Antoni BruodinWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Bruodin, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Bruodin, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Bruodin, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Bruodin, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Bruodin, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Bruodin. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Bruodin ( irlandzki : Antóin Mac Bruideadha ; 1625 - 7 maja 1680), znany równie jako Antonius Bruodinus lub Bruodine, by irlandzkim franciszkaninem , filozofem, teologiem i historykiem. Pisa dziea teologiczne i kompilowa materiay dotyczce nowoytnego martyrologii katolickiej . Broudin zosta wygnany z Irlandii i bdc w Pradze , napisa swoj prac z 1669 r. Propugnaculum Catholicae Veritatis . Uwaa si za bronicego irlandzkich Gaelów przed oszczerstwami anglocentrycznych pisarzy, takich jak William Camden , Richard Stanihurst i Thomas Carve . Jego rodzina bya dziedziczna Ollamh do Ó Briain gdy byli królowie Thomond .

ycie

Bruodin urodzi si w hrabstwie Clare w Królestwie Irlandii . Obszar, w którym mieszka, nie tak dawno by niezalenym królestwem gaelickim znanym jako Thomond, a on pochodzi z rodziny ollamhów . Zosta zakonnikiem Recollect jako mody czowiek w Quin w hrabstwie Clare . wstpi do zakonu franciszkanów, koczc nowicjat w Quin. Bruodin uda si do Rzymu w 1643 i studiowa u ukasza Waddinga , kolegi franciszkanina.

Okoo roku 1650, Bruodin ucieka do Czech , gdzie doczy do spoecznoci Czech Franciszkanów w Oomucu , gdzie by kustosz od 1663 roku Nastpnie przeniós si do Pragi w 1668 roku, gdzie zosta kustosz w kociele Matki Boej nienej i by moe klasztor w Jindichv Hradec . Jako uczony Bruodin wykada najpierw w Irlandzkim Kolegium Franciszkaskim w Pradze, póniej w innych czeskich klasztorach jako wykadowca filozofii (1656-1657).

Pracuje

Bruodin napisa:

  • codomia Minoriticæ Scholasticæ Solamonis, Johannia Duns Scoti, sive Universæ Theologiæ Scholasticæ Manualis Summa , Praga, 1663.
  • Corolla codomiæ Minoriticæ Scholæ Salamonis, Doctoris subtilis; sive pars altera Manualis Summæ totius Theologiæ Speculativæ , Praga, 1864.
  • Propugnaculum Catholicæ Veritatis, Pars prima Historica, w quinque libros distributa , Praga, 1668. W swojej pitej ksidze zaatakowa Lyr Hibernic przez anglo-irlandzkiego historyka Thomasa Carve , w rozdziale De Carve seu Carrani erroribus et imposturis . To sprowokowao z Carve the Enchiridion Apologeticum , Norymberga, 1670. W odpowiedzi na to traktat Anatomicum Examen Enchiridii zosta opublikowany w Pradze w 1671, przez Bruodine'a pod pseudonimem Cornelius O'Mollony. Ostatnim dzieem kontrowersji bya Responsio Veridica autorstwa Carve (Sulzbach, 1682).
  • Armamentarium Theologicum , Praga.

Niecisoci zostay znalezione w pracy Bruodina na temat irlandzkich mczenników.

Autor Antonius Prodinus zosta uznany za Bruodina; napisa Descriptio Regni Hiberniae, Sanctorum Insulæ, et de prima origine miseriarum & motuum w Anglia, Scotia, et Hibernia, regnante Carolo primo rege , wydrukowany w Rzymie, 1721, pod redakcj wygnanego syna Phelima O'Neilla .

Zobacz te

Uwagi

Linki zewntrzne

Atrybucja

 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznejStephen, Leslie , ed. (1886). Bruodine, Antoni . Sownik biografii narodowej . 7 . Londyn: Smith, starszy i spóka

Opiniones de nuestros usuarios

Edyta Dobrowolski

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Gerard Skowroński

Artykuł o Antoni Bruodin jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.