Anthony Günther, hrabia OldenburgaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Günther, hrabia Oldenburga, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Günther, hrabia Oldenburga, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Günther, hrabia Oldenburga, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Günther, hrabia Oldenburga, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Günther, hrabia Oldenburga, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Günther, hrabia Oldenburga. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Günther
Hrabia Oldenburga
Anton Günther von Oldenburg.jpg
Anthony Günther z Oldenburga
Urodzony ( 1583-11-10 )10 listopada 1583
Oldenburg
Zmary 19 czerwca 1667 (19.06.1667)(wiek 83)
Rastede
rodzina szlachecka Dom Oldenburga
Maonek (e) Sophie Catherine ze Schleswig-Holstein-Sonderburg
Ojciec Jan VII, hrabia Oldenburga
Matka Elbiety ze Schwarzburga-Blankenburga

Anthony Günther, hrabia Oldenburga (alias Anton Günther , 10 listopada 1583-19 czerwca 1667) by hrabi cesarsk i czonkiem House of Oldenburg

Günther urodzi si w Oldenburgu i by hrabi panujcym w Oldenburgu od 1603 do mierci w Rastede , a od 1647 do mierci w Delmenhorst . By synem Jana VII (15401603) i Elbiety ze Schwarzburga-Blankenburga.

Anthony Günther polubi Sophie Catherine (28 czerwca 1617-22 listopada 1696), córk Aleksandra, ksicia Schleswig-Holstein-Sonderburg i Dorothea Schwarzburg-Sondershausen.

Biografia

S. Baring-Gould przytacza nastpujc interesujc anegdot na temat hrabiego w swojej ksice Strange Survivals Some Chapters in the History of Man:

W 1615 r. Hrabia Antoni Günther z Oldenburga, odwiedzajc budowan grobl, zasta robotników, którzy mieli zakopa pod ni niemowl. Hrabia wtrci si, uratowa dziecko, zgani budowniczych tamy i uwizi matk, która w tym celu sprzedaa swoje dziecko. Co ciekawe, tradycja podaje, e ten sam hrabia pochowa yjce dziecko w fundamentach swojego zamku w Oldenburgu. [1]

Haus Graf Anton Günther

Haus Graf Anton Günther to zabytkowy budynek w centrum miasta Oldenburg, pochodzcy z 1682 roku hrabiego Antona Günther jest przedstawiony na fasadzie, który zosta przeprojektowany w neorenesansowym stylu w 1894 roku dom by uywany przez kupców i producentów wyrobów tytoniowych.

Bibliografia

róda

  • Friedrich-Wilhelm Schaer: Anton Günther , w: Hans Friedl, Wolfgang Günther, Hilke Günther-Arndt i Heinrich Schmidt (red.): Biographisches Handbuch zur Geschichte des Landes Oldenburg , Isensee Verlag, Oldenburg, 1992, ISBN  3-89442-135- 5 , s. 3740
  • Karl Veit Riedel: August Oetken , w: Biographisches Handbuch zur Geschichte des Landes Oldenburg , Isensee Verlag, Oldenburg, 1992, ISBN  3-89442-135-5 , s. 534535
  • Gerold Schmidt: Der Kirchenmaler und Mosaikkünstler des Historismus Prof. August Oetken (18681951), Mitgestalter des Melanchthonhauses w Bretten , w: Stefan Rhein i Gerhard Schwinge (red.): Das Melanchthonhaus Bretten. Ein Beispiel des Reformationsgedenkens der Jahrhundertwende , Verlag Regionalkultur, Ubstadt-Weiher, 1997, ISBN  3-929366-63-0 , s. 167212

Linki zewntrzne

Anthony Günther, hrabia Oldenburga
Urodzony: 10 listopada 1583 Zmar: 19 czerwca 1667 
Poprzedzony przez
Jana VII
Hrabia Oldenburga
16031667
Nastpca
Fryderyka I.
Poprzedzony przez
Christiana V
Hrabia Delmenhorst
16471667

Opiniones de nuestros usuarios

Barbara Siwek

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Anthony Günther, hrabia Oldenburga, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Aldona Kasprzyk

Podane informacje o zmiennej Anthony Günther, hrabia Oldenburga są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Teresa Laskowski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Borys Bartkowiak

Artykuł o Anthony Günther, hrabia Oldenburga jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.