Anthony Haden-GoWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Haden-Go, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Haden-Go, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Haden-Go, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Haden-Go, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Haden-Go, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Haden-Go. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Haden-Guest (ur. 2 lutego 1937) to brytyjsko-amerykaski pisarz, reporter, rysownik , krytyk sztuki , poeta i towarzyski, który mieszka w Nowym Jorku i Londynie. Jest czstym wspópracownikiem gównych magazynów i opublikowa kilka ksiek.

Rodzina

Urodzony w Paryu Haden-Guest jest synem Petera Haden-Guest , dyplomaty ONZ, który póniej zosta czwartym baronem Haden-Guest . Jego matk bya Elisabeth Haden-Guest z domu Louise Ruth Wolpert. Poniewa Haden-Guest urodzi si przed lubem rodziców, po mierci ojca parostwo przeszo na jego modszego przyrodniego brata, Christophera Guesta , komika, aktora, pisarza, reysera, muzyka i kompozytora zdobywcy nagrody Grammy .

Humorystyczna notka na tylnej okadce The Chronicles of Now , ksiki zawierajcej karykatury Haden-Guest wydanej przez Allworth Press, brzmi nastpujco:

Nudne, pompatyczne i kompletna strata czasu. Nie wiem, co myla mój brat.
Christopher Go.

Za porednictwem Christophera Guesta Haden-Guest jest szwagrem aktorki Jamie Lee Curtis . Spadkobierca przypuszczalny do baronii jest aktor Nicholas Guest , modszy brat Antoniego i brat Christopher.

Kariera

Haden-Guest poprzednio pisa weekendow rubryk na temat kolekcji dzie sztuki dla Financial Times i by oryginalnym mskim gosem w singlu Cristiny Disco Clone . Jego rysunki ukazay si w The New York Observer, a on pisa artykuy i opowiadania do Sunday Telegraph , Vanity Fair , The New Yorker , Paris Review , Sunday Times , Esquire , GQ (Wielka Brytania) , The Observer , Radar i innych wanych publikacji. W 1979 otrzyma nagrod New York Emmy za napisanie i narracj filmu dokumentalnego PBS The Affluent Immigrants . Napisa take Down the Programmed Rabbit-Hole , zbiór esejów o postaciach korporacji z lat 70.

Haden-Guest czsto zwraca si do ekskluzywnego ycia towarzyskiego na Manhattanie dla swoich tematów, jak wida na nastpujcej próbce jego pracy z Rolling Stone :

Wokalista wysza za m za jednego z tych dekadenckich bogatych Europejczyków, tak licznie dzi licznie odwiedzanych na Manhattanie International White Trash , jak to uj niemiosierny i wród staych bywalców ródmiecia krya spora grupa modnych twarzy z przedmiecia. miesza si ciekawo, niesmak, niepokój. Przynielimy drinki. Rozmowa byaby mczca... Wyszlimy. Wsiad do maserati koloru krwi ttniczej. We trójk pojechalimy mercedesem bogatej dziewczyny . Cho prawie nowy, by ju wgnieciony i pokaleczony nieostron jazd.

Jeden recenzent powiedzia o Haden-go ksika The Last Party: Studio 54, disco i Kultury Nocy , opublikowane przez William Morrow & Co. ,

Brytyjski bywalca i pisarz Anthony Haden-Guest jest mistrzem imprezowiczów od ponad 30 lat. Niewiele jest osób bardziej wykwalifikowanych, by poprowadzi czytelnika, tak jak robi to w Ostatniej imprezie , przez aksamitne liny i odwiernego i w tornado disco lat 70., nadmiar narkotyków i nadmierny seks, jakim byo Studio 54 . W przeciwiestwie do niektórych wspóczesnych, których wspomnienia s przytpione przez lata cikiego ycia, Haden-Guest wydaje si przypomina wiele ze swoich dowiadcze w Studio. Jego ksika jest wic po czci osobistym pamitnikiem, po czci reportaem.

Haden-Guest by gociem Charliego Rose'a podczas promocji jego ksiki True Colors: The Real Life of the Art World , wydanej przez Grove Atlantic .

W 2017 roku Haden-Guest wyda album ze sowem mówionym The Further Chronicles of Now z towarzyszc mu muzyk napisan i wykonan przez Keitha Patchela .

Osobowo

Haden-Guest jest znany z humorystycznej lekcewaenia, co wida w poniszym cytacie na Gawker.com :

Masowa passa purytanizmu w Ameryce ponownie si umocnia, zwaszcza wród liberaów. Kiedy przeprowadziem si do Nowego Jorku, wci byo wielu dobrych pisarzy, czsto na wpó pijanych, ale wci bardzo dobrych pisarzy. To ju nie istnieje. Dokd oni poszli Pewnie chodz i ucz w Bard .

W odpowiedzi na sugesti, e Peter Fallow w powieci Toma Wolfe'a Ognisko prónoci (1987) by oparty na brytyjskim dziennikarzu emigracyjnym Christopherze Hitchensie , Hitchens powiedzia, e Haden-Guest by bardziej prawdopodobnym kandydatem. Strona internetowa prowadzona przez University of Kent podaje Haden-Guest jako inspiracj dla Fallow.

Kiedy znany ze swoich nocnych wybryków, Haden-Guest zosta okrzyknity zwycizc "Iron Man Decathlon" magazynu Spy w 1988 i 1989 roku.

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Piotr Socha

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Haden-Go jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Irmina Stasiak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Julia Tkaczyk

Ten wpis na Anthony Haden-Go sprawił, że wygrałem zakład, co mniej niż uzyskanie dobrego wyniku.