Anthony Grabiner, Baron GrabinerWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Grabiner, Baron Grabiner, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Grabiner, Baron Grabiner, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Grabiner, Baron Grabiner, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Grabiner, Baron Grabiner, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Grabiner, Baron Grabiner, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Grabiner, Baron Grabiner. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Lord Grabiner
Lord Grabiner 2015.jpg
Grabiner ok. 2000
Mistrz z Clare College, Cambridge
Przejcie urzdu
padziernik 2014
Poprzedzony Tony Badger
przewodniczcy gubernatorów London School of Economics
W biurze
19982007
zastpiony przez Peter Sutherland
Czonek Izby Lordów
Lord Temporal
Objcie urzdu
26 lipca 1999
ycie Peerage
Dane osobowe
Urodzi si
Anthony Stephen Grabiner

( 21.03.1945 )21 marca 1945
Partia polityczna Przynaleno parlamentarna:
Crossbench (2016-obecnie)
Niezrzeszona (2015-2016)
Praca (1999-2015)
Czonkostwo w partii:
Praca (od 1999)
Edukacja Centralna Szkoa Chopica Fundacji
Alma Mater London School of Economics
Lincoln's Inn

Anthony Stephen Grabiner, Baron Grabiner , QC (ur. 21 marca 1945) jest brytyjskim adwokatem , administratorem akademickim i rówienikiem yciowym . Jest szefem kancelarii w One Essex Court , wiodcej grupie adwokatów handlowych w Temple , a w 2013 roku by skarbnikiem Lincoln's Inn . W latach 2014-21 peni funkcj Master of Clare College w Cambridge , a od 2015 roku peni funkcj rektora Uniwersytetu Prawa . Grabiner by niewykonawczym prezesem Taveta Investments Ltd, spóki holdingowej Sir Philipa Greena stojcej za Arcadia Group od 2002 do grudnia 2015 roku.

W 1999 roku zosta penoprawnym rówienikiem jako baron Grabiner i zasiada w Izbie Lordów na awkach Partii Pracy . W padzierniku 2015 roku zrezygnowa z bata labourzystowskiego z powodu kierunku, jaki obieraa partia pod dowództwem Jeremy'ego Corbyna . Zasiada w Lords jako czonek niezrzeszony, a teraz para crossbench , ale pozostaje czonkiem Partii Pracy.

Wczesne ycie

Grabiner urodzi si 21 marca 1945 roku w rodzinie ydowskich Ralpha Grabinera i Fredy Cohen. Ksztaci si w Centralnej Fundacji Chopicej Szkoy . Studiowa w London School of Economics and Political Science , któr ukoczy z wyrónieniem z wyrónieniem Bachelor of Laws (LLB) w 1966 roku, a rok póniej z tytuem Master of Laws (LLM) z wyrónieniem. Ksztaci si dalej w Lincoln's Inn i zosta powoany do palestry w 1968 roku.

Kariera zawodowa

Od 1976 do 1981 roku, Grabiner sta Junior Counsel w Departamencie Handlu i Kredytów Eksportowych Gwarancji towarowe i Junior Counsel do Korony od 1978 do 1981 roku popeni Queen Counsel w 1981 roku, sta si adwokat nalecy do seniorów izby adwokackiej w 1989 roku, a rejestrator z Sd Korona midzy 1990 i 1999. Grabiner zosta zastpc High Court Judge od 1994 roku.

Grabiner by niewykonawczym prezesem Arcadia Group od padziernika 2002 r. do grudnia 2015 r., z czego jego pierwszy kuzyn, Ian Grabiner, jest dyrektorem generalnym (CEO) od padziernika 2009 r., a od 2002 r. dyrektorem operacyjnym (COO). - dyrektor wykonawczy Next plc w 2002 r., a od 2002 do 2005 r. czonek Komitetu Prawa Usug Finansowych Banku Anglii . W tygodniu koczcym si 15 padziernika 2010 r. Lord Grabiner reprezentowa Liverpool Football Club w londyskim Sdzie Najwyszym i wygra dwie sprawy przeciwko ówczesnych obecnych wacicieli Liverpool Football Club. Przysuga Lorda Grabinera dla Liverpool Football Club zostaa zauwaona przez midzynarodowe organizacje prasowe.

W lipcu 2011 r. Grabiner zosta powoany przez News Corporation na przewodniczcego komitetu zarzdzania i standardów powoanego przez firm w nastpstwie skandalu z hakerami telefonicznymi News International . Nastpnie w magazynie The Lawyer doniesiono, e Grabiner otrzyma wynagrodzenie w wysokoci 3000 funtów za godzin za porady dla News Corporation.

Kariera akademicka

Grabiner by przewodniczcym gubernatorów London School of Economics od 1998 do 2007 roku. W grudniu 2013 roku ogoszono, e zosta wybrany na Master of Clare College na Uniwersytecie Cambridge, zastpujc profesora Tony'ego Badgera w padzierniku 2014 roku. 1 sierpnia 2015 roku Grabiner zosta mianowany rektorem Uniwersytetu Prawa .

Kariera polityczna

26 lipca 1999 r. Grabiner zosta stworzony jako yciowy rówienik z tytuem Baron Grabiner z Aldwych w miecie Westminster . W latach 1999-2015 zasiada w Izbie Lordów na awkach Partii Pracy . 24 padziernika 2015 r. ogosi, e zrezygnowa z bata laburzystów, ale pozostanie czonkiem partii. By drugim parem Partii Pracy, który zrezygnowa z bata za pogldy nowego przywódcy partii, Jeremy'ego Corbyna . Grabiner wyjani swoj rezygnacj w The Times : Nie mam nic wspólnego z panem Corbynem i nie wierz, e kiedykolwiek wygramy wybory. Od 2016 roku zasiada w Lords jako czonek cross-bench.

Inwestycje Taveta

Grabiner by niewykonawczym prezesem Taveta Investments Ltd, spóki holdingowej Sir Philipa Greena stojcej za Arcadia Group od 2002 do grudnia 2015 roku.

W lipcu 2016 r. Grabiner zosta potpiony w oficjalnym raporcie posów Parlamentu w zwizku z jego przewodnictwem w Taveta, za niezwykle uleg postaw i reprezentowanie apogeum sabego adu korporacyjnego. Co wicej, posowie stwierdzili, e zadowoli si zapewnieniem grupie pozorów wiarygodnoci establishmentu, jednoczenie radonie odchodzc od kluczowych decyzji, które mia obowizek przeanalizowa. Za ten aosny wystp otrzyma znaczn pensj.

ycie osobiste

Od 1983 roku lord Grabiner jest onaty z Jane Portnoy. Maj trzech synów i jedn córk.

Klub krykieta Marylebone

Lord Grabiner jest czonkiem Klubu Krykieta Marylebone . By czonkiem Komisji Rozwoju Klubu, z której wraz z Johnem Majorem zrezygnowa z powodu nieprzystpienia Klubu do rozwoju Masterplanu w 2012 roku.

Innych róde

  • "DodOnline" . Zarchiwizowane z oryginau w dniu 8 grudnia 2006 roku . Pobrano 8 grudnia 2006 .

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Bernard Krawczyk

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Grabiner, Baron Grabiner, daje dużo pewności.

Sylwester Muszyński

Dla takich jak ja szukających informacji na temat Anthony Grabiner, Baron Grabiner, jest to bardzo dobra opcja.

Eliza Niemiec

Ten wpis na Anthony Grabiner, Baron Grabiner pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.