Anthony FawcettWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Fawcett, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Fawcett, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Fawcett, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Fawcett, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Fawcett, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Fawcett. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Fawcett
Urodzony 1948

Anthony Fawcett jest brytyjski pisarz, krytyk sztuki i byy asystent osobisty do Johna Lennona i Yoko Ono od 1968 do 1970 roku obj rol krótko posiadanych przez dziecistwa znajomego Lennona Peter Shotton , po rezygnacji Shotton jest z Apple Corps , a rola Fawcetta póniej zosta wypeniony przez May Pang .

Biografia

Anthony Fawcett wszed do wiata sztuki London wkrótce po ukoczeniu Abingdon szkoy , kiedy zosta asystentem w Robert Fraser Gallery .

Fawcett póniej doczy Lennon i Ono na wiosn 1968 roku, jak zrobili swoje pierwsze wspólnych wypadów do awangardowej sztuki podczas pierwszego pukania ich romansu (w tym dwa odzi zasadzone w pobliu Katedra w Coventry i Lennona You Are Here , który skada si najpierw z helem balony z zaczonymi kartami uwalniane do nieba angielskiej, a nastpnie pokój skrzynek zbiórki charytatywnej na Robert Fraser Gallery otaczajcy komunikat jeste tutaj pismem Lennona), Fawcett suy jako swojego osobistego asystenta a do ich wyjazdu do nowego Jorku pod koca 1971 roku.

Fawcett by wiadkiem pierwszej rki wielu afery w Apple Savile Row centrali (równie kronik w The Longest Cocktail Party Richarda DiLello), a wiele z dziaalnoci i podziaów midzyludzkich który oznacza koniec Beatlesów jako grupa.

Póniej napisa biografi, John Lennon: One Day at a Time , wydanej przez Grove prasy w 1976. 1980 reedycji (z aktualizacjami) tej ksiki przypadkowo odegra rol w zamordowaniu Lennona, jak Mark David Chapman kupiem i przeczytaem kopi, odkrywanie Lennon nie y na emeryturze w Tittenhurst Park jak myla Chapman, a Lennon wznowi karier muzyczn w Nowym Jorku.

Kilka lat przed tym, po spenieniu muzyk Howard Devoto w Nowym Jorku i ponownie w Kalifornii w 1979 roku, Fawcett zdecydowaa si wróci do Londynu na pocztku 1980 roku. Zacz reintegracji London Arts scenie, pocztkowo poprzez zaprzyjanienie obecnych muzyków, artystów i twórców. Fawcett podniós profesjonalnych relacji z marszand Robert Fraser. W cigu najbliszych kilku lat (1982-6) Fawcett szybko rozszerzy swój krg spoeczny obejmuje kilka wanych artystów. Okres ten by pocztkiem budowy Fawcetta nowego rodzaju potny, ale dyskretny, wspópraca biznesu ze sztuk.

Nawet na samym pocztku 1980 roku, by jednym z niewielkiej liczby dobrze poczone i dyskryminujcych osoby, które zostay rysunek razem wiele elementów, które póniej umoliwi przeksztacenie Londynu do wanego gracza w midzynarodowym wiecie sztuki przez 1990 i poza ni.

W tym samym okresie, Fawcett stworzy Anthony Fawcett Associates z pisarzem i krytyk architektoniczny Jane Withers . Dziaajcych za porednictwem tej firmy zaangaowa si w organizowanie imprez dla Muzeum Wiktorii i Alberta w okresie, gdy by on kierowany przez Roy Strong .

On przede wszystkim odgrywa rol w organizowaniu rozrzutny Londynie Warhol zdarzenie zainicjowane przez Fundacj Warhola z okazji mierci artysty w 1987 roku.

Rozszerzony on swoj prac w Serpentine Gallery jednoczenie uczestniczc w organizowaniu duych imprez dla Tate Gallery , takich jak otwarcie nowego skrzyda zawierajcego Turner Gallery.

Fawcett jest wymieniona w Shout! Beatlesi w swojej generacji , dziennikarz Philip Norman , w Shotton za pamitnika The Beatles, Lennon i Me . Moe on by równie Anthony sysza o których mowa w Radio Play, utwór na Unfinished Muzycznej No.2: ycie z lwami .

Zobacz te

Referencje

Opiniones de nuestros usuarios

Anka Ciesielski

Ten artykuł o zmiennej Anthony Fawcett przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Witold Bartczak

Dzięki za ten post na Anthony Fawcett, właśnie tego potrzebowałem

Luiza Strzelecki

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Anthony Fawcett, jest to bardzo dobra opcja.

Milena Wilczyński

Wreszcie artykuł o Anthony Fawcett, który jest łatwy do przeczytania.