Antodon (gad)Wszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antodon (gad), jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antodon (gad), które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antodon (gad), których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antodon (gad), ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antodon (gad), bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antodon (gad). Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniusz
Zakres czasowy : Changhsingian ,254-252  Ma
Antodon.png
Czaszka A. serrarius
Klasyfikacja naukowa mi
Królestwo: Animalia
Gromada: Chordata
Klasa: Gady
Klad : Parareptilia
Zamówienie: Prokolofonomorfa
Klad : Parejazaury
Klad : Pumiliopareiazaury
Rodzaj: Antodon
Owen , 1876
Rodzaj gatunku
Anthodon serrarius
Owen , 1876
Inne gatunki
  • A. minisculus
    Haughtona, 1932
Synonimy
  • Pareiasaurus parvus
    Haughton, 1913
  • Propappus parvus
    Haughton, 1913

Anthodon (czyli kwiat zb) jest wymary rodzaj z pareiasaurid parareptile od permu okresie Republiki Poudniowej Afryki i Tanzanii .

Historia

Richard Owen , który opisa Anthodona , myla, e to dinozaur, poniewa materia z czaszki dinozaurów z wczesnej kredy zosta powizany z materiaem permskim. Materia dinozaurów zosta póniej oddzielony przez Roberta Brooma w 1912 roku i przemianowany na stegozauryda Paranthodon przez Franza Nopcs w 1929 roku.

Opis

Przywrócenie ycia A. gregoryi

Ta niewielka forma czy prymitywn cech interpterygoid fenestra z zaawansowan cech pancerza przypominajcego ówia. Mia okoo 1,2 do 1,5 metra (3,9 do 4,9 stopy) dugoci i way okoo 80 do 100 kg (180 do 220 funtów). Mae kosteczki skórne pokryway ciao, a wzór pyt pancerza na grzbiecie przypomina skorup ówia. Ogon zosta dodatkowo skrócony w stosunku do mniej rozwinitych form. Niektóre inne formy charakteryzuj si gadkimi czaszkami i zbroj na linii rodkowej grzbietu.

Czaszka

Czaszka bya maa, a koci policzkowe bez zdobie, jak u innych pareiazaurów. Czaszka ma 30 cm dugoci i jest do lekko zbudowana. Koci policzkowe tworz bardzo due rogi czworoboczne, które rozcigaj si w duym stopniu w dó, ale maj gadk, pozbawion ozdobników powierzchni. uchwa posiada wypustki brzuszne (dalej rogi). Postparietals s zronite i wraz z tabelkami znajduj si na sklepieniu czaszki, jak u bardziej prymitywnych diadektomorfów . Istnieje od 11 do 14 par zachodzcych na siebie zbów, maych i jednolitych rozmiarów, kady z 8 do 15 guzkami, co nadaje im, podobnie jak w przypadku wszystkich pareiazaurów, wygld podobny do licia lub kwiatu, std ogólna nazwa zb kwiatowy.

Bibliografia

Zewntrzne linki


Opiniones de nuestros usuarios

Helena Stankiewicz

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Adriana Urban

Świetny post o Antodon (gad).

Mieczyslaw Krawiec

Ten wpis o Antodon (gad) był właśnie tym, co chciałem znaleźć.