3PO w filmie, ale zmieni zdanie i zdecydowa, e Daniels bdzie nosi garnitur równie w filmie. Abrams stworzy nowy kombinezon C-3PO dla Danielsa do noszenia podczas filmowania przy uyciu druku 3D, który pozwoli Danielowi na znacznie wiksz mobilno i wygod ni oryginalny kombinezon. Daniels wyrazi swoje niezadowolenie z czerwonej rki droida. Daniels pojawi si równie jako C-3PO w The Last Jedi z 2017 roku i The Rise of Skywalker z 2019 roku .

Daniels pojawia si w epizodzie jako C-3PO w filmie otr 1 z 2016 roku , pierwszym samodzielnym filmie z serii antologii Gwiezdnych Wojen . Pojawia si równie jako Tak w drugim filmie antologicznym Solo: Gwiezdne wojny historia i uyczy gosu C-3PO w filmie Ralph Breaks the Internet i The Lego Movie wraz z innymi czonkami zaogi Sokoa Millennium . By take gospodarzem trasy Star Wars: In Concert w Ameryce Pónocnej.

W marcu 2017 roku All Nippon Airways wprowadzio do suby Boeinga 777 wzorowanego na C-3PO. Daniels uczestniczy w odsoniciu samolotu.

Inne role aktorskie

Daniels by gosem Legolasa w animowanej adaptacji Ralpha Bakshiego Wadcy Piercieni (1978). Sporadycznie pojawia si w brytyjskiej telewizji w rónych dramatach, w szczególnoci w powracajcej roli w filmie Prime Suspect z Helen Mirren w roli gównej . Zagra take ksidza w brytyjskim parodiowym horrorze Kupiem motocykl wampira (1990).

Inna praca

Daniels jest adiunktem w Carnegie Mellon University s Entertainment Technology Center .

Jego autobiografia , I Am C-3PO: The Inside Story , ukaza si w dniu 5 listopada 2019 przez DK . Wczeniej rozwaa uycie tytuu Telling the Odds .

Filmografia

Film

Rok Tytu Rola Uwagi Nr ref.
1977 Gwiezdne Wojny C-3PO
1978 Brugia-la-Morte Pierrot
Wadca Piercieni Legolas Greenleaf
Deagol
Gos; niewymieniony w czoówce jako Deagol
1980 Imperium kontratakuje C-3PO
1982 Powrót Ewoków Krótki film; niewydany
1983 Powrót Jedi
1990 Kupiem motocykl wampira Kapan
1999 Gwiezdne wojny: Cz I Mroczne widmo C-3PO
2002 Gwiezdne wojny: Cz II Atak klonów C-3PO, Dannl Faytonni
2005 Gwiezdne wojny: Cz III Zemsta Sithów
2008 Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów C-3PO Gos
2014 Film lego Gos; wygld kamei
2015 Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy
2016 otr 1. Gwiezdne wojny historie Wygld kamei
2017 Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi
2018 Solo: Gwiezdne wojny historie Tak Wygld kamei
Ralph amie Internet C-3PO Gos; wygld kamei
2019 Gwiezdne wojny: Skywalker narodziny

Telewizja

Rok Tytu Rola Uwagi Nr ref.
1978 Specjalna oferta witeczna Gwiezdnych wojen C-3PO Specjalna telewizja
1979 Opowieci roku obrotowego Jan Odcinek: Drogi Harriet
1980 Muppet Show C-3PO Odcinek: Gwiazdy Gwiezdnych Wojen
Ulica Sezamkowa 4 odcinki
1984 Dziennik wiejski edwardiaskiej damy Kenneth 7 odcinków
1985 Gwiezdne wojny: Droidy C-3PO Gos;
13 odcinków
1986 Wielka Heep Film telewizyjny
1987 Trzy w gór, dwa w dó Rupert Fairfax Odcinek: Lustro lustro na cianie
1988-89 Uczciwe postpowanie juliaski 3 odcinki
1990 Cudowny wiat kolorów Walta Disneya C-3PO Gos;
Odcinek: Obchody 35. rocznicy Disneylandu
1995 Gówny podejrzany Patolog Wewntrzne krgi i Zaginione dziecko, filmy telewizyjne
Synna Pitka Profesor Dobson Odcinek: Pi na tajnym szlaku
1997 Gwiezdne wojny: Droidy Piraci i Ksi C-3PO Gos;
Wideo
2001 Gotyk miejski Pan Tidyman Odcinek: Serotonina Dzikie
2002 Gwiezdne wojny: Poczenia C-3PO Telewizja krótkometraowa
2004 Miasto Holby Pukownik Donald Humphries Odcinek: Na linii ognia
Duchy Albionu Embers Lord Nelson Gos;
film telewizyjny
2007 Micro Safari: Podró do robaków MAL Gos
2004-05 Gwiezdne wojny: Wojny klonów C-3PO Gos;
4 odcinki
2008-11 Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów Gos;
11 odcinków
2010 Robot Kurczak: Gwiezdne Wojny, cz III Gos;
film telewizyjny
2011 Lego Gwiezdne wojny: Zagroenie padawanami
2012 Lego Gwiezdne wojny: Imperium strajkuje
201213 Dni sterowców Narrator Gos;
Równie producent wykonawczy;
5 odcinków
201314 Lego Gwiezdne wojny: Kroniki Yody C-3PO Gos;
6 odcinków
2014 Rebelianci z Gwiezdnych Wojen Gos;
Odcinek: Droidy w niebezpieczestwie
2015 Lego Gwiezdne wojny: Opowieci droidów Gos;
5 odcinków
2017 Gwiezdne Wojny Siy Przeznaczenia Gos;
Odcinek: Bestie z Echo Base
2018 Ruch oporu w Gwiezdnych Wojnach Gos;
Odcinek: Rekrut
2020 Specjalna oferta witeczna Lego Star Wars Gos;
film telewizyjny

film dokumentalny

Rok Tytu Rola Uwagi
1977 Tworzenie Gwiezdnych Wojen C-3PO / Host dokumentalny film telewizyjny
1978 50. Oscara C-3PO / Prezenter Specjalna telewizja
1983 Klasyczne stworzenia: Powrót Jedi C-3PO / Siebie dokumentalny film telewizyjny
Od Gwiezdnych wojen do Jedi: tworzenie sagi
2004 Imperium Marze Film dokumentalny
2005 Nauka Gwiezdnych Wojen telewizyjny miniserial dokumentalny

Atrakcje w parku tematycznym

Rok Tytu Rola Uwagi
1987 Star Tours C-3PO Niewymieniony w czoówce; zapewnia równie gos we francuskim dub
2011 Star Tours Przygody trwaj Niewymieniony w czoówce

Gry wideo

Rok Tytu Rola Uwagi
1997 Monopoly Gwiezdne Wojny C-3PO Równie pisarz
2008 Gwiezdne wojny: Wojny klonów Jedi Alliance
Gwiezdne wojny: Wojny klonów pojedynki na miecze wietlne
2009 Star Wars: The Force Unleashed Ultimate Sith Edition
2015 Disney Nieskoczono 3.0
2015 Star Wars Battlefront
2016 Lego Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy
Spodziewam si, e umrzesz Daniel Sans

Bibliografia

Przypisy

Cytaty

róda

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Ewa Cichocki

Podane informacje o zmiennej Anthony Daniels są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Dominik Banach

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Daniels jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Marika Gajda

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Anthony Daniels.