Anthony Joshua kontra Wadimir KliczkoWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko
JoshuaKlitschko.jpg
Data 29 kwietnia 2017
Miejsce wydarzenia Stadion Wembley , Londyn , Anglia
Tytu(y) na linii IBF i nieobsadzone tytuy WBA (Super) i IBO w wadze cikiej
Opowie o tamie
Bokser Zjednoczone Królestwo Antoniego Jozuego Ukraina Wadimir Kliczko
Przezwisko "AJ" Dr Steelhammer
Miasto rodzinne Watford , Anglia Kijów , Ukraina
Zapis przed walk 18-0 (18 KO) 64-4 (53 KO)
Wzrost 6 stóp 6 cali (198 cm) 6 stóp 6 cali (198 cm)
Waga 250 funtów (113 kg) 240 funtów (109 kg)
Styl Prawosawny Prawosawny
Wynik
Joshua pokona Kliczko przez TKO . w jedenastej rundzie

Anthony Joshua kontra Wladimir Klitschko by zawodowym pojedynkiem bokserskim pomidzy Anthonym Joshua i Wladimirem Klitschko . Impreza odbya si 29 kwietnia 2017 r. na stadionie Wembley w Londynie w Anglii, z IBF Joshua i nieobsadzonymi tytuami WBA (Super) i IBO w wadze cikiej . 27-letni Joshua wygra mecz przez techniczny nokaut (TKO) w jedenastej rundzie z udziaem 90 000 kibiców. Kliczko, 41 lat, ogosi odejcie z boksu kilka miesicy po walce. Walka zostaa nazwana Walk Roku przez The Ring i Boxing Writers Association of America .

To

W sierpniu 2016 roku ogoszono, e Anthony Joshua bdzie broni drugiego tytuu IBF na Manchester Arena 26 listopada. Byby to pierwszy raz od wrzenia 2014 roku, kiedy Joshua walczy w miecie. Moliwe nazwiska zgoszone do walki to czoowi zawodnicy IBF Kubrat Pulev , Bermane Stiverne , Hughie Fury i Joseph Parker . Byy zjednoczony mistrz wagi cikiej Wladimir Klitschko zosta liderem po tym, jak jego zaplanowany rewan z Tysonem Furym zosta odwoany po raz drugi.

Kilka dni po odwoaniu rewanu z Fury, Kliczko podszed promotor Joshuy, Eddie Hearn . Wydawao si, e warunki zostay uzgodnione na 30 milionów funtów, chocia wstpna umowa nie zostaa jeszcze podpisana. Po tym, jak Fury zrezygnowa ze swoich wiatowych tytuów, powiedziano, e Kliczko chcia tytu WBA na linii w potencjalnym meczu z Joshu. WBA opónio sankcjonowanie walki z powodu ugody prawnej z Lucasem Browne , który by nastpny w kolejce do walki o wakujcy tytu. Kliczko nastpnie zwróci swoj uwag na walk z Browne zamiast 10 grudnia, w dniu, który jego zespó zarezerwowa na aren w Niemczech. Umowa nie moga zosta sfinalizowana dla Joshua vs. Klitschko, poniewa WBA opónio decyzj o usankcjonowaniu walki, a Kliczko zrani si, co cakowicie odoyo walk. Kliczko powiedzia, e bdzie chcia walczy z Joshu w pierwszym kwartale 2017 roku. Rozmowy midzy obozem Kliczko i Hearn pozostay aktywne z walk wyznaczon na pierwsz cz 2017 roku.

Bryant Jennings i David Price zostali przesunici do walki z Joshu, ale ogoszono, e Joshua bdzie walczy na Manchester Arena, bronic swojego tytuu przed byym pretendentem do tytuu mistrza wiata Éricem Molin (25-3, 19 KO), który by odchodzc od przestojowego zwycistwa nad Tomaszem Adamkiem . W dniu 2 listopada WBA ostatecznie zgodzio si na sankcjonowanie walki o super tytu, o ile Joshua pokona Molin w grudniu 2016 roku. Walka bya transmitowana w Stanach Zjednoczonych na ywo w programie Showtime . Po dwóch jednostronnych rundach, w których Molina prawie niczego nie rzuca, Joshua znokautowa Molin w trzeciej rundzie.

Natychmiast po wygranej Joshui Kliczko zosta zaproszony na ring przez Hearn. Ogoszono, e Joshua i Kliczko zmierz si w walce o tytuy IBF i WBA (Super) na stadionie Wembley w Londynie 29 kwietnia 2017 r. Prezes WBA Gilberto J. Mendoza potwierdzi, e zwycizca bdzie musia zmierzy si z obowizkowym pretendentem Luisem Ortizem nastpnie z terminami wyznaczonymi po walce zjednoczeniowej. Nastpnie potwierdzono, e zwycizca midzy Joshu i Kliczko musia zmierzy si z Kubratem Pulevem jako obowizkowym pretendentem IBF.

Nagromadzenie

W styczniu 2017 r. Eddie Hearn ogosi, e sprzedano ponad 80 000 biletów, co stanowi nowy rekord kasowy, wyprzedzajc Carl Froch vs. George Groves II . Zoy prob o udostpnienie 5000 dodatkowych biletów. Burmistrz Londynu Sadiq Khan utorowa drog dla 90-tysicznego tumu, co równao si brytyjskiemu rekordowi Lena Harveya i Jocka McAvoya ustanowionego w 1939 roku i uczynio go najwikszym tumem walczcym w wadze cikiej od 90 lat .

Nagromadzenie walki zostao odnotowane z powodu pokory okazywanej przez obu bokserów, a brak gadania o mieciach zosta opisany jako odwieajcy.

Przewidywano, e walka przyniesie najwikszy obrót w historii sportu w wysokoci 100 milionów funtów, przy czym 20 milionów funtów pochodzi z Wielkiej Brytanii, a take przycignie 400-500 milionów widzów na caym wiecie.

Szczegóy walki

Przed powojenn rekordow publicznoci liczc 90 000 osób, Joshua wygra przez techniczny nokaut (TKO) w jedenastej rundzie. Walczyli blisko i ostronie przez pierwsze cztery rundy. W pitym Joshua wyszed i wysa Kliczko na pótno z gradem ciosów. Kliczko wsta i przej kontrol do koca rundy i strzeli wasnego knockdown w szóstej rundzie. Kolejne kilka rund byo znowu ostronych, obaj mczyni nieufnie wobec siebie, a oywiony Joshua zaatakowa Kliczko w rundzie jedenastej, wysyajc go na pótno. Kliczko ponownie wsta, ale Joshua powali go po raz drugi w rundzie, a nastpnie wysa zapor ciosów, podczas gdy Kliczko by przeciwko linom, które sprawiy, e sdzia przerwa walk.

W momencie zatrzymania Joshua prowadzi na kartach wyników dwóch sdziów z 96-93 i 95-93, podczas gdy trzeci sdzia mia Kliczko na prowadzeniu 95-93. Statystyki CompuBox wykazay, e Joshua zada 107 z 355 ciosów (30%), a Kliczko trafi 94 z 256 (37%). Joshua zawoa Tysona Fury'ego w wywiadzie po walce: Tyson Fury, gdzie jeste, kochanie No dalej to wanie chc zobaczy.

Przyjcie

Przed walk Deutsche Welle nazwa to najbardziej oczekiwanym meczem bokserskim od dziesicioleci.

Po walce walka spotkaa si z uznaniem krytyków. Obaj zawodnicy byli chwaleni za swoje wystpy, a wielu krytyków i fanów wierzyo, e walka spenia i przekroczya oczekiwania. Walka, wedug The Economist , zostanie zapamitana jako spektakularna, by moe nawet jako klasyczna, ze wzgldu na dramatyczne wahania tempa i zacieko ciosów oraz przebudzenie przez lata boksu wagi cikiej z przeduajcego si snu. niezrównanej dominacji Kliczko . ESPN.com nazwa to najwiksz walk w wadze cikiej od czasu, gdy Lennox Lewis znokautowa Mike'a Tysona . Associated Press nazwaa to najwiksz walk o tytu wagi cikiej od ponad dekady.

Nastpstwa

Na konferencji prasowej po walce Joshua powiedzia, e nie bdzie mia problemów z kolejn walk z Kliczko: Nie mam nic przeciwko ponownej walce z nim, jeli chce rewanu. Wielki szacunek dla Wadimira za rzucenie wyzwania modym lwom dywizji . To zaley od niego, nie mam nic przeciwko. Tak dugo, jak Rob uwaa, e to dobrze, mog i. Hearn powiedzia, e nastpna walka Joshuy prawdopodobnie odbdzie si pod koniec roku, prawdopodobnie na stadionie Principality w Cardiff . 3 sierpnia 2017 Kliczko ogosi na swojej oficjalnej stronie internetowej i kanaach mediów spoecznociowych, e odchodzi z boksu.

Karta walki

^ Uwaga 1 Dla IBF , nieobsadzone WBA (Super) i IBO wagi cikiej tytuy
^ Uwaga 2 Na nieobsadzone WBA Inter-Continental eskiej lekkiej tytu

Nadawanie

Krajowe prawa telewizyjne do walki naleay do Sky Sports Box Office pay-per-view , a prawa radiowe do BBC Radio 5 Live . W Stanach Zjednoczonych, poniewa prawa do walk Joshuy i Kliczko byy historycznie posiadane przez te dwie sieci, zawarto porozumienie, aby zarówno Showtime, jak i HBO posiaday prawa do tej walki. W przeciwiestwie do Floyd Mayweather Jr. vs. Manny Pacquiao , który by transmitowany przez PPV wspólnie wyprodukowane przez obie sieci, HBO i Showtime wyprodukoway wasne oddzielne programy telewizyjne w ramach swoich marek HBO World Championship Boxing i Showtime Championship Boxing oraz Showtime pokona HBO o wyczne prawa do transmisji walki na ywo w USA (gdzie miaa miejsce w godzinach popoudniowych we wschodniej strefie czasowej ). Podobnie HBO transmitowao walk na tamie póniej w nocy.

Promotor Joshua, Eddie Hearn, stwierdzi, e trzeba specjalnej walki, aby przeama bariery i granice, ale take sieci i menederów, którzy wierz w prac z myl o najlepszym interesie fanów walk i podzikowa obu sieciom za ich wytrwao i umoliwienie Ameryce zobaczy piekieln walk na naszym stadionie narodowym.

Szacuje si, e wiatowa publiczno walki wynosi 500 milionów widzów. W Wielkiej Brytanii walka ustanowia krajowy rekord PPV , z 1,532  milionami zakupów, przewyszajc walk Mayweather vs. Pacquiao. Przy cenie ogldania wynoszcej 20 funtów (26 USD) walka JoshuaKlitschko zarobia okoo 31  milionów funtów (40  milionów dolarów) w przychodach pay-per-view. W sumie walka wygenerowaa okoo 50  milionów funtów ( 64 miliony dolarów ) przychodów ze wszystkich róde, w tym z bramek na ywo, pay-per-view i transmisji zagranicznych.

W USA walka ogldaa rednio 659 000 widzów w Showtime; Nielsen poinformowa, e walka osigna szczyt midzy rund pit a szóst z 687 000 widzów, bijc rekord w rankingu popoudniowych walk Showtime, który wczeniej ustanowi Joshua. Opónion transmisj w HBO (która przypadaa w godzinach nocnych w USA) obejrzao rednio 738 000 widzów, a jej szczyt osign 890 000.

W komunikacie prasowym niemiecki kana telewizyjny RTL poinformowa, e walk obejrzao rednio 10,43 mln widzów. Caa karta miaa rednio 9,59 mln widzów. Byo to wysze ni 8,91 miliona, które dostroiy si do ogldania Kliczko kontra Fury w 2015 roku. Zrobio to nisze liczby ni zwycistwo Kliczko nad Mariuszem Wachem w 2012 roku, które obejrzao 11 milionów i Kliczko kontra Haye , które byo widziane przez ponad 16 milion. Na Ukrainie mecz oglda rednio 4,4 mln widzów, stajc si najchtniej ogldanym wydarzeniem sportowym 2017 roku w kraju.

Kraj Nadawca
 Albania SuperSport
 Argentyna TyC Sport
 Austria RTL
 Australia Gówne wydarzenie
 Belgia VOOsport
 Bugaria Sport+ HD
 Kanada HBO Kanada
 Chorwacja Telewizja RTL
 Republika Czeska Nova Sport 1
 Dania Viaplay
 Estonia Viasat Sport Baltic
 Finlandia Viaplay
 Francja SFR Sport
 Niemcy RTL
 Grecja ANT1 (opónienie transmisji)
 Wgry Sport1
 Indonezja Telewizja kompasowa
 Irlandia Sky Box Office
 Wochy Sky Sport Plus
Fox Sports
 Japonia WOWOW na ywo
 otwa Viasat Sport Baltic
 Liechtenstein RTL
 Litwa Viasat Sport Baltic
 Moldova Telewizja profesjonalna
 Holandia RTL 7
 Nowa Zelandia SKY Arena
 Norwegia Viaplay
 Filipiny TV5
 Polska Polsat Sport
 Rumunia Pro TV
Sport.ro
 Rosja Mecz TV
Match!Boets
 Serbia RTS
 Sowacja Dajto
 Sowenia RTL
 Afryka Poudniowa Telewizja Soweto
 Hiszpania Movistar+
 Szwecja Viaplay
  Szwajcaria RTL
 Tadykistan Varzish Sport
 indyk Tivibu Spor
 Ukraina Pochowa
 Zjednoczone Emiraty Arabskie OSN Sport
 Zjednoczone Królestwo Sky Box Office
 Stany Zjednoczone Showtime (wyczne prawa na ywo)
HBO (tama opóniona)
 Uzbekistan Uzreport TV
Afryki Subsaharyjskiej Kwesé Sports

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Tamara Kacprzak

Zawsze dobrze jest się uczyć. Dziękuję za artykuł o zmiennej Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko

Izabela Augustyniak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Patrick Adamczyk

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Marlena Siwek

W tym poście o Anthony Joshua kontra Wadimir Kliczko dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.