Anthony J. Celebrezze Jr.Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony J. Celebrezze Jr., jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony J. Celebrezze Jr., które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony J. Celebrezze Jr., których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony J. Celebrezze Jr., ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony J. Celebrezze Jr., bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony J. Celebrezze Jr.. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony J. Celebrezze Jr.
Anthony J. Celebrezze Jr.jpg
43. Prokurator Generalny Ohio
W biurze
10 stycznia 1983 6 stycznia 1991
Gubernator Dick Celeste
Poprzedzony William J. Brown
zastpiony przez Lee Fisher
46. sekretarz stanu Ohio
W biurze
8 stycznia 1979 12 stycznia 1983
Gubernator James A. Rhodes
Poprzedzony Ted W. Brown
zastpiony przez Sherrod Brown
Czonek Senat Ohio
z 25. dzielnicy
W biurze
3 stycznia 1975-31 grudnia 1978
Poprzedzony Pawe Matia
zastpiony przez Pawe Matia
Dane osobowe
Urodzi si
Anthony Joseph Celebrezze Jr.

8 wrzenia 1941
Cleveland, Ohio , USA
Zmar 4 lipca 2003 (2003-07-04)(w wieku 61)
De Graff, Ohio , USA
Partia polityczna Demokratyczny
Maonkowie Luiza
Dzieci 5
Alma Mater Akademia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych
Cleveland-Marshall College of Law ( JD )
Zawód Polityk, adwokat

Anthony Joseph Celebrezze Jr (08 wrzenia 1941 - 04 lipca 2003) by amerykaski polityk z Partii Demokratycznej , który suy jako Ohio Prokuratora Generalnego , Ohio Sekretarz Stanu i Ohio State senatora . By synem Antoniego J. Celebrezze .

Wczesne ycie i edukacja

Anthony Joseph Celebrezze urodzi si w 1941 roku jako syn Anthony'ego J. Celebrezze i Anne M. Celebrezze. Tony by najstarszy z trójki, wraz z siostrami Jean Ann (Celebrezze) Porto i Susan Marie (Celebrezze) Sullivan.

Anthony Joseph Celebrezze ukoczy szko redni im. Johna Marshalla w Cleveland w stanie Ohio . W 1963 Tony ukoczy Akademi Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych . Tony suy w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych przez pi lat i zosta odznaczony Medalem Wyrónienia Marynarki Wojennej . W 1974 roku Anthony Joseph Celebrezze otrzyma tytu doktora nauk prawnych na Cleveland State University .

Kariera polityczna

Senator stanu Ohio

Anthony Joseph Celebrezze zosta wybrany senatorem stanu Ohio w 1974 roku. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Ohio Tony by znany ze swojej uczciwoci i uczciwoci. W 1978 roku Anthony Joseph Celebrezze pokona urzdujcego republikanina Teda W. Browna w wyborach na Sekretarza Stanu Ohio . Tony peni funkcj sekretarza stanu Ohio od 1979 do 1983 roku.

Prokurator Generalny

W 1982 roku Anthony Joseph Celebrezze kandydowa na stanowisko prokuratora generalnego stanu Ohio , stawiajc czoa republikaninowi Charlesowi R. Saxbe , czonkowi Izby Reprezentantów stanu Ohio . Obaj byli synami byych czonków gabinetu prezydenckiego, cieszcymi si dobrym uznaniem . Tony pokonaby Saxbe o prawie dwa do jednego (2 036 243 do 1 203 797).

Anthony Joseph Celebrezze z atwoci wygra reelekcj w 1986 roku, pokonujc Barry'ego Leveya (1 821 587 do 1 222 102). Penic funkcj prokuratora generalnego, Anthony Joseph Celebrezze stoczy prawn batali z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych o zanieczyszczenie nuklearne i chemiczne w fabryce broni jdrowej w Fernald, które przez lata byo utrzymywane w tajemnicy pod przykrywk Centrum Produkcji Materiaów Paszowych Fernald . Zwycistwo prawne dao rzdowi stanu Ohio prawo do regulowania sprztania terenu.

Biegnij na gubernatora

W 1990 roku Celebrezze kandydowa na gubernatora, aby zastpi Richarda F. Celeste , który zosta wykluczony z kandydowania na trzeci kadencj z rzdu ze wzgldu na ograniczenia kadencji. Na gubernatora porucznika Celebrezze wybra Eugene'a Branstoola , senatora stanu Ohio, który by rolnikiem ze redniego stanu z Utica w stanie Ohio . Para z atwoci wygraa prawybory Demokratów, pokonujc Michaela Hugh Lorda i Judy Wynn Parker (683.932 do 131.564).

W wyborach powszechnych Celebrezze zmierzy si z potnym wrogiem Republikanów, Georgem Voinovichem , popularnym ustpujcym burmistrzem Cleveland . Wspópracownikiem Voinovicha by Mike DeWine , amerykaski kongresman z Cedarville w stanie Ohio . Celebrezze przegra w osuwisku (1 938 103 do 1 539 416). Niektórzy analitycy przypisuj jego strat, po czci, wielce krytykowanemu przejciu Celebrezze z jego dugo utrzymywanych pogldów pro-life na stanowisko pro-wolnoci. Jednak kombinacja Voinovicha i DeWine'a bya lepiej zrównowaona geograficznie, dziki czemu Voinovich odebra gosy z pónocno-wschodniego Ohio z naturalnej bazy Celebrezze, a DeWine doda gosy z niszych obszarów miejskich na poudniowym wschodzie, takich jak Greater Dayton i Greater Cincinnati .

Po polityce

Celebrezze zosta wprowadzony do Ohio Veterans Hall of Fame w 1998 roku. W kwietniu 2001 roku Celebrezze doczy do Kegler Brown Hill & Ritter, firmy prawniczej z siedzib w Columbus, Ohio .

ycie osobiste

Celebrezze i jego ona, bya Louisa Godwin, mieli picioro dzieci.

Celebrezze zmar 4 lipca 2003 roku na atak serca po zajciu trzeciego miejsca w wycigu samochodowym Legend Car na torze Shadybowl Speedway w De Graff w stanie Ohio .

Kuzynami Celebrezze byli byy prezes Ohio Frank Celebrezze i byy sdzia Sdu Najwyszego Ohio James Celebrezze . Celebrezze by ojcem Anthony'ego J. Celebrezze III i kuzynem sdziego apelacyjnego Ohio Franka D. Celebrezze III. Jego wujem by Frank D. Celebrezze Sr.

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Hania Michalak

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Anthony J. Celebrezze Jr..

Marlena Sroka

Dzięki za ten post na Anthony J. Celebrezze Jr., właśnie tego potrzebowałem

Przemyslaw Andrzejewski

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Urszula Szymański

Bardzo ciekawy ten post o Anthony J. Celebrezze Jr..