Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe JohnsonWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Rolfe Johnson
Anthony Rolfe Johnson autorstwa Richarda Holta.jpg
Urodzi si ( 1940-11-05 )5 listopada 1940
Tackley , Oxfordshire , Wielka Brytania
Zmar 21 lipca 2010 (2010-07-21)(w wieku 69 lat)
Londyn , Wielka Brytania
Zawód piewak operowy ( tenor )
lata aktywnoci 1972-2006

Anthony Rolfe Johnson CBE (5 listopada 1940 21 lipca 2010) by angielskim tenorem operowym .

Wczesne ycie

Anthony Rolfe Johnson urodzi si w Tackley w hrabstwie Oxfordshire . Jako chopiec wykaza si zdolnociami muzycznymi i piewa jako sopran chopicy , nagrywajc pyt z HMV . Pomimo swoich umiejtnoci nie uwaa piewania za karier i zamiast tego poszed na studia rolnicze. Pracowa jako zarzdca farmy i piewa hymny kocielne dla swojego stada krów. Wstpi do Choral Society w Crawley , West Sussex , regularnie i piewa chór z kocioa w Mikoaja Worth i zosta zachcony przez innego czonka do prowadzenia profesjonaln karier muzyczn.

Kariera zawodowa

Rolfe Johnson studiowa pod kierunkiem Ellisa Keelera i Very Rózsy w Guildhall School of Music and Drama . Naucza go take Peter Pears .

Po raz pierwszy pojawi si w operze w chórze iw maych ról w Glyndebourne Festival midzy 1972 a 1976. Jego gównym operowy debiut w roli hrabiego Vaudémont w Czajkowski opera s Iolanta w 1973 roku z angielskiego Opera Grupy . W tym samym roku odby swój pierwszy profesjonalny recital w Purcell Room w Southbank Center . W 1975 roku Rolfe Johnson zadebiutowa w Glyndebourne, piewajc rol Lenskiego w Eugeniuszu Onieginie , za który otrzyma nagrod John Christie Award . W 1978 roku po raz pierwszy wystpi z English National Opera jako Tamino w Czarodziejskim flecie .

W trakcie dugiej i rónorodnej karierze wystpowa w Haendla s oratoriów , piewa rol Ewangelisty w JS Bach s St John mki i St Matthew Passion i piewa solo w Haydn s The Seasons i Stworzenie . Opery nagra m.in. Mozart 's The Magic Flute , Gilbert i Sullivan ' s Mikado , Mozarta Idomeneo i La Clemenza di Tito i Britten s Peter Grimes , jak równie pojawiajce si w tej ostatniej War Requiem , poród wielu innych. Wiele z tych nagra zostay wykonane zgodnie angielski dyrygent John Eliot Gardiner , w tym Monteverdi s Ulissesa i Orfeuszu i Mozarta Idomeneo .

Wystpowa w najwikszych wiatowych teatrach operowych, w tym w English National Opera , Royal Opera House, Covent Garden , La Monnaie w Brukseli , La Scali w Mediolanie , Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Wiedeskiej Operze Pastwowej i Operze Paryskiej .

piewa Polixenes w prapremierze Wintermärchen , Philippe Boesmans adaptacji Shakespeare s Zimowa opowie .

Oprócz opery wystpowa z najwikszymi orkiestrami symfonicznymi wiata , m.in. New York Philharmonic i Boston Symphony oraz dyrygentami, m.in. Mcisawem Rostropowiczem i Seiji Ozaw . Dawa take recitale piosenek z Grahamem Johnsonem , z których wiele zostao nagranych; by czonkiem zaoycielem The Songmakers' Almanac Grahama Johnsona . W 1988 r. wznowi Gregynog Music Festival , pozostajc jego dyrektorem artystycznym do 2006 r. W 1990 r. zosta mianowany dyrektorem studiów nad piewem w Britten-Pears School for Advanced Musical Studies . Rolfe Johnson zacz uczy piewaków, przyjmujc jako swojego pierwszego ucznia operowego tenora Johna Marka Ainsleya . 26 kwietnia 1992 roku pojawi si na Desert Island Discs , opowiadajc histori swojego ycia i muzyk, która wywara na niego najwikszy wpyw.

Zosta Komandorem Orderu Imperium Brytyjskiego w 1992 roku z okazji Urodzin Królowej .

ycie osobiste

Rolfe Johnson mia dwóch synów z pierwszego maestwa. Po zmianie kariery z rolnika na piewaka operowego rozwiód si z pierwsz on. Oeni si ponownie, ale to drugie maestwo równie zakoczyo si rozwodem. Nastpnie oeni si z Elisabeth Jones Evans i mieli syna i dwie córki.

mier

Na przeomie XIX i XX wieku Rolfe Johnson zacz cierpie na chorob Alzheimera i zosta zmuszony do przejcia na emerytur. 21 lipca 2010 zmar z powodu powika zwizanych z chorob Alzheimera. Rolfe Johnson zosta poddany kremacji i jest upamitniony pomnikiem w Golders Green Crematorium w Londynie.

Wybrana dyskografia

Zobacz te

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Hania Pawlik

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson.

Irina Kucharski

Dzięki za ten post na Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson, właśnie tego potrzebowałem

Anna Sikora

Ten wpis o Anthony Rolfe Johnson Anthony Rolfe Johnson był właśnie tym, co chciałem znaleźć.