Anthony Havelock-AllanWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Havelock-Allan, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Havelock-Allan, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Havelock-Allan, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Havelock-Allan, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Havelock-Allan, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Havelock-Allan. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Havelock-Allan
Urodzony ( 1904-02-28 )28 lutego 1904
Zmary 11 stycznia 2003 (2003-01-11)(w wieku 98 lat)
Londyn , Anglia
Zawód Brytyjski producent filmowy i scenarzysta
Maonkowie Valerie Hobson (1939-1952; rozwiedziona)
Sara Ruiz de Villafranca (1979-2003; jego mier)
Dzieci 2

Sir Anthony James Allan Havelock-Allan, 4. Baronet (28 lutego 1904 11 stycznia 2003) by brytyjskim producentem filmowym i scenarzyst, którego autorami byli: This Happy Breed , Blithe Spirit , Great Expectations , Oliver Twist , wersja Romea i Julii z 1968 roku oraz Córka Ryana .

ycie osobiste i kariera

Havelock-Allan urodzi si w rodzinnym domu Blackwell Grange niedaleko Darlington w hrabstwie Durham i ksztaci si w Charterhouse i szkoach w Szwajcarii . Zanim zosta producentem filmowym, pracowa jako makler giedowy , jubiler , dyrektor wytwórni pytowej i kierownik kabaretu .

W 1935 Havelock-Allan doczy do krótkotrwaego brytyjskiego i Dominions Imperial Studios , produkujc z nimi filmy takie jak Lancashire Luck (1937) a do, a nawet krótko po tym, jak studio spono w 1936 roku. Po pracy z ni przy filmie Ten czowiek w Paryu , Havelock -Allan polubi aktork Valerie Hobson 12 kwietnia 1939 roku. Ich synami byli Simon Anthony Clerveaux Havelock-Allan (1944-2001) i Sir Mark Havelock-Allan (ur. 4 kwietnia 1951). Rozwiedli si w 1952 roku.

Wspópraca z Davidem Leanem i Ronaldem Neame

Havelock-Allan peni funkcj producenta stowarzyszonego w filmie wojennym z 1942 r. W którym suymy , w którym wystpi Noël Coward , który wyreyserowa film wspólnie z Davidem Leanem . Film zosta nakrcony przez autora zdj Ronalda Neame , który wraz z Havelockiem-Allanem i Leanem zaoy wasn firm Cineguild . Pierwsz produkcj Cineguild bya filmowa adaptacja sztuki Cowarda z 1939 roku This Happy Breed , wyprodukowanej przez Cowarda, wyreyserowanej przez Lean, a nakrconej przez Neame. Wszyscy trzej partnerzy Havelock-Allan, Lean i Neame wspópracowali nad scenariuszem.

Dokadnie ta sama kombinacja talentów stworzya filmow adaptacj komedii Cowarda Blithe Spirit w 1945 roku . Nastpnie kwartet wyprodukowa klasyczne Brief Encounter , w którym Havelock-Allan i Neame dzielili obowizki producenckie z Cowardem, a Coward pomaga w napisaniu scenariusza, adaptacji jego jednoaktówki Still Life z 1936 roku . Film zdoby Zot Palm na Festiwalu Filmowym w Cannes w 1946 roku, podczas gdy gówna Celia Johnson zostaa nominowana do Oscara dla najlepszej aktorki w 1947 roku. W 1999 roku Brief Encounter zaj drugie miejsce w ankiecie Brytyjskiego Instytutu Filmowego na 100 najlepszych filmów brytyjskich .

Havelock-Allan, Lean i Neame odeszli od Cowarda, a nastpnie nakrcili dwa klasyki Charlesa Dickensa , tworzc w ten sposób dwa klasyki brytyjskiego kina. Zarówno Great Expectations (1946), jak i Oliver Twist (1948) przyniosy trzy nominacje do Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany .

Po gildii filmowej

Opuci Cineguild i zaoy Constellation Films w 1947 roku. W 1960 roku by wspózaoycielem British Home Entertainment z Lordem Brabourne'em . Póniej ponownie spotka si z Davidem Leanem, kiedy wyprodukowa przedostatni film wielkiego reysera, Ryan's Daughter (1970).

Havelock-Allan polubi drug on Mari Teres Consuelo Sar Ruiz de Villafranca (Sara Ruiz de Villafranca), córk byego ambasadora Hiszpanii w Chile i Brazylii , 26 czerwca 1979 roku.

W 1975 roku obj stanowisko baroneta bezdzietnego brata, a po jego mierci w 2003 roku, w wieku 98 lat, jego tytu przeszed na ocalaego syna Marka .

Korona

nagrody Akademii

Rok Nagroda Tytu pracy Wynik
1947 Najlepszy scenariusz, dostosowany scenariusz Krótkie spotkanie Nominacja (z Davidem Leanem i Ronaldem Neame )
1948 Najlepszy scenariusz, dostosowany scenariusz Wielkie Oczekiwania Nominacja (z Davidem Leanem i Ronaldem Neame )
1969 Najlepszy film Romeo i Julia Nominowany (z Johnem Brabourne'em )

Nagrody Hugo

Rok Nagroda Tytu pracy Wynik
1946 Najlepsza prezentacja dramatyczna Beztroski Duch Nominowany (z Noëlem Cowardem , Davidem Leanem i Ronaldem Neame )

Filmografia

Wszyscy jako producent, chyba e zaznaczono inaczej:

Linki zewntrzne

Baronet Wielkiej Brytanii
Poprzedzony przez
Henry'ego Havelocka-Allana
Baronet
(z Lucknow)
1975-2003
Nastpca
Marka Havelocka-Allana

Opiniones de nuestros usuarios

Zofia Niewiadomski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Anthony Havelock-Allan.

Mirka Mazurkiewicz

Dzięki za ten post na Anthony Havelock-Allan, właśnie tego potrzebowałem

Tamara Witek

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Anthony Havelock-Allan.

Rafa Sobolewski

W tym poście o Anthony Havelock-Allan dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.