Anthony Molloy (gaelicki pikarz)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Molloy (gaelicki pikarz), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Molloy (gaelicki pikarz). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Molloy
Informacje osobiste
Irlandzkie imi Antóin Ó Maolmhuaidh
Sport futbol gaelicki
Pozycja Pomocnik
Urodzi si ( 1962-05-28 )28 maja 1962
Ardara , hrabstwo Donegal
Zawód Biznesmen, polityk
Klub(y)
Lata Klub
1980-1990
1980-1990
Ard an Rátha
Donegal Nowy Jork
Tytuy klubowe
Tytuy Donegal 1
Midzy hrabstwami
Lata Hrabstwo Aplikacje (wyniki)
1982-1994
Donegal 123
Tytuy midzy powiatami
Ulsterskie tytuy 3
Caa Irlandia 1
Wszystkie gwiazdy 1

Anthony Molloy (urodzony 28 maja 1962) to irlandzki byy pikarz gaelicki, który gra w Ard an Rátha i druynie hrabstwa Donegal .

By kapitanem Donegal do Sam Maguire Cup w 1992 roku .

Wczesne ycie i rodzina

Molloy pochodzi z Leamagowra. To mae miasteczko w drodze przez przecz Glengesh w kierunku Glencolmcille . Urodzi si 28 maja 1962. W 1992 mieszka przy 61 Conlin Road w Killybegs .

Jest wujem CJ Molloya .

W grudniu 2019 roku jego siostrzenica zgina podczas pracy jako pielgniarka w Royal Melbourne Hospital . Bya take jego córk chrzestn .

Kariera grania

Molloy wygra ze swoim klubem mistrzostwo do lat 14 w 1976 roku.

Gra podczas mistrzostw All-Ireland Under-21 w 1982 roku , które wygra Donegal.

Molloy gra dla swojego hrabstwa na najwyszym poziomie przez dwanacie lat, gromadzc 123 wystpy. Gra w pik non seniorów w Donegal od 1982 do 1994 roku.

Molloy gra przeciwko Cavanowi w finale Ulsteru w 1983 roku, wygranym przez Donegal.

Gra przeciwko Armaghowi w finale Ulsteru 1990, wygranym przez Donegal.

Molloy kapitanem Donegal do tytuu All-Irlandia 1992 . Sawnie wykrzykn Sam jest dla wzgórz , gdy to zrobi. Jego przemówienie jest nadal wysoko cenione w sporcie w caym kraju. Wygra równie All Star w 1992 roku.

Molloy wygra take dwa mistrzostwa Nowego Jorku w pice nonej seniorów w 1986 i 1992 roku, grajc dla Donegal New York .

Pod koniec swoich dni gry Molloy mia kopotliwe lewe kolano. Nie mia adnego stawu, po prostu ko na koci. Molloy opisa to w wydanej przez Seana Pottsa ksice Voices from Croke Park: The Stories of 12 GAA heroes jako podziurawione zapaleniem stawów . Lekarz zespou hrabstwa Austin O'Kennedy uwaa to za jedno z najgorszych kolan, jakie kiedykolwiek widzia. Molloy mia operacj na siedem lub osiem razy, majcy przed jego kolano zastpiony w Mater Private w padzierniku 2008. On wczeniejsze operacje finansowane z wasnego ubezpieczenia . Jednak 22 000 euro nalene za zastpstwo byo prawie dwukrotnie wysze ni maksymalna kwota dopuszczalna przez jego ubezpieczenie, co doprowadzio do tego, e Molloy otrzymywa listy prawników ze szpitala. Wyrazi rozczarowanie brakiem zainteresowania zarzdu hrabstwa Donegal rozwizaniem problemu. Molloy skontaktowa si ze swoim byym menederem Brianem McEniffem; McEniff skontaktowa si z dyrektorem generalnym GAA Páraicem Duffym i ostatecznie GAA zapacio zaleg kwot.

Kariera menederska

Molloy zarzdza druyn hrabstwa do Ulster Minor Football Championship w 1996 roku. By wymieniany jako moliwy nastpca PJ McGowana jako meneder w 1997 roku w podwójnej roli z Tomem Conaghanem . Wycofa si i Declan Bonner zosta menederem.

W 2007 roku zarzdza swoim lokalnym klubem. By take zastpc managera.

Molloy zarzdza take klubem Naomh Columba .

Zaraz po pófinaowym zwycistwie Donegala w caej Irlandii nad Cork w 2012 roku , meneder Jim McGuinness kaza Molloyowi przekaza wiadomo graczom pod Hogan Stand w Croke Park. Kapitan Michael Murphy opisa to póniej: Wykorzystaj okazj byo w duej mierze przesaniem, które nam przekaza. Nadal staramy si y tymi sowami teraz; w kadej grze, w któr gramy, yjemy w teraniejszoci, próbujc zapa Kiedy wszed, Molloy nie owija w bawen. Ostrzeg nas, e nie ma sensu y z faszyw nadziej, e bdzie cicho, ale e musimy by sob. Jego wielkim przesaniem byo o wykorzystaniu okazji io tym, jak myleli po '92, e wygraj wicej. Kiedy Donegal wygra Fina Ogólnokrajowych Mistrzostw Europy w Pice Nonej 2012 , Molloy podniós rk Murphy'ego podczas lokalnego powrotu do domu, w którym pojawili si równie Paddy McGrath i Pat Shovelin .

Inne przedsiwzicia

Pod koniec 2009 roku Molloy doczy do Gaelic Players Association, ale uzna to za niesmaczne. By uwaany za wiodcego kandydata do zastpienia PJ McGowana na stanowisku przewodniczcego hrabstwa, gdy pi lat McGowana dobiego koca w grudniu 2012 r. W 2013 r. Molloy by jednym z szeciu nominowanych na stanowisko wiceprzewodniczcego zarzdu hrabstwa Donegal. Krytycznie odniós si do procesu selekcji zastosowanego do wyboru nowego starszego menedera Donegal w 2017 roku.

Molloy mówi publicznie o swoich zmaganiach z alkoholizmem. Zaprezentowa dokument Deoch an Dorais ( Nazwij swoj trucizn ), wyemitowany na TG4 28 grudnia 2015 r. Zajmowa si ubezpieczeniami, nieruchomociami, sprzeda i pubami. W wyborach do rady hrabstwa Donegal w 2019 r. stan po stronie partii politycznej Fianna Fáil w okrgu wyborczym Glenties i zdoby mandat.

Korona

Gracz

Meneder

Indywidualny

  • Wszystkie gwiazdy : 1992
  • Donegal Gracz Roku: 1988, 1990
  • W maju 2012 r. Irish Independent wymieni go w swoim wyborze najwikszego zespou Donegal na przestrzeni ostatnich 50 lat.
  • Nominacja Druyny Pikarskiej do Srebrnego Jubileuszu Ulster GAA Writers Association (UGAAWA): 2012
  • W czerwcu 2016 roku Molloy otrzyma Freedom of County Donegal, siódmy odbiorca tego wyrónienia; poda za innymi, takimi jak Packie Bonner , Shay Given i Daniel O'Donnell . By pierwsz postaci GAA, która otrzymaa zaszczyt.

Bibliografia

Zewntrzne linki

Nagrody i osigniecia
Poprzedzony

Zwyciski kapitan caej Irlandii Senior Football

1992
zastpiony przez
Pozycje sportowe
Poprzedzony
Donegal starszy kapitan piki nonej
1992
zastpiony przez

Opiniones de nuestros usuarios

Luiza Grabowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Anthony Molloy (gaelicki pikarz) i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Jacek Szczepański

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), daje dużo pewności.

Marcel Urbaniak

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Molloy (gaelicki pikarz) jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Tatiana Siwek

Wreszcie artykuł o Anthony Molloy (gaelicki pikarz), który jest łatwy do przeczytania.