Anthony de Mello (administrator krykieta)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony de Mello (administrator krykieta), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony de Mello (administrator krykieta), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony de Mello (administrator krykieta), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony de Mello (administrator krykieta), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony de Mello (administrator krykieta), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony de Mello (administrator krykieta). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego de Mello
Informacje osobiste
Urodzony ( 1900-10-11 )11 padziernika 1900
Karaczi , Prezydencja Bombaju , Indie Brytyjskie British
Zmary 24 maja 1961 (1961-05-24)(w wieku 60 lat)
Krgle rednie tempo dla praworcznych
Statystyki kariery
Konkurencja Pierwsza klasa
mecze 11
Biegi punktowane 82
rednia mrugnicia 5.12
100s/50s 0/0
Najwyszy wynik 15
Kulki rzucone 1350
Furtki 17
rednia krgielnia 38,23
5 furtek w rundach 1
10 bramek w meczu 0
Najlepsze krgle 6/66
Poowy/ kikuty 2/0

Anthony Stanislaus de Mello (11 padziernika 1900, Karaczi , prezydentura Bombaju , Indie Brytyjskie 24 maja 1961, Delhi , Indie ) by indyjskim administratorem krykieta i jednym z zaoycieli Rady Kontroli Krykieta w Indiach .

to

Urodzony w Karaczi de Mello ksztaci si w Liceum w. Patryka , Sind College i Downing College w Cambridge. Karier zawodow rozpoczyna w usugach biznesmena RE Grant Govana w Delhi, z którym wspópracowa przy zakadaniu BCCI.

Kariera

BCCI i CCI

BCCI wywodzi si ze spotkania w lutym 1927 r. w klubie Roshanara w Delhi pomidzy Arthurem Gilliganem , kapitanem odwiedzajcej druyny MCC , De Mello, Grantem Govanem i maharadem Patiala . Decyzj o utworzeniu zarzdu podjto na kolejnym zebraniu, które odbyo si w tym samym miejscu 22 listopada 1927 r. z udziaem przedstawicieli rónych województw i stanów ksicych. De Mello podróowa z Grantem Govanem do Anglii, aby zorganizowa wycieczki po Indiach przez RPA w 1929 roku i MCC w latach 1930-31. Obie trasy zostay ostatecznie odwoane, ale BCCI zostao formalnie zaoone w klubie Roshanara w grudniu 1928 roku z Grantem Govanem jako pierwszym prezydentem i De Mello sekretarzem. Reprezentowali Indie na Imperial Cricket Conference w maju 1929 roku.

De Mello, wraz z Grantem Govanem, odegra równie kluczow rol w zaoeniu Cricket Club of India (CCI). Jeli chodzi o BCCI, De Mello by sekretarzem zaoycielem. Delhi zostao zaplanowane jako siedziba i miejsce dla klubu, ale ostatecznie zostao utworzone w Bombaju (obecnie Mumbai ). Guha uwaa to za prób przeniesienia siedziby krykieta w Indiach z Bombaju przez De Mello i Granta Govana, ale ksika wydana przez CCI z okazji Zotego Jubileuszu Stadionu Brabourne przypisuje to niedostpnoci wyldowa w Bombaju. Wydaje si jednak, e De Mello odegra znaczc rol w wyborze miejsca i przekonaniu gubernatora Bombaju Lorda Brabourne'a do przydzielenia gruntu pod stadion po niskiej cenie.

Prezes i Sekretarz BCCI

De Mello peni funkcj sekretarza BCCI od 1928-29 do 1937-38 i prezydenta od 1946-47 do 1950-51. Na spotkaniu zarzdu krykieta w Simli latem 1934 roku De Mello przedstawi propozycj mistrzostw kraju i szkic proponowanego trofeum, które stao si Ranji Trophy .

De Mello wzbudza kontrowersje w póniejszej karierze (w 1951 r.; The Times of India nazwa go dyktatorem , dokonujc przegldu jego kadencji jako prezesa BCCI ). Jego kadencja jako prezesa BCCI zakoczya si porak z JC Mukherjee , prezesem Bengalskiego Stowarzyszenia Krykieta, stosunkiem gosów 12 do 5 na posiedzeniu zarzdu, które odbyo si w hotelu Imperial w Delhi 05.08.1951 r. Od jakiego czasu nie by w dobrych stosunkach ze stowarzyszeniem bengalskim. Kiedy w 1949 roku De Mello wysun powane zarzuty wobec indyjskiego kapitana Lali Amarnatha , lobby bengalskie mocno popary Amarnatha. Amarnath zagrozi, e pozwie zarzd o 1 lakh rupii, ale sprawa zostaa nastpnie rozstrzygnita, a Amarnath przekaza zarzdowi kwalifikowane przeprosiny. De Mello podj kolejn prób objcia prezydentury w 1952 roku, ale wycofa si, stwierdzajc, e jego szanse s niewielkie.

Krykieta

Kariera krykieta De Mello jako melonika o rednim tempie bya raczej niepozorna. Duleepsinhji kiedy zlekceway go jako kogo, który myli, e jest melonikiem, ale nigdy nie znalaz nikogo, kto by si z nim zgodzi w tej kwestii. Jego najwikszy sukces jako melonik przyniós druynie Reszty Indii przeciwko Vizzy XI w latach 1930-31, gdzie przejli bramki Jacka Hobbsa , Herberta Sutcliffe'a i CK Nayudu . De Mello by kapitanem pierwszego zespou Rest w Bombaju Pentangular .

Organizator

W 1948 roku De Mello zosta zaoycielem i przewodniczcym Azjatyckiej Konferencji Krykieta . By prezesem Federacji Tenisa Stoowego Indii i zaoycielem Federacji Tenisa Stoowego Azji. W 1949 zaoy Narodowy Klub Sportowy Indii i by organizatorem Mistrzostw wiata w Tenisie Stoowym 1952 w Bombaju. By take prezesem Bombay Provincial Olympic Association i gównym organizatorem Igrzysk Narodowych w Bombaju w 1950 roku .

De Mello by przewodniczcym Komitetu Organizacyjnego pierwszych Igrzysk Azjatyckich w Delhi w 1951 roku. Jako dyrektor generalny Gwalior i Northern India Transport System, pomóg zmodernizowa system transportowy Delhi . Kierowa take Przedsibiorstwem Transportu Kolejowego i Drogowego Jumna Valley.

mier

De Mello zmar po operacji raka. Zosta pochowany na cmentarzu York w New Delhi . Jest autorem ksiki Portrait of Indian Sport, która zostaa opublikowana w 1959 roku.

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Emilia Duda

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Alicja Wysocki

Wreszcie artykuł o Anthony de Mello (administrator krykieta), który jest łatwy do przeczytania.