Antoni FrancuskiWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Francuski, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Francuski, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Francuski, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Francuski, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Francuski, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Francuski. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Filip Francuz
Urodzi si ( 1920-11-19 )19 listopada 1920
Zmar 3 lutego 2017 (03.02.2017)(w wieku 96 lat)
Narodowo brytyjski
Alma Mater Cambridge
Nagrody Medal Oersteda (1989)
Kariera naukowa
Pola Fizyka Jdrowa
Edukacja Fizyki
Instytucje Projekt Manhattan
Cambridge
Karolina Poudniowa
MIT
Strona internetowa

Anthony Philip French (19 listopada 1920 3 lutego 2017) by brytyjskim profesorem fizyki w Massachusetts Institute of Technology . Urodzi si w Brighton w Anglii . Francuski by absolwentem Uniwersytetu w Cambridge , uzyskujc tytu licencjata w 1942 r. i doktorat. w 1948, zarówno w fizyce. W 1942 roku rozpocz prac nad brytyjskimi próbami zbudowania bomby atomowej (o kryptonimie Tube Alloys ) w Cavendish Laboratory . Do 1944 roku Tube Alloys poczono z amerykaskim projektem Manhattan i wysano go do Los Alamos .

Gdy wojna si skoczya, wróci do Wielkiej Brytanii, gdzie spdzi kilka lat w nowo utworzonym Atomic Energy Research Establishment . Póniej doczy do wydziau w Cambridge, gdzie prowadzi badania w Cavendish i zosta Fellow and Director of Studies in Natural Sciences w Pembroke College w Cambridge . W 1955 roku Francuz przyby na Uniwersytet Poudniowej Karoliny , gdzie zosta przewodniczcym wydziau fizyki. Karolin Poudniow opuci w 1962 roku, by obj stanowisko wydziaowe na Wydziale Fizyki MIT , gdzie pozosta a do mierci. Gównym zainteresowaniem Francuza byo studia licencjackie z fizyki. By przewodniczcym Komisji Edukacji Fizycznej Midzynarodowej Unii Fizyki Czystej i Stosowanej (1975-1981) oraz prezesem Amerykaskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki (1985-1986). By take czonkiem Amerykaskiego Towarzystwa Fizycznego .

Ksiki

  • AP francuski, wyd. (1988). Fizyka w wiecie technologii: XIX Zgromadzenie Ogólne Midzynarodowej Unii Fizyki Czystej i Stosowanej . Amerykaski Instytut Fizyki .
  • AP francuski, wyd. (1979). Einstein: Stuletni tom . Heinemann dla Midzynarodowej Komisji Edukacji Fizycznej.
  • francuski, AP (1971). Mechanika Newtona . Seria wprowadzajca do fizyki MIT. WW Norton & Company.
  • francuski, AP (1958). Zasady fizyki wspóczesnej . Johna Wileya.

Nagrody i wyrónienia

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Diana Urbański

Podoba mi się ta strona, a artykuł o Antoni Francuski jest tym, którego szukałem.

Slawomir Konieczny

Dzięki. Pomógł mi artykuł o Antoni Francuski.

Andrzej Markiewicz

Artykuł o Antoni Francuski jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.

Bernard Kuczyński

Podane informacje o zmiennej Antoni Francuski są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.