Anthony Michaels-MooreWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Michaels-Moore, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Michaels-Moore, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Michaels-Moore, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Michaels-Moore, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Michaels-Moore, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Michaels-Moore. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Brytyjski baryton Anthony Michaels-Moore przygotowuje si za kulisami jako tytuowa rola w Rigoletto Verdiego w Opéra de Montréal, padziernik 2010.

Anthony Michaels-Moore (ur. 8 kwietnia 1957) to angielski baryton operowy i pierwszy brytyjski zwycizca Midzynarodowego Konkursu Gosowego Luciano Pavarottiego (Filadelfia, 1985). Michaels-Moore od tego czasu wystpowa w wielu najwikszych wiatowych teatrach operowych w Europie, obu Amerykach i Azji. Wyróni si jako specjalista od ról Verdiego i Pucciniego, najbardziej znany z kreacji Falstaffa, Nabucco, Rigoletta, Simona Boccanegry, Iago w Otello , Germonta w Traviacie , Sharplessa w Madame Butterfly i Scarpii w Tosce . Oprócz standardowego repertuaru piewa i nagrywa partie barytonowe w niektórych mniej znanych XIX-wiecznych woskich operach, a take w popularnych angielskich cyklach pieni artystycznych Stanforda i Vaughana Williamsa .

Michaels-Moore obecnie mieszka w Santa Fe w Nowym Meksyku . Jest pierwszym piewakiem operowym, który udzieli gosu Zozobry, gdy wcieli si w rol starca przygnbiajcego podczas 96. spalenia Zozobry 4 wrzenia 2020 r.

Biografia

Wczesne lata

Michaels-Moore urodzi si w Essex . W latach 1975-1978 zosta podporucznikiem Królewskiego Puku Pancernego Armii Brytyjskiej, studiujc muzyk i histori na Newcastle University upon Tyne, a po roku nauki w szkole nauczycielskiej w Fenham zosta nauczycielem w szkole podstawowej . Od 1981 roku uczy si prywatnie piewu, w latach 1982-1984 by czonkiem chóru na English Bach Festival. W latach 1984-1985 uczszcza do Królewskiej Szkockiej Akademii Muzyki i Dramatu , zdobywajc tytu magistra / magistra opery. W 1985 roku Michaels-Moore zosta ogoszony pierwszym brytyjskim zwycizc konkursu Luciano Pavarottiego i zapiewa role Posaca ( Edypa ) w Opera North i Scarpia in Tosca dla Scottish Opera Go Round.

Kolejna kariera

Jego kariera koncentrowaa si na repertuarze woskim, zaczynajc od ról lirycznych, ale teraz skupia si na wielkich rolach barytonowych Verdiego. Recenzja jego wykona Rigoletta z 2009 roku z English National Opera wykazaa jego umiejtno bycia jednoczenie wspaniale lirycznym i przeraajco zowrogim, czc pikne woskie legato z potworn moc. Inny recenzent tej produkcji stwierdzi, e jest czoowym barytonem Verdiego w Wielkiej Brytanii. Wystpy w Kanadzie jako Rigoletto (wystpowa z niesamowit prezencj, jego ciemny gos idealnie pasowa do postaci nada tej roli niezwyk rozpito ekspresji), a take w Europie jako Scarpia (jest sualczy, sadystycznie, obrzydliwie miodopynny) jak Falstaff w 2010 r. równie spotkay si z duym uznaniem.

Michaels-Moore zadebiutowa w londyskiej Royal Opera House w Covent Garden w 1987 roku, a nastpnie pojawi si w wielu produkcjach tam m.in. Cyganeria , Pagliacci , Cyrulik sewilski , Wesele Figara (1998), Andrea Chénier (1998), Tosca (2000), Makbet (1997 i 2002), Falstaff (2003), ucja z Lammermoor (2004), Traviata (2006), Trovatore (2007), L'elisir d'amore (2009) i Madama Butterfly (2011 ). Wystpowa równie we wszystkich innych duych brytyjskich firmach: English and Welsh National Operas , Opera North, Scottish Opera i Glyndebourne Festival Opera .

W Europie pojawi si w duych domach takich jak Vienna State Opera , La Scala , Mediolan , w Opéra National de Paris , Monachium 's Bayerische Staatsoper , w Staatsoper i Deutsche Oper w Berlinie, Barcelona ' s Liceu , La Monnaie w Brukseli , Wielki Théâtre de Geneve , Madryt s Teatro Real , Zurich Opera House ( Falstaff , Otello ), Oper Köln ( Tosca , Moc przeznaczenia ) i Teatro dell'Opera di Roma ( Curlew rzeka ).

W Ameryce Pónocnej Michaels-Moore wystpowa we wszystkich gównych domach i niektórych regionalnych, w tym w nowojorskiej Metropolitan Opera , w San Francisco Opera , Lyric Opera of Chicago ( Attila ), Pittsburgh Opera ( Otello ), Opera Colorado , Floryda Grand Opera , Los Angeles Opera ( Billy Budd ), Lyric Opera of Kansas City ( La traviata ), Opera Philadelphia ( Cold Mountain ) i Opéra de Montréal ( Rigoletto ).

W USA Michaels-Moore ma szczególnie silny zwizek z oper Santa Fe ; na ich letnich festiwalach wystpowa w klasycznych partiach Verdiego, takich jak Simon Boccanegra (2004), Falstaff (2008) i Germont pere (2009). Anthony pojawi si równie na festiwalu w mniej znanych rolach i nowych utworach; piewa tytuow rol w Mozarta impresario i cesarza w Strawiskiego Sowik w 2014 roku, a take stworzenie roli Roberta Crosbie w prapremierze Pawa Moravec s List w 2009 roku, jak równie role ks Monroe i Pangle w wiatowa premiera Cold Mountain w 2015 roku. Wystpy Anthony'ego w 2009 roku jako Roberta Crosbiego w The Letter przyniosy mu szczególn aprobat krytyków.

W Ameryce Poudniowej baryton wystpi w Andrei Chénier w Teatro Colón w Buenos Aires oraz w Aidzie w Theatro Municipal w São Paulo.

Honory i nagrody

2017: nominacja do nagrody Grammy za najlepsze nagranie operowe Cold Mountain Jennifer Higdon nagrane na ywo w The Santa Fe Opera

2004: nominacja do nagrody Grammy za nagranie najlepszego albumu klasycznego LSO Live: Britten: Peter Grimes z Sir Colinem Davisem dyrygujcym Londysk Orkiestr Symfoniczn

1995: Nagroda Royal Philharmonic Society Music Award , najwysze wyrónienie dla muzykowania muzyki klasycznej na ywo w Wielkiej Brytanii

1985: Pierwszy brytyjski zwycizca Konkursu Luciano Pavarottiego w Filadelfii, USA

Repertuar

Verdi

Puccini

Donizetti

Inny woski repertuar

Repertuar w innych jzykach

Nagrania

Kompletne opery

Inne nagrania

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Darek Wieczorek

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.

Marta Cieślik

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Michaels-Moore, daje dużo pewności.

Mark Kowalewski

Podane informacje o zmiennej Anthony Michaels-Moore są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Andrzej Ciesielski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Zofia Andrzejewski

Ten artykuł o zmiennej Anthony Michaels-Moore przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.