Antologia zainteresowa IWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antologia zainteresowa I, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antologia zainteresowa I, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antologia zainteresowa I, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antologia zainteresowa I, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antologia zainteresowa I, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antologia zainteresowa I. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antologia zainteresowania I
Odcinek Futuramy
Odcinek nr. Sezon 2
Odcinek 16
W reyserii Chris Louden
Rich Moore
Scenariusz Terror na 500 stóp:
Eric Rogers
wybierz L dla Leeli:
Ken Keeler
Odmroenie ycia:
David X. Cohen
Kod produkcji 2ACV16
Oryginalna data emisji 21 maja 2000 r.
Gocinne wystpy
Al Gore jako siebie
Stephen Hawking jako siebie
Nichelle Nichols jako siebie
Gary Gygax jako siebie
Cechy odcinka
Podpis otwierajcy Pieczoowicie narysowany przed publicznoci na ywo
Otwarcie kreskówki " Bosko rozbitek " (1931)

Anthology of Interest I to szesnasty odcinek drugiego sezonu Futuramy . Pierwotnie zosta wyemitowany w sieci Fox w Stanach Zjednoczonych 21 maja 2000 roku. Ten odcinek, podobnie jak póniejszy Anthology of Interest II , suy do zaprezentowania trzech wyimaginowanych historii, w sposób podobny do Domku na drzewie Horrory z innego serialu animowanego Matta Groeninga Simpsonowie .

Odcinek jest godny uwagi ze wzgldu na dodanie Scruffy'ego , wonego, do zespou Planet Express, a take jako powracajcego czonka obsady, po jego poprzednim wystpie jako pomocnik sceniczny podczas koncertu Beastie Boys w " Hell Is Other Robots ".

Wtek

Profesor Farnsworth pokazuje zaodze swój nowy wynalazek, Fing-Longer, rkawic z dugim prtem, która ma suy jako przeduenie palca wskazujcego. Demonstruje to, uruchamiajc maszyn co, jeli, urzdzenie, które umoliwia uytkownikowi obejrzenie symulacji hipotetycznego scenariusza po tym, jak uytkownik zada mu pytanie co, jeli.

Terror na 500 stóp

Bender proponuje, e zrobi pierwszy zakrt i pyta, co by si stao, gdyby mia 500 stóp wzrostu. Symulacja zaczyna si od gigantycznego Bendera, który jest budowany na jakiej odlegej planecie przez setki regularnych jednostek gicia. Leci na Ziemi , gdzie spotyka Fry'a , który przyby niedawno w 31 wieku. Bender go polubi i zostaj przyjaciómi.

Po tym, jak Bender niszczy prawie cay Central Park podczas zabawy z Fry, wojsko zostaje wysane, aby si z nim rozprawi. Wojsko nie jest w stanie uszkodzi Bendera swoj broni elektryczn, a Bender nadal sieje spustoszenie w Nowym Jorku. Do walki z Benderem Profesor uywa swojego powikszajcego promienia na Zoidbergu , tylko po to, by zobaczy, jak równie sieje spustoszenie. Zoidberg zostaje przerwany przez Bendera, który nie jest zadowolony z tego, e Zoidberg niszczy swoje miasto. Obaj walcz, a ich walka powoduje ogromne obraenia. Bender napenia wrzc wod stadion Shea i wpycha na niego Zoidberga. Rozwcieczony i zagotowany Zoidberg wynurza si z wody i amie stopy Bendera, powodujc, e przewraca si i nabija si na Empire State Building . zawy Fry upomina mieszkaców Nowego Jorku o tragedii Bendera, którego ostatnie sowa ubolewaj nad niemonoci spenienia marzenia o zabiciu wszystkich ludzi. Bender umiera, a scenariusz koczy si, gdy widzowie w milczeniu przygldaj si.

Wybierz L dla Leela

Profesor prosi Leel o zadanie pytania. Leela pocztkowo odmawia, ale potem drani si, e nie jest impulsywna. Pyta, co by si stao, gdyby bya troch bardziej impulsywna.

W symulacji Leela popisuje si now par butów, kupion w dzikim impulsie - wedug niej. Jedyn rónic jest jednak zielony pasek z boku, który nikogo nie interesuje. Profesor mówi Leeli, e wyznaczy j na swoj jedyn spadkobierczyni z powodu jej braku impulsywnoci. Leela nastpnie pod wpywem impulsu kopie karate Farnswortha, wysyajc go do dou, w którym znajduj si jego mrówkojady, gdzie jest poerany ywcem.

Kiedy Hermes odkrywa los profesora, pokazuje Leeli nagranie wideo profesora, które pokazuje, jak Leela kopie go do jamy mrówkojada. Leela tucze Hermesa na mier, aby zatuszowa pierwsze morderstwo. Póniej Bender podchodzi do Leeli, która pozbywa si czci ciaa Hermesa w zlewach. Jest moralnie obojtny, ale wykorzystuje okazj, by szantaowa Leel. Zabija Bendera, wystawiajc go na promieniowanie z otwartej kuchenki mikrofalowej i zamienia jego ciao w samochodzik . Zdajc sobie spraw, e posuna si za daleko, Leela postanawia u gum pod wpywem kolejnego morderczego impulsu. Jednak po tym, jak Amy szyderczo o niej komentuje, Leela natychmiast j morduje, nie majc gumy.

Zoidberg spotyka si z reszt zaogi, aby ustali tosamo zabójcy. Leela wycza wiata i zabija zaog jeden po drugim mieczem, a zostaje tylko Fry, który opuszcza spotkanie z nudów. Nastpnego ranka Fry zauwaa, e Leela je homara (który w rzeczywistoci jest Zoidbergiem) i akceptuje jej ofert, aby mie troch z ni. Fry uwiadamia sobie, e Leela bya odpowiedzialna za morderstwa, zmuszajc Leel do zrobienia czego naprawd impulsywnego: uprawiania seksu z Fry'em, aby go uciszy.

Odmroenie ycia

Fry pyta, co by si stao, gdyby nie zosta zamroony.

W tej alternatywnej historii Fry prawie nie trafia do rurki kriogenicznej i nigdy nie zostaje zamroony. Pojawia si wyrwa w kontinuum czasoprzestrzeni , która ukazuje zaog Planet Express w przyszoci. Nastpnego dnia, gdy opowiada panu Panucci , który odrzuca swoj histori, Fry zostaje podsuchany przez staego klienta Stephena Hawkinga, który organizuje porwanie Fry'a w drodze z pracy do domu. Fry zostaje przedstawiony Vice Presidential Action Rangers, prowadzonym przez Ala Gore'a , którego konstytucyjnym obowizkiem jest ochrona kontinuum czasoprzestrzeni. Jego grup uzupeniaj Hawking, Nichelle Nichols , Gary Gygax i Deep Blue .

Fry wyjania, co wydarzyo si poprzedniej nocy. Ustalaj, e Fry mia umrze i próbuj go zabi. Kolejna szczelina pojawia si podczas próby zabójstwa, a Bender rzuca w Wojowników butelk piwa. Nichols sugeruje zamroenie Fry'a w celu ustabilizowania kontinuum czasoprzestrzennego. Gygax daje Fry'owi swoj " maczug +1 " dla ochrony w przyszoci. Przed wejciem do rurki kriogenicznej Fry rozbija j maczug, niewiadomie tworzc paradoks, który powoduje, e wszechwiat zapada si w szczelin czasoprzestrzeni. Pozostaje tylko Fry i Rangers, unoszcy si w bezksztatnej pustce. Scenariusz koczy si gr w Dungeons and Dragons przez nastpne biliardy lat.

Wniosek

Po zakoczeniu scenariusza Fry'a profesor przeklina maszyn Co-jeli za symulowanie scenariuszy, które nawet on uzna za niedorzeczne i wyrzuca j do kosza. Ocenia, e Fing-Longer odniós sukces i otrzymuje gratulacje od zaogi. Nastpnie pokazano, e wszystko przed to tylko symulacja przez Co-jeli maszyna stworzona gdy profesor zapyta, co by si stao, gdyby nie wynalaz Fing-Longer, pozostawiajc go opakiwa niespenionych moliwoci.

Nadawanie i odbiór

W tym odcinku gocinnie wystpili Nichelle Nichols i Al Gore , którzy póniej pojawili si odpowiednio w Where No Fan Has Gone Before i Crimes of the Hot . Al Gore spotka si z krytyk za jego pojawienie si, poniewa niektóre fragmenty serialu sprzeczay si wyranie z tematami kampanii Gore'a dotyczcymi walki z przemoc, paleniem i wartociami rodzinnymi. Rzecznik Gore'a odpowiedzia, stwierdzajc, e wikszo widzów uznaaby, e program mia by zabawny i e zostanie odebrany we waciwym duchu.

Ten odcinek jest jednym z czterech w kolekcji Monster Robot Maniac Fun Collection jako jeden z czterech ulubionych odcinków serialu Matta Groeninga. W 2006 roku IGN.com umieci ten odcinek na trzynastym miejscu na swojej licie 25 najlepszych odcinków Futuramy , zauwaajc, e chocia fabuy trzech poszczególnych segmentów nie byy najlepszym dzieem Futuramy , kady z nich by uwaany za zabójc komedia.

Zack Handlen z The AV Club przyzna odcinek B, stwierdzajc: [T] nadal wydaje si, e jest to zmarnowana okazja. Jeli odcinek ma celowo uchyla si od obowizków zwizanych z fabu, musi zaoferowa co wicej ni tylko fakt jego istnienia. Bendera A gdybym mia 500 stóp wzrostu. historia ma kilka dobrych gagów, a walka z Zoidbergiem jest zabawna (i niepokojca), ale odkrycie, e on i Fry nadal byliby przyjaciómi bez wzgldu na ich rozmiary, nie wystarczy, aby uzasadni ten segment. jest tu zbyt krytyczny, ale ostatni segment przynajmniej wykaza pewn ambicj. Ogólnie rzecz biorc, Antologia rozgrywa si jak umiarkowanie angaujcy eksperyment mylowy; z pewnoci nie jest to kompletne marnotrawstwo, ale nic, co uzasadnia istnienie eksperymentu w porównaniu z innym wpisem, który odegra zgodnie z zasadami."

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Hubert Marzec

To dobry artykuł dotyczący Antologia zainteresowa I. Podaje niezbędne informacje, bez ekscesów.

Zuzanna Olejniczak

Dzięki za ten post na Antologia zainteresowa I, właśnie tego potrzebowałem

Karol Borowski

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.