Anthony James (aktor)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony James (aktor), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony James (aktor), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony James (aktor), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony James (aktor), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony James (aktor), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony James (aktor). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony James
Urodzi si
Jakuba Antoniego

( 1942-07-22 )22 lipca 1942
Zmar 26 maja 2020 (2020-05-26)(w wieku 77 lat)
Cambridge, Massachusetts , Stany Zjednoczone
Zawód Aktor
lata aktywnoci 1967-1992

Anthony James (ur. jako James Anthony ; 22 lipca 1942 r. 26 maja 2020 r.) by amerykaskim aktorem charakterystycznym, który specjalizowa si w graniu zoczyców w filmach i telewizji, wielu z nich w westernach .

Wczesne ycie

Anthony James urodzi si jako James Anthony w Myrtle Beach w Poudniowej Karolinie 22 lipca 1942 roku jako jedyne dziecko greckich imigrantów George Anthony (1893-1951) i Marika Palla (1913-2008). Póniej odwróci kolejno swojego imienia i nazwiska dla swojej kariery aktorskiej.

Kariera zawodowa

James wystpi gocinnie w zachodnim serialu Gunsmoke podczas trwania serialu, wystpujc w rónych rolach, najczciej wcielajc si w posta Elberta Mosesa. Inne programy, w których wystpowa gocinnie, to Hawaii Five-O ; Wysoki Kaparral ; Bonanza ; Nowicjusze ; Anioki Charliego ; Buck Rogers w 25 wieku ; Holmes i Yoyo ; Druyna A ; owca (1984) ; Quincy, ja ; Star Trek: Nastpne pokolenie ; oraz Pikna i Bestia .

James pojawi si take w kilku duych filmach fabularnych. Jego pierwsz powan rol bya rola Ralpha, kelnera w restauracji z 1967 roku W upale nocy , który zosta nagrodzony Oscarem za najlepszy film w 1968 roku. Ten film pokona znane filmy Absolwent , Bonnie i Clyde oraz Zgadnij Kto przyjdzie na kolacj po najlepszy film.

Jego kolejne role filmowe to PJ (1968) i ...tik...tik...tik... (1970). Zagra jednego z gangsterów linczu w High Plains Drifter (1973), a take pojawi si jako zy szofer w horrorze Burnt Offerings (1976). Mia role w Blue Thunder (1983), Nightmares (1983) i The Naked Gun 2½: The Smell of Fear (1991).

James pojawi si take w teledysku Poison z 1988 roku do piosenki " Fallen Angel " . Na pocztku lat 90. wycofa si z aktorstwa, swoj ostatni rol w filmie Clinta Eastwooda z 1992 r. Bez przebaczenia , który zosta nagrodzony Oscarem za najlepszy film w 1993 r. Warto zauway, e pierwsze i ostatnie wane role filmowe Anthony'ego Jamesa miay miejsce w Akademii Filmy nagradzane za najlepszy film.

Po przejciu na emerytur w Arlington w stanie Massachusetts skoncentrowa si na malarstwie. W 1994 roku wyda ksik o sztuce i poezji Jzyk serca . Jego autobiografia Acting My Face zostaa opublikowana w 2014 roku.

mier

James zmar na raka w Cambridge w stanie Massachusetts 26 maja 2020 roku w wieku 77 lat.

Wybrana filmografia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Zdzislaw Urbaniak

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Anthony James (aktor) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Ela Szulc

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Anthony James (aktor) jest tym, którego szukałem.

Marcel Bednarczyk

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.