Anthony NuttingWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Nutting, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Nutting, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Nutting, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Nutting, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Nutting, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Nutting. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Sir Harold Anthony Nutting, 3. Baronet (11 stycznia 1920 - 23 lutego 1999) by brytyjskim dyplomat i politykiem Partii Konserwatywnej, który peni funkcj posa do parlamentu w latach 1945 i 1956. By ministrem stanu do spraw zagranicznych od 1954, a do rezygnacji w 1956 w protecie przeciwko inwazji sueskiej .

Wczesne i prywatne ycie

Nutting by synem Sir Harolda Stanmore Nuttinga, drugiego baroneta , czonka zamonej rodziny, która posiadaa majtki w Anglii i Szkocji. Urodzi si w Shropshire w prywatnym Shrewsbury Nursing Institution w Quarry House w Shrewsbury i ksztaci si w Eton College i Trinity College w Cambridge, gdzie studiowa rolnictwo.

Przed wybuchem II wojny wiatowej wstpi do oddziau Leicestershire Yeomanry jako onierz, ale zosta uniewaniony na pocztku 1940 z powodu astmy po wypadku z przeszkodami .

Nastpnie wstpi do suby zagranicznej . Peni funkcj attaché w ambasadzie brytyjskiej w Paryu. Po upadku Francji zosta przydzielony do ambasady w Madrycie , gdzie organizowa drogi ucieczki dla onierzy alianckich zapanych za liniami wroga w latach 1940-1944. W latach 1944-1945 wstpi do ambasady w Rzymie i przez krótki czas by prywatnym sekretarzem Anthony'ego Edena . nastpnie minister spraw zagranicznych. W midzyczasie obaj jego starsi bracia zostali zabici na subie czynnej i w konsekwencji zosta on rodzinnym baronetem po mierci ich ojca w 1972 roku.

Polubi swoj pierwsz on, Gillian Leonor Strutt, z któr mia troje dzieci, Johna, Davida i Zar, ale rozwiedli si w 1959 roku. Polubi swoj drug on, Anne Gunning Parker , w 1961 roku. Po jej mierci, w 1991 roku, póniej polubi swoj trzeci on, Margarit.

Wczesna kariera polityczna

W wyborach powszechnych w 1945 r. , w wieku 25 lat, Nutting zosta wybrany na posa Melton w Leicestershire, okolicy zajmujcej si polowaniami, i powiedziano o tym, e wikszo gosujcych to lisy. Peni funkcj przewodniczcego Modych Konserwatystów (1946-1947) i by najmodszym czonkiem rzdu Winstona Churchilla w latach pidziesitych.

Zosta mianowany Tajnym Radc w 1954 roku i kierowa brytyjsk delegacj do Zgromadzenia Ogólnego ONZ i Komisji Rozbrojeniowej w 1954 i 1955 roku. By internacjonalist, wczesnym entuzjast brytyjskiego czonkostwa w Europejskiej Wspólnocie Gospodarczej i arabist, który by zaoycielskim czonkiem Rady Postpu arabsko-brytyjski Understanding (CAABU) w roku 1967. w wiatach pisarza politycznego Peter Kellner nalea do, i by zestaw uczciwie prowadzi nowa generacja torysów powojennych: umiarkowany, inkluzywny i internacjonalistyczny. Wola ducha Karty Narodów Zjednoczonych od etosu imperium. Zrozumia wczeniej ni wikszo jemu wspóczesnych, e Wielka Brytania musi znale now rol w wiecie.

Kryzys sueski

W 1954 roku podano kocowe etapy traktatu z prezydentem Gamal Abdel Nasser w Egipcie na podstawie której wojska brytyjskie wycofay si z Suez ; wic kiedy odkry wspólny plan brytyjskiej i francuskiej inwazji na spotkaniu w dniu 14 padziernika 1956, uwaa, e misja bya bdna i podstpna. 31 padziernika, mimo prób przekonania go przez przyszego premiera Harolda Macmillana, by nie rezygnowa (kiedy poprowadzisz parti), Nutting zrezygnowa ze stanowiska ministra stanu ds . zagranicznych . Nie wygosi zwyczajowego przemówienia rezygnacyjnego w Izbie Gmin ze wzgldów bezpieczestwa, a jego niewyjanione dziaanie okazao si tak niepopularne, e jego wyborcy zmusili go do rezygnacji z miejsca w Parlamencie . Póniej pisa o tym, e poczu si nagle pozbawiony przyjació rozbitkiem dryfujcym po morzu gniewu i oskare, obiektem nieufnoci rozdartym midzy lojalnoci wobec zasad a lojalnoci wobec przyjació i wspópracowników.

Nutting popar pomys przeniesienia wojsk irackich do Jordanii w odpowiedzi na agresywne izraelskie naloty wojskowe na Zachodni Brzeg, które zostay przeprowadzone w odpowiedzi na ataki palestyskich fedainów na Izrael. Takie rozmieszczenie mogo sprowokowa wojn z Izraelem, poniewa Wielka Brytania miaa wówczas traktat obronny z Jordani, a Jordania moga apelowa o brytyjsk pomoc wojskow, gdyby istniaa jakakolwiek izraelska akcja, aby j powstrzyma. Jednak, kiedy Nutting zadzwoni do premiera Anthony'ego Edena, aby wnie spraw, Eden ze zoci powiedzia Nuttingowi: Nie pozwol wam pogry tego kraju w wojnie tylko po to, by zaspokoi antyydowsk sple was, ludzi w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Poniejsze ycie

Milcza w sprawie kryzysu sueskiego a do 1967 roku. Wtedy jego ksika Bez koca lekcji wyjaniaa, e wspieranie akcji sueskiej postawioby go w sytuacji, w której okamaby Izb Gmin i ONZ.

Albo musiaem opowiedzie ca histori tak, jak j widziaem, albo w ogóle nic nie mówi napisa. I tak dugo, jak którykolwiek z gównych protagonistów wojny sueskiej nadal piastowa wysokie stanowiska w Wielkiej Brytanii, byoby to z pewnoci powan szkod dla narodu, który nadal przewodzi i reprezentowa w radach wiata, gdyby powiedzia caemu fabua." Kryzys wywoa tak wiele goryczy, e nawet jedenacie lat po jego rezygnacji znalaz si pod presj sekretarza gabinetu, aby nie kontynuowa, a nawet grozio mu ciganie na podstawie ustawy o tajemnicach urzdowych .

Po raz kolejny stan, bez powodzenia, w Oldham East w 1964 roku . W póniejszych latach, nadal bdc wyrzutkiem politycznym, dzieli swój czas midzy pisanie biografii i historii w Londynie, polowanie na lisy w Shropshire i rolnictwo w Achentoul w Szkocji .

W 1969 Nutting otrzyma zakaz wjazdu do Izraela z powodu przemówienia do studentów w Bejrucie, w którym podobno powiedzia, e kwestia palestyska musi zosta rozwizana si, a narzucenie rozwizania naley do palestyskich partyzantów .

Zmar w Royal Brompton Hospital w Londynie z powodu niewydolnoci serca 23 lutego 1999 r. w wieku 79 lat i zosta poddany kremacji 4 marca w West London Crematorium .

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Kalina Kuczyński

Wreszcie artykuł o Anthony Nutting, który jest łatwy do przeczytania.

Hubert Kowalski

Ładny artykuł z _zmienna.

Krystyna Urbaniak

W tym poście o Anthony Nutting dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Ewa Piekarski

Informacje o zmiennej Anthony Nutting są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.