Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.
Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr.jpg
Data 1 czerwca 2019 r.
Miejsce wydarzenia Madison Square Garden , Nowy Jork, Nowy Jork , USA
Tytu(y) na linii Unified WBA (Super) , IBF , WBO i IBO tytuy wagi cikiej
Opowie o tamie
Bokser Antoniego Jozuego Andy Ruiz Jr.
Przezwisko "AJ" "Niszczyciel"
Miasto rodzinne Watford , Anglia Imperial , Kalifornia , USA
Zapis przed walk 22-0 (21 KO) 32-1 (21 KO)
Wzrost 6 stóp 6 cali (1,98 m) 6 stóp 2 cale (1,88 m)
Waga 247,8 funta (112,4 kg) 268 funtów (122 kg)
Styl Prawosawny Prawosawny
Uznanie Unified WBA (Super) , IBF , WBO i IBO mistrz wagi cikiej WBA
nr 5 w rankingu wagi cikiej
WBO
nr 11 w rankingu wagi cikiej
IBF
nr 14 w rankingu wagi cikiej
Wynik
Ruiz Jr. wygrywa przez techniczny nokaut w siódmej rundzie

Anthony Joshua vs. Andy Ruiz Jr by wagi cikiej boksu zawodowego mecz sporna pomidzy niepokonanym i zjednoczonej WBA (Super) , IBF , WBO i IBO mistrz Anthony Joshua i dawny tytu wiat challenger Andy Ruiz Jr . Walka odbya si 1 czerwca 2019 r. w Madison Square Garden w Nowym Jorku w stanie Nowy Jork . Joshua pierwotnie mia zmierzy si z niepokonanym WBA nr 2 i WBO nr 3 w rankingu wagi cikiej Jarrellem Millerem , którego zastpi Ruiz Jr. po tym, jak Miller nie przeszed trzech testów narkotykowych. Zosta zastpiony przez Ruiza, który by WBA nr 5, WBO nr 11 i IBF nr 14 w rankingu wagi cikiej.

Ruiz Jr. w szokujcym zdenerwowaniu wszed jako sabszy 25:1 i wygra mecz przez techniczny nokaut w siódmej rundzie, koczc niepokonany rekord Joshuy i stajc si nowym zunifikowanym mistrzem wagi cikiej. Walka jest uwaana za jedn z najwikszych niepokojów w historii boksu, porównujc j do Mike Tyson vs. Buster Douglas w 1990 i Lennox Lewis vs. Hasim Rahman w 2001.

To

Joshua wielokrotnie mówi o swoim pragnieniu walki z niepokonanym mistrzem WBC, Deontayem Wilderem o wszystkie cztery tytuy mistrza wiata, ale poniewa Amerykanin mia walczy z Tysonem Furym w rewanu w Las Vegas w kwietniu, zanim walka zostaa odwoana, potrzebowa alternatywnego przeciwnika i upiera si, e Dillian Whyte bdzie wówczas wiodcym kandydatem. 30-letni Whyte wezwa Joshu, gdy Derek Chisora wyzdrowia po nokaucie w 11. rundzie, ale 29 -letni Joshua i niezwykle wygwizdany przez wielu obecnych w The O2, powiedzia: Jeli Deontay Wilder jest powany i idzie aby walczy z Tysonem Furym i nie chce zosta niekwestionowanym mistrzem, Dillian dostaniesz szans na tytu.

W dniu 29 grudnia 2018 r., Kiedy data Joshuy na Wembley wci jest wstrzymana, Hearn stwierdzi, e Whyte by faworytem w walce z Joshu. Wci czekajc, a Hearn si z nim skontaktuje, Whyte twierdzi, e syszy pogoski, e Joshua odwoa randk na Wembley i zamiast tego walczy z amerykaskim rywalem Jarrelem Millerem w Madison Square Garden . W dniu 12 stycznia 2019 r. Whyte ujawni, e odrzuci ofert powanego lowballa od Joshuy, aby walczy z nim w rewanu. Whyte nie ujawni liczby, jednak twierdzi, e bya ona nisza ni ta, któr otrzyma przeciwko Chisorze w grudniu 2018 roku. Do 21 stycznia Hearn stwierdzi, e istnieje moliwo, e Joshua zamiast tego bdzie walczy w Stanach Zjednoczonych. Wedug Hearna, to Joshua zoy ofert walki z Whyte. Whyte twierdzi, e Joshua nie chcia z nim walczy, poniewa od wrzenia 2018 roku wiedzia, e bdzie walczy w kwietniu 2019 roku, ale nie zoy adnych ofert. 1 lutego Hearn przyzna, e jest bardzo mao prawdopodobne, aby Joshua nadal walczy na stadionie Wembley 13 kwietnia. 2 lutego Whyte stwierdzi, e walka Joshuy nie yje i mia przyjrze si innym opcjom, w tym potencjalnej walce z Dominikiem Breazeale . Wedug Millera, Joshua pocztkowo zaoferowa Whyte 3 miliony dolarów, a nastpnie zwikszy ofert do 5 milionów, by zej do 3,5 miliona.

8 lutego uzgodniono warunki, w których Joshua bdzie broni swoich zunifikowanych tytuów wagi cikiej przeciwko Millerowi (23-0-1, 20 KO) 1 czerwca w Madison Square Garden w Nowym Jorku , co oznaczao debiut Joshuy w USA. Wydarzenie stao si najbardziej dochodow przedsprzeda w historii boksu na arenie. Doniesiono, e Joshua zgarnby 19,3 miliona funtów (równowarto 25 milionów dolarów). Inny raport twierdzi, e Joshua mia zarobi szacunkowo 32 miliony dolarów. Umowa Millera z DAZN zapewnia mu wysok w karierze torebk w wysokoci 4,875 miliona dolarów, która obejmowaaby dwie kolejne walki na DAZN o wartoci 3 milionów dolarów.

Test narkotykowy Millera

17 kwietnia 2019 r. oba obozy potwierdziy, e Dobrowolne Stowarzyszenie Antydopingowe poinformowao ich, e Miller uzyska pozytywny wynik testu na zakazan substancj GW1516 . Wyniki testu pochodziy z losowego testu moczu przeprowadzonego przez VADA, który Miller przesa 20 marca. Kolejne testy wykonane 31 marca okazay si ponownie pozytywne dla EPO , HGH i GW1516.

Millerowi odmówiono licencji bokserskiej przez Komisj Atletyczn Stanu Nowy Jork, a promotor Joshua Eddie Hearn powiedzia, e Joshua szuka nowego przeciwnika.

Nowy przeciwnik

Wielu bokserów, w tym Ivan Dychko i Manuel Charr, zgosio swoje nazwiska do walki z Joshu. Hearn podobno rozmawia z 16 zawodnikami wagi cikiej w cigu 24 godzin. Luis Ortiz byo pierwszym imieniem, które Joshua chcia zastpi. Hearn by nieugity, e Joshua nadal bdzie walczy w tym dniu, poniewa sprzedano ju 17 000 biletów, z czego 10 000 pochodzi z Wielkiej Brytanii.

Przed walk z Alexandrem Dimitrenk 20 kwietnia byy pretendent do tytuu mistrza wiata Andy Ruiz Jr. (31-1, 20 KO) przedstawi swoje nazwisko, by zastpi Millera i wyzwa Joshu o zunifikowane tytuy wagi cikiej 1 czerwca 2019 roku. 22 kwietnia Ruiz potwierdzi, e jego zespó mia zaplanowane spotkanie z promotorem Hearnem, oficjalnie biorc udzia w biegu. Ruiz zosta faworytem po tym, jak doniesiono, e zespó Luisa Ortiza odrzuci dwie oferty wysokiej kariery w walce z Joshu. Warunki zostay uzgodnione w cigu tygodnia. 1 maja, na miesic przed walk, potwierdzono i ogoszono, e Joshua vs. Ruiz odbdzie si w Madison Square Garden w Nowym Jorku wycznie na ywo w DAZN w Stanach Zjednoczonych i PPV w Sky Sports Box Office w USA. Zjednoczone Królestwo. Doniesiono, e Ruiz zarobi okoo 7 milionów dolarów (5,36 miliona funtów) za walk. Przygotowujc si do walki, Andy Ruiz obejrza filmy Mike'a Tysona , pracujc nad niektórymi technikami, których uywa do pokonania wikszych zawodników wagi cikiej, i zidentyfikowa saboci Anthony'ego Joshuy, które móg wykorzysta.

Walka

Runda pierwsza i druga walki byy stosunkowo wolne, a Ruiz i Joshua wyczuwali si nawzajem. Przez pierwsze dwie rundy Joshua zada tylko dziewi ciosów na czterdzieci siedem, a Ruiz tylko trzy na trzydzieci jeden. Trzecia runda oznaczaaby jednak drastyczny punkt zwrotny w walce.

Na dwie minuty i siedemnacie sekund przed kocem trzeciej rundy Joshua pokona Ruiza. Ruiz wsta, pozornie niewzruszony moc Joshuy, i szybko wznowi atak. Zaledwie kilka chwil po tym, jak sam uderzy w pótno, Ruiz odpowiedzia seri cikich ciosów; pomimo uderzenia Ruiza wielokrotnymi dgniciami w twarz, Joshua zosta zaskoczony ciosem w skro, który wyranie go zachwia, po czym Ruiz szybko zrzuci go z nóg. Joshua by w stanie si podnie, ale nie zareagowa tak agresywnie jak Ruiz, zamiast tego zdecydowa si pozosta w defensywie po zaskoczeniu powalenia. Tu przed zamkniciem trzeciej rundy Ruiz ponownie zdoa powali wyranie zdezorientowanego Joshu po tym, jak zmusi go do wejcia w róg i wypuci seri potnych ciosów. Kiedy wsta, Joshua wykona obowizkow liczb omiu, zanim podniós rkawice, wskazujc sdziemu, e jest w stanie fizycznie kontynuowa. Runda trzecia zakoczya si, gdy obaj zawodnicy na chwil zbliyli si do siebie, po czym przerwa im dzwonek sygnalizujcy koniec rundy.

Rundy czwarta, pita i szósta skaday si z drobnych wymian midzy Ruizem i Joshu, przy czym obaj zawodnicy szukali rajdu w poowie rundy, aby zwikszy swoje punkty na kartach wyników. Po dwóch minutach i dwudziestu siedmiu sekundach do koca siódmej rundy Ruiz ponownie przewróci Joshu krótk sekwencj cikich ciosów. Mimo to Joshua zdoa ponownie stan na nogi i by w stanie krótko zaatakowa Ruiza, zanim zosta pokonany po raz czwarty i ostatni, na jedn minut i pidziesit dziewi sekund do koca rundy. Niemal natychmiast po opadniciu na pótno Joshua wyplu ustnik, po czym wsta, odwróci si od sdziego i nieco chwiejnie wróci do swojego kta. Joshua nastpnie stan twarz do sdziego, trzymajc rce na linach i zacz z nim rozmawia. Pozornie zdezorientowany i niepewny kontynuowania meczu, odpowiedzi Joshuy na pytania zostay uznane za niewystarczajce, co spowodowao, e sdzia odmówi walki. Sdzia nastpnie przyzna Ruizowi zwycistwo w siódmej rundzie przez TKO, czynic go pierwszym meksykasko-amerykaskim i drugim w historii boksu mistrzem wagi cikiej w Hiszpanii.

W momencie, gdy walka zostaa zatrzymana, Ruiz prowadzi na dwóch kartach wyników sdziów 57-56, podczas gdy na trzecim Joshua wygra 57-56.

Nastpstwa

Ogromny sabszy gracz wchodzcy do walki, wielu uwaao Ruiza za zastpc, który mia niewielkie lub adne szanse przeciwko mocno faworyzowanemu Joshui. Walka zostaa natychmiast uznana za jedn z najwikszych niespodzianek w historii boksu wagi cikiej, porównujc j do smutnego zwycistwa Bustera Douglasa nad Mike'iem Tysonem w 1990 roku i smutnego zwycistwa Hasima Rahmana nad Lennoxem Lewisem w 2001 roku . Joshua skomentowa póniej: To zmartwienie, czy nie Ale lepszy czowiek wygra. Szacunek dla Andy'ego. Teraz id do przodu.

Gdy Ruiz pojawi si jako sabszy 25-1, walka zostaa opisana jako jeden z najwikszych niepokojów w historii boksu. Talksport plasuje go na drugim miejscu najwikszego rozstroju w historii boksu wagi cikiej, po Mike Tyson vs. Buster Douglas . Newsroom nazywa to Szokem stulecia. Ruiz przeszed równie do historii jako pierwszy w historii mistrz wiata wagi cikiej pochodzenia meksykaskiego.

Ogldalno

W Sky Sports Box Office walka sprzedaa 403 000 biletów pay-per-view w Wielkiej Brytanii, gdzie zostaa wyemitowana o 3.30 w niedziel rano.

Walka ustanowia rekord ogldalnoci piractwa online, z nielegalnymi transmisjami na ywo ogldanymi przez ponad 13  milionów widzów na caym wiecie, przewyszajc Deontay Wilder vs. Tyson Fury . 93% nielegalnej ogldalnoci online pochodzio z nieautoryzowanych strumieni, które pojawiy si w YouTube . Kraje o najwikszej ogldalnoci piractwa internetowego to Nigeria z 2,35 mln widzów, a nastpnie Kenia i Wielka Brytania z prawie 1  mln widzów. Jest to równoznaczne z potencjaln strat prawie 20  milionów funtów ( 26 milionów dolarów ) dla Sky Sports Box Office w Wielkiej Brytanii. Wedug firmy zajmujcej si analiz rynku MUSO, walka bya najwiksz nieautoryzowan publicznoci, jak kiedykolwiek ledzilimy w boksie i reprezentuje masow publiczno, która jest ignorowana.

Oficjalny film z walk na kanale YouTube DAZN by numerem 1 w rankingu na YouTube, z ponad 4  milionami wywietle w mniej ni 24 godziny i ponad 10  milionami wywietle na dzie 7 czerwca 2019 r. To sprawio, e byo to najczciej ogldane film o boksie kiedykolwiek na kanale YouTube DAZN i najczciej ogldany film o boksie na YouTube w cigu pierwszych szeciu miesicy 2019 r. Od 7 czerwca 2019 r. oficjalny film z najciekawszymi momentami DAZN mia równie ponad 6  milionów wywietle na Twitterze i ponad 1,6  miliona wywietle na Facebooku .

Rewan

8 sierpnia 2019 r. ogoszono, e Joshua dostanie rewan z Ruizem o tytuy WBA (Super), IBF, WBO i IBO w wadze cikiej.

Walka odbya si 7 grudnia 2019 r. w Diriyah , wpisanym na List wiatowego Dziedzictwa UNESCO Al-Turaif , Rijad , Arabia Saudyjska , po tym, jak Ruiz owiadczy, e odmówi walki w Wielkiej Brytanii po nieudanym tecie narkotykowym Dilliana Whyte'a . Podczas imprezy Joshua odzyska tytuy wagi cikiej po pokonaniu Ruiza przez jednogon decyzj.

Transmisja midzynarodowa

Kraj/region Nadawcy
Bezpatnie Telewizja kablowa / patna PPV Strumie
 Stany Zjednoczone (gospodarz) Nie dotyczy DAZN
 Austria
 Brazylia
 Kanada
 Niemcy
 Wochy
 Japonia
 Hiszpania
  Szwajcaria
 Zjednoczone Królestwo Nie dotyczy Sky Sports Box Office
 Irlandia
 Meksyk Azteka 7 Nie dotyczy Azteca en Vivo
Nie dotyczy Przestrze Nie dotyczy Kosmiczny Go
Ameryka aciska
 Australia Nie dotyczy Gówne wydarzenie Nie dotyczy
 Bugaria Nie dotyczy Diema Sport Nie dotyczy Zagraj w Diema Extra
 Karaiby Nie dotyczy Przepyw Sport Nie dotyczy Flow to Go
 Chorwacja RTL Nie dotyczy Odtwórz RTL
 Francja Nie dotyczy RMC Sport Nie dotyczy RMC Sport
 Indonezja tvOne Nie dotyczy WIWAT
 Nowa Zelandia Nie dotyczy SKY Arena Nie dotyczy
kraje nordyckie Nie dotyczy Viaplay
 Panama Nie dotyczy Kabel Onda Sport Nie dotyczy Kabel Onda Go
 Polska TVP Sport Nie dotyczy Strumie TVP
 Rosja Dopasuj telewizor
Afryki Subsaharyjskiej Kwesé Sports Nie dotyczy Kwesé iflix
 Tadykistan TV Warzisz Nie dotyczy Mediabay
 Uzbekistan Uzreport TV Nie dotyczy
 indyk Nie dotyczy SSport Nie dotyczy Sport+
 Ukraina XSPORT Nie dotyczy XSPORT

Karta walki

^ Uwaga 1 Dla WBA (Super) , IBF , WBO i IBO wagi cikiej tytuów
^ Note 2 Dla WBA (Super) oraz The Ring Super redniej tytuy
^ Note 3 Dla WBA , WBC , IBF , WBO i wolnej The Ring eskiej Lekki tytuy
^ Note 4 Dla WBA International, póredniej tytu
^ Uwaga 5 Dla WBA Midzynarodowego pócikiej tytule
^ Uwaga 6 Dla WBO Midzynarodowego modszego póredniej tytu

Zobacz te

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Inga Sobczyk

Wreszcie artykuł o Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., który jest łatwy do przeczytania.

Zbigniew Majewski

Dzięki za ten post na Anthony Joshua kontra Andy Ruiz Jr., właśnie tego potrzebowałem

Agata Walczak

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.