Anthony Montague Browne Anthony Montague BrowneWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Anthony Montague Browne
Anton Montague Browne.jpg
Urodzi si
Anthony Arthur Duncan Montague Browne

8 maja 1923
Zmar 1 kwietnia 2013 (2013-04-01)(w wieku 89 lat)
Narodowo brytyjski
Edukacja Szkoa Stowe
Alma Mater Magdalen College, Oksford
Zawód Dyplomata
Znany z Prywatny sekretarz Sir Winstona Churchilla
Dzieci Jane Hoare-Temple (ur. 1953)
Justin Welby (ur. 1956)

Sir Anthony Arthur Duncan Montague Browne KCMG CBE DFC (8 maja 1923 1 kwietnia 2013) by brytyjskim dyplomat, który przez ostatnie dziesi lat ycia by prywatnym sekretarzem Sir Winstona Churchilla .

Montague Browne by biologicznym ojcem od Justin Welby , arcybiskupa Canterbury , ale Welby dowiedzia si, e dopiero po ojcostwa zostaa podjta po mierci Montague Browne za.

Wczesne ycie

Montague Browne by synem Andrew Duncana Montague Browne (1878-1969), pukownika armii brytyjskiej, przez maestwo z Violet Evelyn Downes (1883-1969). Ksztaci si w Szwajcarii, a nastpnie w Stowe School , gdzie odmówi wstpienia do Korpusu Oficerskiego do wybuchu II wojny wiatowej we wrzeniu 1939 roku.

Suba RAF z II wojny wiatowej

We wrzeniu 1941 r. Montague Browne uda si do Magdalen College w Oksfordzie , ale wiosn 1942 r. wyjecha, by doczy do Królewskich Si Powietrznych . Po tym, jak nauczy si lata na de Havilland Tiger Moth w Szkole Podstawowej nr 9 w RAF Ansty niedaleko Coventry , zosta wysany na trening do Stanów Zjednoczonych przez Kanad . Ukoczy szko pilotów marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych jako pilot myliwca i wróci do Wielkiej Brytanii, aby trenowa latanie na Bristol Beaufighter w RAF. Po przydzieleniu do eskadr latajcych w Egipcie , Palestynie i na Cyprze , zosta przydzielony do 211 Dywizjonu RAF w Chiringa w Arakanie , na granicy birmasko - bengalskiej . W 1945 roku zosta odznaczony Distinguished Flying Cross za umiejtnoci i mstwo w atakowaniu linii komunikacyjnych Cesarskiej Armii Japoskiej w okupowanej Birmie. W maju 1945 roku zosta awansowany na porucznika lotnictwa .

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Po powrocie do Magdalen College w Oksfordzie, przez rok, Montague Browne wszed do MSZ w roku 1946. Jego pierwszy post by prywatnym sekretarzem ówczesnego Staego Podsekretarza Stanu w MSZ , sir Orme Moley Sargent . Po okresie penienia funkcji urzdnika-rezydenta w Foreign Office (politycznego oficera nocnego dyuru), zosta przydzielony do Sekretariatu Western Union, który kierowa projektem traktatu Pónocnoatlantyckiego w Wielkiej Brytanii .

W listopadzie 1949 roku zosta wysany do ambasady brytyjskiej w Paryu , we Francji , czciowo ze wzgldu na jego dobre francuskojzycznych umiejtnoci, które zostay opracowane podczas swojej nauki w Szwajcarii . Montague Browne by drugim sekretarzem w Kancelarii (sekcja polityczna), odpowiedzialnym za monitorowanie Afryki Pónocnej, od Egiptu po Tanger . Z francuskim sceptycyzmem wobec anglo-amerykaskich zamiarów w Afryce Pónocnej i francuskiej polityce wewntrznej zdominowanej przez wzrost siy wyborczej Francuskiej Partii Komunistycznej , Montague Browne zosta wybrany przez brytyjskiego ambasadora we Francji , Sir Olivera Harveya , do prowadzenia polityki wewntrznej. zgaszanie francuskich obaw.

Prywatny sekretarz Churchilla

We wrzeniu 1952 roku, Montague Browne zosta wybrany na sekretarza prywatne do Spraw Zagranicznych do premiera , Winstona Churchilla . Do 1955 r. rol t peni wspólnie z Jockiem Colvillem . Kiedy Churchill przeszed na emerytur w 1955 roku, Montague Browne na krótko wróci do Ministerstwa Spraw Zagranicznych, ale w tym samym roku zosta oddelegowany do dalszego penienia funkcji prywatnego sekretarza Churchilla. Pozosta z Churchillem do koca ycia Churchilla. Pocztkowo Churchill wtpi w niego i zauway: Omielam si twierdzi, e bdziemy si dobrze dogadywa. Poza obowizkami szefa sztabu Montague Browne jad obiady i kolacje z Churchillem oraz zapewnia przeciwnika dla swojej ulubionej gry karcianej, rubicon (szeciopakowa bezique ). Towarzyszy take Churchillowi w podróach zagranicznych. Po upadku Churchilla w Monako w czerwcu 1962 roku, kiedy zama biodro , Montague Browne zaaranowa mu lot RAF-u z powrotem do Londynu i zapewni, zgodnie z yczeniem Churchilla, e jeli umrze, umrze w Anglii. W 1965 roku, po mierci Churchilla w dniu 24 stycznia, Montague Brown by wiadkiem aktu zgonu Churchilla i wspópracowa midzy swoj rodzin a rzdem w sprawie ustale dotyczcych pogrzebu Churchilla.

Post-Churchill

Po mierci Churchilla Montague Browne zosta oddelegowany do Domu Królewskiego (1965-67). Nastpnie pracowa dla firm w City of London, m.in. International Life Insurance oraz Gerrard and National. Peni równie funkcj powiernika Winston Churchill Memorial Trust w Wielkiej Brytanii.

W 1988 roku wystpi dugo w telewizyjnym programie dyskusyjnym After Dark u boku m.in. Davida Irvinga , Lorda Hailshama i Jacka Jonesa . Tematem dyskusji by Winston Churchill: bohater czy szaleniec. We wstpie do programu stwierdzono, e po raz pierwszy Montague Browne wypowiada si obszernie o Winstonie Churchillu publicznie.

Wspomnienia Montague'a Browne'a z okresu jego pracy z Churchillem, opublikowane pierwotnie w 1995 roku, oferuj dalsze czue, cho starannie dyskretne, wgldy w ostatnie lata ycia ma stanu.

ycie osobiste

Montague Browne dwukrotnie oeni si. Jego pierwsze maestwo, w 1950 (rozwizane w 1970), miao miejsce w Cheltenham i byo z Noelem Nonie Arnold-Wallingerem. Mia jedn córk z pierwszego maestwa. Po drugie, pod koniec 1970 roku w Wandsworth , oeni si z Shelagh Macklin (z domu Mulligan), by on kierowcy wycigowego Lance'a Macklina .

Pracujc dla Churchilla, Montague Browne miaa romans z Jane Gillian Portal (ur. 1929), jedn z osobistych sekretarek Churchilla, od 1949 r. do jej maestwa z Gavinem Welby 4 kwietnia 1955 r. (Jane Portal wysza póniej za m za Charlesa Williamsa ). Testy DNA wykazay, e by biologicznym ojcem jej syna, Justina Welby , arcybiskupa Canterbury , który urodzi si 6 stycznia 1956 roku.

Montague Browne zmar w swoim domu w Bucklebury , West Berkshire , w dniu 1 kwietnia 2013 roku naboestwo odbyo si w dniu 25 czerwca 2013 r St Clement Danes Church na Strand w Londynie .

Pochodzenie

Montague Browne i Portal byli kiedy dziewitymi kuzynami, obaj potomkami Johna Erskine'a, hrabiego Mar (1558-1634) : Sir Anthony, przez jego drug on, Lady Mary Stewart (córk Esmé Stewart, 1. ksicia Lennox ) i Jane , przez jego pierwsz on, Anne Drummond.

Byli take kuzynami jedenastymi, którzy byli dwukrotnie usunici, ze wzgldu na ich wspólne pochodzenie od Jakuba V ze Szkocji : Sir Anthony z jego kochanki, Euphemii Elphinstone , a Jane z jego drugiej ony, Marii z Guise .

Jakub V ze Szkocji Eufemia Elphinstone
Robert Stewart, 1. hrabia Orkad Lady Janet Kennedy,
córka Gilberta Kennedy'ego, trzeciego hrabiego Cassilis
Lady Mary Stewart Patrick Gray, 6. Lord Gray
Jane Grey
(zm. 1640)
John Wemyss, 1. hrabia Wemyss
David Wemyss, 2. hrabia Wemyss Anna Balfour
(zm. 1649)
córka Roberta Balfoura, 2. Lord Balfour z Burleigh
Lady Jean Wemyss
(1629-1715)
George Gordon, 15 hrabia Sutherland
John Gordon, 16. hrabia Sutherland Helen Cochrane
wnuczka Williama Cochrane'a, 1. hrabia Dundonald
Lady Jean Gordon
(zm. 1747)
James Maitland, wicehrabia Maitland
(zm. 1709)
syn Johna Maitlanda, 5. hrabia Lauderdale
Jane Maitland
(1703-1766)
Sir James Fergusson, 2. Bt.
(zm.1759)
Karol Fergusson
(1740-1804)
Anna Fordyce
(zm. 1782)
Sir James Fergusson, 4. Bt.
(1765-1838)
Henrietta Duncan
(1782-1850),
córka Adama Duncana, 1. wicehrabiego Duncana
Ppk. James Duncan Alexander Fergusson
(1812-1864)
Margaret Nadzieja
(zm. 1896)
Alice Jane Fergusson
(zm. 1928)
gen. dyw. Andrew Smythe Montague Browne
(1836-1916)
Andrew Duncan Montague Browne
(1878-1969)
Violet Evelyn Downes
(1883-1969)
Sir Anthony Montague Browne
(1923-2013)

Korona

Montague Browne zosta mianowany OBE z okazji Urodzin Królowej w 1955 po przejciu Churchilla na emerytur, CBE w 1965 po mierci Churchilla, a KCMG w 2000 roku otrzyma tytu szlachecki za dug i wybitn sub publiczn.

Publikacje

  • Montague Browne, Anthony (1995). Dugi zachód soca: Wspomnienia ostatniego prywatnego sekretarza Winstona Churchilla . Londyn: Cassell & Co. Ltd . Numer ISBN 978-0-304-34478-9. OCLC  32547047 .

Referencje i róda

Bibliografia
róda

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Wladyslaw Grabowski

Myślałem, że wiem już wszystko o zmiennej, ale w tym artykule zweryfikowałem, że pewne szczegóły, które uważałem za dobre, nie były tak dobre. Dziękuję za informacje.

Karolina Marczak

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Stanislaw Dudek

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony Montague Browne Anthony Montague Browne jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.