Anthony LaneWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Lane, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Lane, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Lane, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Lane, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Lane, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Lane. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Lane
Urodzony
Anglia , Wielka Brytania
Edukacja Trinity College, Cambridge
Zawód Dziennikarz, krytyk filmowy
Wzmacniacz) Allison Pearson
Dzieci 2

Anthony Lane jest brytyjski dziennikarz i krytyk filmowy dla The New Yorker magazyn.

Kariera

Edukacja i wczesna kariera

Lane uczszcza do Sherborne School i ukoczy filologi angielsk w Trinity College w Cambridge , gdzie pracowa równie nad poet TS Eliotem . Po ukoczeniu studiów pracowa jako niezaleny pisarz i recenzent ksiek dla The Independent , gdzie w 1989 roku zosta zastpc redaktora literackiego. W 1991 roku Lane zosta krytykiem filmowym dla The Independent w niedziel .

Nowojorczyk

W 1993 Lane zosta poproszony przez The New Yorker s nastpnie redaktora, Tina Brown , do przyczenia si do magazynu jako krytyk filmowy. Tworzy równie dusze prace o tematyce filmowej takie jak Alfred Hitchcock , Buster Keaton i Grace Kelly oraz aspekty literatury ( Ian Fleming i Patrick Leigh Fermor ) oraz sztuki ( Przygody Tintina ).

Zbiór 140 recenzji, esejów i sylwetek The New Yorkera zosta opublikowany w 2002 roku pod tytuem Nobody's Perfect nawizaniem do ostatniej linijki filmu Some Like It Hot . Ksik zamyka profil reysera filmu, Billy'ego Wildera .

maksymy Lane'a

We wstpie do Nobody's Perfect: Writings from The New Yorker Lane wspomina o piciu maksymach, których powinien przestrzega kady, kto bezskutecznie starajc si zdoby przyzwoit prac, zdecydowa si rzuci gbk i zamiast tego zosta krytykiem filmowym:

1) Nigdy nie czytaj materiaów reklamowych.
2) W miar moliwoci obejrzyj film w towarzystwie zwykych ludzi.
3) Staraj si nady za filmami dokumentalnymi o transseksualistach ze Szwabii {lub zobacz wszystko niezalenie od budetu i szumu}.
4) Jeli to moliwe, przeka zdanie do filmu dzie po jego premierze. W przeciwnym razie poczekaj pidziesit lat.
5) Staraj si unika techniki Lane podczas letniego chodzenia do kina.

Wyjanienie pitej maksymy jest dobrym przykadem stylu Lane'a:

Pewnego upalnego dnia pobiegem na seans Kontaktu , filmu Jodie Foster o wiadomociach z innej galaktyki. Zrobiem to w czoówce i ciko dyszc co, z caym szacunkiem, nie jest czym, co czsto robi w filmach Jodie Foster zaczem robi notatki. Byy to bardzo ponure, dziwny wygld noir dla sci-fi, przeraajce cienie w scenach plenerowych i tak dalej. Dopiero po trzech kwadransach przypomniaem sobie o zdjciu ciemnych okularów.

Uznanie zawodowe

Anthony Lane otrzyma nagrod National Magazine Award za recenzje i krytyk w 2001 r. za trzy ze swoich artykuów w New Yorkerze:

Lane by równie nominowany do nagród National Magazine Awards przy wielu innych okazjach, ale nigdy nie wygra. Nominacje obejmuj:

  • 1996 nagroda za Special Interest za artyku Look Back in Hunger (18 grudnia), humorystyczny artyku o ksikach kucharskich
  • 2000 nagroda za recenzje i krytyk, za artykuy

W 2008 roku Lane zosta uznany za jednego z 30 najwikszych krytyków na wiecie przez More Intelligent Life , internetow wersj lifestylowej publikacji The Economist . Poczwszy od 2010 r., strona internetowa Metacritic, która zbiera recenzje filmów, waya recenzje filmów Lane'a wyej ni jakikolwiek inny krytyk.

ycie osobiste

Lane mieszka w Cambridge w Anglii z on Allison Pearson , brytyjsk pisark i felietonistk. Para ma córk Eveline (ur. w styczniu 1996) i syna Thomasa (ur. w sierpniu 1998).

Bibliografia

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Wladyslaw Kowalski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Barbara Maciejewski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Zdzislaw Sowa

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Lane jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.