Antoni HorowitzWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Horowitz, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Horowitz, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Horowitz, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Horowitz, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Horowitz, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Horowitz. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Horowitza

Urodzi si ( 05.04.1955 )5 kwietnia 1955
Stanmore, Middlesex , Anglia
Zawód Powieciopisarz, scenarzysta, autor dla dzieci i autor dla dorosych.
Alma Mater Uniwersytet w Yorku
Gatunek muzyczny Przygoda, tajemnica, thriller, horror, fantazja
Godne uwagi prace
Wspómaonek
Jill Green
( M,  1988),
Dzieci
 • Mikoaj Marek
 • Kasjan James
Strona internetowa
anthonyhorowitz .com

Anthony Horowitz , OBE (ur. 5 kwietnia 1955) to angielski powieciopisarz i scenarzysta specjalizujcy si w tajemnicy i suspensie.

Jego prace dla modych dorosych czytelników obejmuj seri Diamentowych Braci, seri Alex Rider i seri The Power of Five (znan w USA jako Stranicy ). Jego prace dla dorosych obejmuj sztuk Mindgame (2001); dwie powieci Sherlocka Holmesa , Dom z jedwabiu (2011) i Moriarty (2014); dwie powieci z jego wasnym detektywem Atticus Pund, Magpie Murders (2016) i Moonflower Murders (2020); oraz trzy powieci z jego udziaem w poczeniu z fikcyjnym detektywem Danielem Hawthorne'em, The Word Is Murder (2017), The Sentence is Death (2018) i Line to Kill (2021). Zosta równie wybrany do napisania powieci o Jamesie Bondzie przez posiado Iana Fleminga , zaczynajc od Trigger Mortis (2015), a nastpnie z Wiecznoci i dniem (2018) oraz trzeci powieci Bonda, która zostanie wydana w 2022 roku.

Pisa równie dla telewizji, przyczyniajc si do skryptów ITV s Poirot Agatha Christie i Midsomer Murders . By twórc i scenarzyst serialu ITV Foyle's War , Collision and Injustice oraz serialu BBC New Blood .

To i ycie osobiste

Horowitz urodzi si w Stanmore , Middlesex , w ydowskiej rodzinie i we wczesnych latach prowadzi styl ycia z wyszej klasy redniej . Jako dziecko z nadwag i nieszczliwe, Horowitz lubi czyta ksiki z biblioteki ojca.

Horowitz zacz pisa w wieku 8 lub 9 lat i od razu wiedzia, e bdzie zawodowym pisarzem. Stao si tak dlatego, e w szkole mia sabe wyniki i nie by sprawny fizycznie, i znalaz ucieczk w ksikach i opowiadaniu historii. W wywiadzie z 2006 roku Horowitz stwierdzi: Od najwczeniejszych wspomnie byem cakiem pewien, e bd profesjonalnym pisarzem i niczym innym.

W wieku 13 lat poszed do Rugby School , publicznej szkoy w Rugby, Warwickshire . Matka Horowitza przedstawia go Frankensteinowi i Drakuli . Daa mu równie ludzk czaszk na jego 13. urodziny. Horowitz powiedzia w wywiadzie, e przypomina mu to dotarcie do koca kadej historii, poniewa wkrótce bdzie wyglda jak czaszka. Ukoczy University of York z dyplomem drugiego stopnia z literatury angielskiej i historii sztuki w 1977, gdzie by w Vanbrugh College .

W co najmniej jednym wywiadzie Horowitz twierdzi, e wierzy, e HP Lovecraft opar swój fikcyjny Necronomicon na prawdziwym tekcie i e przeczyta cz tego tekstu.

Ojciec Horowitza by zwizany z niektórymi politykami z krgu premiera Harolda Wilsona , w tym z Ericiem Millerem . W obliczu bankructwa przeniós swoje aktywa na szwajcarskie konta bankowe . Zmar na raka, gdy Horowitz mia 22 lata, a rodzina nigdy nie bya w stanie znale brakujcych pienidzy, pomimo lat prób.

Horowitz mieszka obecnie w centrum Londynu ze swoj on Jill Green, któr polubi w Hongkongu 15 kwietnia 1988 roku. Green wyprodukowa Foyle's War , serial, który Horowitz napisa dla ITV . Maj dwóch synów. Przypisuje swojej rodzinie wiele swoich sukcesów w pisaniu, poniewa mówi, e pomagaj mu w pomysach i badaniach. Jest patronem organizacji charytatywnej wspierajcej rodzin, Home-Start w Suffolk oraz organizacji charytatywnej Kidscape zajmujcej si ochron dzieci .

Z politycznego punktu widzenia uwaa si za nieco konserwatywnego. Przed wyborami powszechnymi w Wielkiej Brytanii w 2010 roku Horowitz owiadczy, e zagosuje na Parti Konserwatywn w odpowiedzi na ówczesn polityk rzdzcej Partii Pracy, ale z maym entuzjazmem. W 2017 roku Horowitz skrytykowa pojcie przywaszczenia kulturowego po tym, jak wydawca rzekomo próbowa odwie go od stworzenia czarnej postaci jako centralnej postaci w jednej z jego powieci, i popar krytyk tego samego autora, Lionela Shrivera . Skrytykowa równie spoeczne zjawisko anulowania kultury i mobbingu postaci za wyraanie rónych opinii, stwierdzajc: Istnieje sztywno w sposobie, w jaki zaczlimy myle i mówi. Jeli wykroczymy poza pewne granice w pewnych kwestiach, nie tylko ludzie, nie zgadzajc si, ale nie zgadzajc si do tego stopnia, groby mierci. Kiedy kto mówi co niestosownego w prasie, i nie mówi tego o sobie, ludzie nie tylko powiedzie, e bya gupia rzecz do powiedzenia. mówi, stracisz pracy. chc, eby nigdy nie maj dochodów ponownie.

Kariera pisarska

1979-1991: Wczesna praca

Pierwsza ksika Anthony'ego Horowitza, Sinister Secret of Frederick K Bower , by peen humoru przygoda dla dzieci, która zostaa opublikowana w 1979 roku i póniej ponownie wydany jako Enter Frederick K Bower w roku 1985. W roku 1981 jego druga powie, Misza, mag i tajemniczy Amulet by opublikowany i przeniós si do Parya, aby napisa swoj trzeci ksik. W 1983 roku ukaza si pierwszy z serii Pentagram , The Devil's Door-Bell . W tej historii Martin Hopkins walczy ze staroytnym zem, które zagraao caemu wiatu. Tylko trzy z czterech pozostaych historii z serii zostay napisane: Noc Skorpiona (1984), Srebrna Cytadela (1986) i Dzie Smoka (1986). W 1985 roku wyda Myths and Legends , zbiór opowiadanych opowieci z caego wiata.

Pomidzy pisaniem tych powieci Horowitz zwróci uwag na legendarne postaci, pracujc z Richardem Carpenterem przy serialu telewizyjnym Robin z Sherwood , piszc pi odcinków trzeciego sezonu. Opracowa take trzy odcinki Carpentera jako ksik dla dzieci pod tytuem Robin Sherwood: The Hooded Man (1986). Ponadto stworzy Crossbow (1987), pógodzinny przygodowy serial akcji, luno oparty na Williamie Tellu . W tym okresie w karierze Horowitza ukaza si równie thriller Adventurer (1987) o skazacu uwizionym na statku winiarskim ze swoim zaprzysigym wrogiem, a take opublikowano zbiór scenariuszy Start Out (1990) autorstwa samego autora.

W 1988 opublikowano Groosham Grange . Jej centraln postaci jest trzynastoletnia wiedma, David Eliot, obdarowana jako siódmy syn siódmego syna . Ksika ta zdobya w 1989 roku nagrod Lancashire Children's Book of the Year Award . Pomidzy t ksik a nowsz seri Harry'ego Pottera autorstwa JK Rowling pojawiy si pewne podobiestwa , ale Horowitz nie zdecydowa si na podjcie dziaa z tego powodu.

Mimo to, najwaniejszym wydawnictwem we wczesnej karierze Horowitza by Malteser Sokoa (1986). Ta ksika bya pierwsz w popularnej serii Diamond Brothers i zostaa nakrcona dla telewizji w 1989 roku jako Just Ask for Diamond , z gwiazdorsk obsad, w której znaleli si Bill Paterson , Jimmy Nail , Roy Kinnear , Susannah York , Michael Robbins i Patricia Hodge , a w roli Nicka i Tima Diamonda zagrali odpowiednio Colin Dale i Dursley McLinden . Nastpnie w 1987 roku pojawi si Public Enemy Number Two , a South przez South East w 1991 roku.

1992-1999

Horowitz napisa wiele samodzielnych powieci w latach 90. XX wieku. Jego powie Babcia z 1994 roku , komediowy thriller o zej babci, bya pierwsz ksik Horowitza od trzech lat i pierwsz z trzech ksiek dla publicznoci podobnej do grooshama Grange'a . Drugim z nich by The Switch , opowie o zamianie cia, opublikowana po raz pierwszy w 1996 roku. Trzeci by The Devil and His Boy z 1997 roku , którego akcja rozgrywa si w epoce elbietaskiej i bada plotki o tajemniczym synu Elbiety I.

W 1999 roku The Unholy Grail zosta opublikowany jako kontynuacja Groosham Grange . Zosta póniej przemianowany na Return to Groosham Grange w 2003 roku, by moe, aby pomóc modym czytelnikom zrozumie zwizek midzy tymi dwiema ksikami. W roku 2021, Horowitz ujawni wentylator na Twitterze , e mia plany napisa trzeci ksik, ale zniechca po sukcesie Harry Potter serii . W tym samym roku Horowitz publikuje zbiór kilku krótkich opowiada grozy dla dzieci i modziey pt. Horowitz Horror (1999). Bya to okazja dla Horowitza do dalszego zbadania ciemniejszej strony jego twórczoci.

Jaki czas przed nowym milenium Horowitz próbowa dotrze do dorosej publicznoci z powieci zatytuowan Zatrute pióro. Powie opiera si na Martinie Hollandu, który jest przyjacielem z dziecistwa XXI-wiecznej inkarnacji Williama Szekspira. W powieci William Shakespeare zostaje ponownie wyobraony jako hollywoodzki scenarzysta, który zostaje zamordowany w okolicznociach, które Martin Holland uwaa za do dziwne, pomimo prób detektywa z Los Angeles, aby go odwie. Powie poda za próbami Martina rozwikania narastajcej zagadki poprzez seri do nietypowych okolicznoci i szereg ludzi, którzy wydaj si raczej zadowoleni, e Szekspir zosta zamordowany. Powie nigdy nie zostaa opublikowana w Wielkiej Brytanii ani nawet w jzyku angielskim, ale ukazay si egzemplarze w jzyku hiszpaskim i holenderskim ( przetytuowane odpowiednio jako El asesinato de Shakespeare i William S. ). Od czerwca 2021 r. nie ma planów ponownego wydania powieci.

2000-obecnie

Horowitz rozpocz swoj najsynniejsz i najbardziej udan seri w nowym tysicleciu od powieci Alexa Ridera . Te ksiki opowiadaj o 14-letnim chopcu, który zosta szpiegiem , czonkiem brytyjskiego oddziau Secret Service MI6. Od 2021 roku istnieje jedenacie ksiek, w których gównym bohaterem jest Alex Rider, a kolejna zwizana z seri Alex Rider: Stormbreaker (2000), Point Blanc (2001), Skeleton Key (2002), Eagle Strike (2003), Scorpia (2004). ) Ark Angel (2005), Snakehead (2007), Crocodile Tears (2009), Scorpia Rising (2011), plus Russian Roulette (2013). Horowitz stwierdzi, e Scorpia Rising miaa by ostatni ksik z serii Alex Rider przed napisaniem Rosyjskiej ruletki o yciu Yassena Gregorovicha , ale powróci do serii z Never Say Die (2017) i Nightshade (2020) i jest w trakcie pisania nowej powieci Alexa Ridera, która ma zosta opublikowana w 2022 roku.

W 2003 roku Horowitz napisa take trzy nowele z udziaem Diamentowych Braci: The Blurred Man , The French Confection i I Know What You Did Last Wednesday , które zostay ponownie opublikowane razem jako Three of Diamonds w 2004 roku. Strona informacyjna autora we wczesnych wydaniach Scorpia i We wstpie do Trzech Diamentów stwierdzono, e Horowitz pojecha do Australii, aby zbada now ksik Diamentowych Braci, zatytuowan Promie zaginionego rekina . Twierdzenie to zostao dodatkowo potwierdzone w nowej noweli Diamond Brothers zatytuowanej Grek, który ukrad Boe Narodzenie! zosta wydany w 2007 roku, gdzie pod koniec sugeruje si, e Radius of the Lost Shark moe okaza si ósm ksik z serii. Jednak nastpna powie z serii nosi tytu Where Seagulls Dare i nie jest zwizana z wczeniej zapowiedzian australijsk przygod. Horowitz opublikowa pierwsze sze nieedytowanych rozdziaów na swojej stronie internetowej w 2020 roku i zamierza opublikowa pen, zredagowan powie w 2022 roku, ze wszystkimi zyskami przeznaczonymi na wsparcie NHS .

Horowitz opublikowa take dwie sequele swojej kolekcji krótkich opowieci grozy; Wicej Horowitza Horror (2000) i Wicej Krwawego Horowitza (2009). Wiele historii z Horowitz Horror i More Horowitz Horror zostao póniej przepakowanych w dwójki lub trójki jako seria Pocket Horowitz , podczas gdy More Bloody Horowitz zostao póniej wznowione jako Scared to Death . Jedno z opowiada w More Bloody Horowitz wyrónia si tym, e suyo Horowitzowi jako okazja do wyrównania rachunków z innym autorem Darrenem O'Shaughnessy , bardziej znanym jako Darren Shan. W 2008 roku para wdaa si w spór o arty w zwizku z uyciem przez O'Shaughnessy'ego imienia Horowitza dla nieodpowiedniej postaci (Antoine Horwitzer) na Wyspie Wilka . W odwecie Horowitz postanowi wymyli makabryczn zemst literack w opowiadaniu Czowiek, który zabi Darrena Shana.

W 2004 roku Horowitz ponownie zaprezentowa si dorosej publicznoci dziki The Killing Joke , komedii o czowieku, który próbuje wyledzi ródo artu z katastrofalnymi skutkami. Ksika nie odniosa wielkiego sukcesu, aw sierpniu 2005 Horowitz powróci do literatury dla modych dorosych, wydajc ksik zatytuowan Raven's Gate, która zapocztkowaa drug udan seri zatytuowan The Power of Five ( Stranicy bramy w Stanach Zjednoczonych). Opierajc si w duej mierze na jednej z jego wczeniejszych powieci, zatytuowanej Diabelski dzwonek do drzwi , kady z pierwszych czterech wpisów w The Power of Five sta si póniej przepisan i rozszerzon wersj swojego odpowiednika z serii Pentagram . Druga ksika z serii, Zo Gwiazda (na podstawie The Night of the Scorpion ) , zostaa wydana w kwietniu 2006 roku Trzeci w serii zwanej Nightrise (na podstawie The Silver Cytadeli ), i zosta wydany w dniu 2 kwietnia 2007 roku czwarta ksika Necropolis (oparta na Dniu Smoka ) zostaa wydana w padzierniku 2008 roku. Pita i ostatnia ksika, jedyna nie oparta na wczeniejszej powieci Pentagramu , zostaa wydana w padzierniku 2012 roku i nosi tytu Oblivion . Horowitz opisuje t seri jako Alex Rider z diabami i czarownicami.

W padzierniku 2008 roku sztuka Mindgame Anthony'ego Horowitza zostaa otwarta na Off Broadway w SoHo Playhouse w Nowym Jorku. W Mindgame wystpili Keith Carradine , Lee Godart i Kathleen McNenny. Produkcja bya debiutem reyserskim w Nowym Jorku dla Kena Russella .

W marcu 2009 by gociem w Private Passions , biograficznym programie dyskusyjnym o muzyce w BBC Radio 3 .

19 stycznia 2011 r. majtek Arthura Conana Doyle'a ogosi, e Horowitz mia zosta pisarzem nowej powieci Sherlocka Holmesa, co byo pierwszym takim przedsiwziciem, które otrzymao oficjalne poparcie od nich i zatytuowao si The House of Silk . Zostaa ona opublikowana w listopadzie 2011 r. i wyemitowana w BBC Radio 4. Kolejna powie Moriarty zostaa opublikowana w 2014 r.

W padzierniku 2014 roku majtek Iana Fleminga zleci Horowitzowi napisanie powieci o Jamesie Bondzie , Trigger Mortis , która ukazaa si w 2015 roku. Po niej pojawia si druga powie, Forever and A Day , która ukazaa si 31 maja 2018 roku. Trzeci Bond powie zostaa ogoszona w maju 2021 r. i ma zosta wydana w 2022 r.

W 2015 roku ukazaa si powie dla dorosych Horowitza Morderstwa sroki . Po wczeniejszym omówieniu ksiki w 2005 roku, ksika zostaa pocztkowo opisana jako o pisarzu kryminaów, który zostaje zamordowany podczas pisania swojego najnowszego kryminau. Horowitz w kocu spodziewa si, e skoczy j pod koniec 2015 roku, a ostatecznie zostaa opublikowana w padzierniku 2016 roku. Kolejna powie, Morderstwa Ksiycowego Kwiatu , zostaa wydana w 2020 roku. Oczekuje si, e ukae si równie trzecia i ostatnia powie z serii.

Horowitz zosta mianowany oficerem Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE) w 2014 roku za zasugi dla literatury.

Pisanie dla telewizji i filmu

Horowitz zacz pisa dla telewizji w latach 80., wspótworzc antologi dla dzieci Dramarama , a take piszc do popularnego serialu fantasy Robin z Sherwood . Jego zwizek z tajemnicami morderstw zacz si od adaptacji kilku opowiada o Herkulesie Poirocie do popularnego serialu Agatha Christie Poirot dla telewizji ITV w latach 90-tych.

Czsto jego twórczo ma charakter komiczny, jak na przykad w antologii komicznej morderstwa Murder Most Horrid (BBC Two, 1991) i komediodramie Ostatni Anglik (1995), z Jimem Broadbentem w roli gównej . Od 1997 roku napisa wikszo odcinków wczesnej serii Midsomer Murders . W 2001 roku stworzy wasn antologi dramatu dla BBC, Murder in Mind , okazjonaln seri, w której co godzinny odcinek opowiada o innym zestawie postaci i innym morderstwie.

Jest równie mniej znany z tworzenia dwóch krótkotrwaych, a czasem wyszydzanych programów science-fiction , Crime Traveler (1997) dla BBC One i The Vanishing Man (pilot 1996, seria 1998) dla ITV . Chocia Crime Traveler otrzyma korzystne wyniki ogldalnoci, nie zosta przeduony na drugi sezon, co Horowitz tumaczy tymczasowemu personelowi przechodzcemu w BBC. W 2002 roku wystartowa serial detektywistyczny Foyle's War , którego akcja toczy si w czasie II wojny wiatowej .

Stworzy w 2009 roku dramat kryminalny ITV Zderzenie i by wspóautorem scenariusza z Michaelem A. Walkerem .

Horowitz jest autorem scenariusza filmu fabularnego The Gathering , który ukaza si w 2003 roku i zagraa w nim Christina Ricci . Napisa scenariusz do pierwszego duego filmu Alexa Ridera, Stormbreaker .

Horowitz adaptuje swoj powie The Magpie Murders do miniserialu telewizyjnego, który bdzie emitowany w brytyjskim BritBox oraz w serialu PBS Masterpiece Mystery! w Stanach Zjednoczonych.

Bibliografia

Powieci dla modych dorosych

Seria Alex Rider

Kolekcje opowiada

 • Alex Rider: Tajna bro (2019)
 • Alex Rider: Tajny (2020)

Powizane prace

 • Alex Rider: Gadety (2005)
 • Alex Rider: Akta misji (2008)

The Power of Five (Odwierni) seria

Powieci dla dzieci

Diamond Bracia seria

Krótkie historie

 • The Double Eagle Has Landed (2011; opublikowane w Guys Read: Thriller )

Horowitz Horror seria

 • Horowitz Horowit (1999)
 • Wicej Horowitz Horror (2001)
 • Wicej Bloody Horowitz (2009; przemianowany na Bloody Horowitz w Stanach Zjednoczonych, a póniej ponownie wydany jako Scared to Death )

Seria legend

 1. Bestie i potwory (2010)
 2. Bitwy i zadania (2010)
 3. mier i zawiaty (2011)
 4. Bohaterowie i zoczycy (2011)
 5. Gniew bogów (2012)
 6. Sztuczki i przemiany (2012)

Groosham Grange seria

Seria pentagramów

 • Diabelski dzwonek do drzwi (1983)
 • Noc Skorpiona (1983)
 • Srebrna Cytadela (1986)
 • Dzie Smoka (1989)

Samodzielne powieci dla dzieci

 • The Sinister Secret of Frederick K. Bower (opublikowany ponownie w 1985 jako Enter Frederick K. Bower ) (1979)
 • Misza, magik i tajemniczy amulet (1981)
 • Babcia (1994)
 • Przecznik (1996)
 • Diabe i jego chopiec (1998)

Inne powieci dla dzieci

 • Robin of Sherwood: The Hooded Man (1986) (z Richardem Carpenterem )
 • Poszukiwacz przygód (1987)
 • Nowe przygody Williama Tella (1987)
 • Pocztek (1990)

Kolekcje dziecice

 • Mity i legendy (1985)
 • Kingfisher Ksiga mitów i legend (2003)
 • Trzy diamenty (2004)
 • Groosham Grange - Dwie ksiki w jednym! (2011)

Powieci graficzne

Potga piciu powieci graficznych

Powieci graficzne Alexa Ridera

Krawd: Horowitz graficzny horror

 • Telefon ginie (2010)
 • Przestraszony (2010)
 • Zabójcza kamera (2010)
 • Autostopowicz (2010)

Powieci dla dorosych

Tajemnica Hawthorne'a i Horowitza

Seria Susan Ryeland

Powieci o Jamesie Bondzie

powieci Sherlocka Holmesa

Samodzielne powieci dla dorosych

 • Poisoned Pen (2002; nigdy nie opublikowany w Wielkiej Brytanii, ale wydany jako El asesinato de Shakespeare po hiszpasku i William S. po holendersku)
 • Zabójczy art (2004)

Nowele

 • Vermeer do wiecznoci (2015)

Filmy

Serial telewizyjny

Odtwarza

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Andrzej Adamczyk

Ten wpis na Antoni Horowitz pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Stefan Sikora

Informacje o zmiennej Antoni Horowitz są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Ela Lewicki

Podane informacje o zmiennej Antoni Horowitz są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Hubert Sroka

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoni Horowitz, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.

Patryk Sowiński

Byłem zachwycony, że znalazłem ten artykuł na temat _zmienna.