Anthony R. HunterWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony R. Hunter, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony R. Hunter, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony R. Hunter, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony R. Hunter, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony R. Hunter, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony R. Hunter. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Tony Hunter
Tony Hunter.jpg
Anthony Rex Hunter
Urodzony
Anthony Rex Hunter

( 23.08.1943 )23 sierpnia 1943
Zjednoczone Królestwo
Narodowo brytyjski
Alma Mater
Znany z Kinazy
Nagrody
Kariera naukowa
Pola Biologia
Instytucje
Praca dyplomowa Aspekty syntezy biaek ssaków  (1969)
Doradca doktorski Asher Korner
Znani studenci Sosny Jonathona (postdoc)
Stronie internetowej www .salk .edu /naukowiec /tony-hunter /

Anthony Rex Hunter (ur. 23 sierpnia 1943) to brytyjsko-amerykaski biolog, profesor biologii w Salk Institute for Biological Studies i University of California San Diego . Jego publikacje naukowe wymieniaj jego nazwisko jako Tony Hunter.

Wczesne ycie i edukacja

Hunter urodzi si w 1943 w Wielkiej Brytanii i ksztaci si w Felsted School , przed Christ's College w Cambridge, gdzie w 1969 uzyska doktorat za badania nad syntez biaek .

Kariera i badania

Po doktoracie Hunter odby stypendium w Christ's College w Cambridge w Cambridge (1968-1971) i (1973-1975). Od 1971 do 1973 by adiunktem naukowym w Salk Institute for Biological Studies w La Jolla w Kalifornii. Nastpnie by adiunktem 1975-78, profesorem nadzwyczajnym 1978-82, profesorem 1982 i dalej, a od 2008 roku dyrektorem Centrum Onkologii Salk Institute. Zasiada równie w Komisji Selekcyjnej ds. Nauk Przyrodniczych i Medycyny, która wybiera zwycizców Nagrody Shawa .

Hunter jest jednym z najbardziej uznanych liderów w dziedzinie kontroli wzrostu komórek, receptorów czynników wzrostu i ich szlaków transdukcji sygnau. Jest dobrze znany z odkrycia, e fosforylacja tyrozyn jest podstawowym mechanizmem transdukcji sygnaów przezbonowych w odpowiedzi na stymulacj czynnika wzrostu i e rozregulowanie takiej fosforylacji tyrozyn przez aktywowane onkogenne biakowe kinazy tyrozynowe jest kluczowym mechanizmem wykorzystywanym w zoliwej transformacji komórek . Jego praca jest wana w szlakach sygnaowych i ich zaburzeniach.

Hunter by zaoycielem Signal Pharmaceuticals.

Nagrody i wyrónienia

Zdoby nagrod Wolfa w dziedzinie medycyny w 2005 roku za odkrycie kinaz biakowych, które fosforyluj reszty tyrozyny w biakach, kluczowe dla regulacji wielu rónych zdarze komórkowych, w tym transformacji nowotworowej. Zosta wyróniony wraz z Charlesem Sawyersem i Josephem Schlessingerem 2014 BBVA Foundation Frontiers of Knowledge Award w kategorii Biomedycyna za wytyczenie cieki, która doprowadzia do opracowania nowej klasy skutecznych leków przeciwnowotworowych.

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Eliza Markiewicz

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Anthony R. Hunter jest tym, którego szukałem.

Luiza Chrzanowski

Uważam, że ten wpis o zmiennej Anthony R. Hunter jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Filip Augustyniak

Ten wpis o Anthony R. Hunter był właśnie tym, co chciałem znaleźć.