AntoniWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

W mitologii greckiej , Anthas ( staroytnego greckiego : ), a take Anthes (), by synem Posejdona i Alcyone , a brat Hyperes . Bracia byli tytuowymi zaoycielami i pierwszymi królami miast Hyperea i Anthea w regionie, nad którym panowali; póniej te dwa miasta zostay poczone w historyczne Troezen . Anthas by ojcem co najmniej dwóch synów, Aecjusza i Diusa , z których Aecjusz by nastpc ojca i wuja, a ponadto wspórzdzi z Pitteuszem i Troezenem . Potomkowie Antasza poprzez Aecjusza rzekomo zakadali kolonie w Karii : Halikarnas i Myndus , i odpowiednio lud Halikarnasu by okrelany poetyckim epitetem Antheades potomkowie Antasza. Alternatywnie Halikarnas zosta zaoony przez samego Antasza. Anthas by take domniemanym eponimem Antedonu , którym podobno panowa, oraz Anthany w Lakonii .

Zobacz te

Uwagi

Bibliografia

  • Pausanias , Opis Grecji z angielskim tumaczeniem WHS Jones, Litt.D. i HA Ormerod, MA, w 4 tomach. Cambridge, MA, Harvard University Press; Londyn, William Heinemann Ltd. 1918. ISBN  0-674-99328-4 . Wersja online w Bibliotece Cyfrowej Perseus
  • Pauzaniasz, Graeciae Descriptio. 3 tomy . Lipsk, Teubner. 1903. Tekst grecki dostpny w Bibliotece Cyfrowej Perseusza .
  • Stephanus of Bizantium , Stephani Byzantii Ethnicorum quae supersunt, pod redakcj Augusta Meineike (1790-1870), opublikowana w 1849 r. Kilka wpisów z tego wanego staroytnego podrcznika nazw miejsc zostao przetumaczonych przez Brady'ego Kieslinga. Wersja online w projekcie Topos Text.
  • Strabon , Geografia Strabona . Wydanie HL Jonesa. Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press; Londyn: William Heinemann, Ltd. 1924. Wersja online w Bibliotece Cyfrowej Perseusza.
  • Strabon, Geographica pod redakcj A. Meineke. Lipsk: Teubner. 1877. Tekst grecki dostpny w Bibliotece Cyfrowej Perseusza.

Opiniones de nuestros usuarios

Anna Gruszka

Uważam, że ten wpis o zmiennej Antoni jest sformułowany bardzo ciekawie, przypomina mi lata szkolne. Jakie piękne czasy, dzięki za sprowadzenie mnie do nich.

Ania Bielecki

Podane informacje o zmiennej Antoni są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Alina Wierzbicki

Wreszcie artykuł o Antoni, który jest łatwy do przeczytania.

Mikolaj Chmiel

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoni, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.