Anthony Higgins (aktor)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Higgins (aktor), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Higgins (aktor), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Higgins (aktor), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Higgins (aktor), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Higgins (aktor), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Higgins (aktor). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Higginsa
Urodzony ( 1947.05.09 )9 maja 1947
Narodowo brytyjski
Inne nazwy Anthony Corlan
Zawód Aktor
lata aktywnoci 1968-obecnie
Maonka(e) Heide Lausen

Anthony Higgins (ur. 9 maja 1947) to angielski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

Kariera

Higgins zacz wystpowa w sztukach szkolnych i teatralnych Cosmopolitan Club, grajc gówn rol w Wyspie skarbów, Sweeneyu Toddzie i Brudzie ebraka (sic!). Po ukoczeniu studiów studiowa w szkole Birmingham Repertory Theatre Company. W 1967 zosta zawodowym aktorem teatralnym. Otrzyma pozytywne recenzje za rol Romea w Romeo i Julii w Birmingham Repertory. Pracowa na scenie w Coventry oraz na Festiwalu Chichester w Chichester . Jednym z jego pierwszych wystpów telewizyjnych bya kluczowa rola w odcinku serialu telewizyjnego Journey to the Unknown z 1968 roku z Janice Rule . Kolejny wystp telewizyjny by wDziwny raport (1969) z Anthonym Quayle'em . Pierwsze sukcesy Higgins' w kinie byy: Spacer z mioci i mierci przez Johna Hustona z Anjelica Huston (1969), co dla kadego (1970) z Michaelem Yorkiem i Angela Lansbury , smak krwi Dracula (1970), z Christopherem Lee , oraz kultowy film Cyrk wampirów (1972).

We wszystkich filmach z jego wczesnej kariery do 1975 roku Higgins by wymieniany jako Anthony Corlan ze wzgldu na podobiestwo jego prawdziwego nazwiska do innego aktora.

Nastpi okres telewizji i sztuk teatralnych dla Royal Shakespeare Company , Teatru Narodowego i innych brytyjskich produkcji teatralnych. W 1970 roku zagra Borisa w serialu BBC The Roads to Freedom, opartym na trylogii Jean-Paul Sartre . W 1976 roku zagra drugoplanow rol w popularnym brytyjskim serialu telewizyjnym Hadleigh . W 1977 zagra gówn rol w serialu BBC The Eagle of the Ninth , opartym na ksice Rosemary Sutcliff z 1954 roku. W 1980 roku by Juanem zakochanym w zimnym klimacie, aw 1981 zagra drugoplanow rol Majora Goblera w filmie fabularnym Poszukiwacze zaginionej arki z Harrisonem Fordem w reyserii Stevena Spielberga . Higgins zdoby nagrod dla najlepszego aktora roku 1979 od magazynu Time Out za prac w Royal Shakespeare Company w tym roku.

Higgins zagra rol Stephana w amerykaskiej produkcji filmowej Quartet u boku francuskiej aktorki Isabelle Adjani w 1981 roku. W tym samym roku brytyjski reyser Peter Greenaway wybra Higginsa do gównej roli w swoim przeomowym filmie Kontrakt rysownika . W 1985 roku pojawi si jako Higgins zdradzony m w Nagisa Oshima s Max, Mon Amour z Charlotte Rampling . W 1985 roku wystpi u boku Stinga w The Bride , wersji Oblubienicy Frankensteina . W latach 80. Higgins wystpowa we drugoplanowych rolach w wielu serialach telewizyjnych, takich jak Lace , Napoleon i Josephine: A Love Story z Armandem Assante oraz Reilly, Ace of Spies z Samem Neillem . Wyjecha do Australii, aby zagra gówn rol Sir Laurence'a Oliviera w australijskim filmie nakrconym dla telewizji, Darlings of the Gods , opowiadajcym o czasie spdzonym w Australii przez Oliviera i Vivien Leigh .

W 1991 roku Higgins zagra Johanna Straussa I w wyprodukowanym w Austrii serialu telewizyjnym Dynastia Straussa , który zosta nakrcony w Austrii z wieloma znanymi aktorami i wyemitowany na caym wiecie. Gra zarówno Sherlocka Holmesa, jak i wroga Holmesa, profesora Moriarty'ego , w dwóch rónych dekadach swojej kariery. By czarnym charakterem Rathe (jeszcze nie znanym jako Moriarty) w Modym Sherlocku Holmesie (1985) i gra samego Sherlocka Holmesa w Sherlock Holmes Returns (1993). W 1993 roku zagra gówn rol w filmie Sweet Killing . W 2005 wystpi w Chromofobii . Zagra generaa Jacquesa Francois Dugommiera w 2007 roku w Heroes and Villains: Napoleon . W 2009 roku wystpi w Lewis , Law & Order: UK , oraz Agatha Christie's Marple ("The Secret of Chimneys").

Filmografia

Film

Telewizja

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Julian Markiewicz

Wreszcie artykuł o Anthony Higgins (aktor), który jest łatwy do przeczytania.

Marzena Chmielewski

Ten wpis na Anthony Higgins (aktor) pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Marzena Zakrzewski

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Anthony Higgins (aktor).