Antoni IngrassiaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Ingrassia, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Ingrassia, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Ingrassia, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Ingrassia, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Ingrassia, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Ingrassia. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Ingrassia
Urodzony Anthony J. Ingrassia
1944
Brooklyn , Nowy Jork, Stany Zjednoczone
Zmary 16 grudnia 1995
Amityville, Nowy Jork , USA
Zawód Dramaturg, producent, reyser, aktor
Narodowo amerykaski
Kropka 1964 - 1995

Anthony J. Ingrassia (1944 16 grudnia 1995), lepiej znany jako Tony Ingrassia , amerykaski reyser, producent i dramaturg, którego prace byy produkowane na Broadwayu , Off Broadwayu , Off-Broadwayu i na caym wiecie.

Wczesne lata

Tony Ingrassia urodzi si na Brooklynie w Nowym Jorku .

Jego rodzina przeniosa si do Massapequa Park na Long Island , gdy mia 10 lat. Uczszcza do Massapequa High School i jako nastolatek rozpocz prac w teatrze. Ingrassia o swoich dowiadczeniach w szkole redniej powiedzia: Moja waga zawsze rosa i spadaa ciko byo by grubym w Massapequa High School, ale moi nauczyciele zachcali do pisania.

Po ukoczeniu szkoy redniej przez dwa lata uczszcza na Uniwersytet Hofstra .

Kariera

Ingrassia bya aktywna w teatrze eksperymentalnym w Nowym Jorku w latach 60. XX wieku.

Napisa i wyprodukowa Around the World with actor w 1964 i Omy Queen of the Faeries and Tidy Passions w 1965. W 1965 wystpi w produkcji Dwóch jednoaktówek Geralda Schoenewolfa w La MaMa Experimental Theatre Club . Dookoa wiata z aktorem zosta równie wyprodukowany w La MaMa w 1965 roku, obok dzie Samuela Avitala i Johna Luki Domagiabe, jako Trzech nowych dramaturgów.

W 1968 napisa Sheila , który zosta wyprodukowany przez New Theatre Workshop. W 1969 roku dziaa w Jackie Curtis s nieba Grand w Amber Orbit i pracowa z Charles Ludlam s Ridiculous kinowej Spóki za turds w piekle . Zachowywa si Tom Murrin s Cock-Strong w 1969 i 1970 roku, aw Syna cock-Strong w 1970 roku te trzy produkcje byy kierowane przez Johna Vaccaro i przeprowadzone przez jego zespó, The Playhouse miesznoci , w La MaMa. W 1970 roku wyreyserowa w La MaMa Femme Fatale: Trzy twarze glorii Jackie Curtis .

Ingrassia bya równie zaangaowana w zespó Company One (Through Seven), którego liczebno zmieniaa si z kad produkcj.

Okoo 1970 roku wyreyserowa Jayne County s World: Narodziny narodu, kastracji Man . Spektakl by promowany jako homoseksualna fantazja i rozgrywa si w szpitalu. Jayne graa zarówno Florence Nitingale, jak i jej siostr Ethel Nitingale, a Cherry Vanilla graa pielgniark Tilly Tons.

Po sukcesie tego projektu, Ingrassia zostaa poproszona o adaptacj i reyseri Andy Warhol 's Pork w 1971 roku. Spektakl zosta otwarty w La MaMa 5 maja 1971 roku na dwa tygodnie, a nastpnie grany w Roundhouse w Londynie przez duszy czas. uruchomiona w sierpniu 1971. Pork bya oparta na tamie nagranych rozmów midzy Warholem a supergwiazd Brigid Berlin , podczas których Brigid odtwarzaa nagrane rozmowy telefoniczne midzy ni a matk, towarzysk Honey Berlin. W sztuce wystpia Cherry Vanilla jako Amanda Pork i Jayne County jako Vulva.

Po powrocie z Londynu w 1972 roku Ingrassia napisaa i wyprodukowaa Island. W sztuce zagrali Patti Smith , Cherry Vanilla i Jayne County. Akcja rozgrywaa si w domku na play na Fire Island i przedstawiaa dysfunkcyjn rodzin i ich goci. Ingrassia podobno obsadzia Smitha ze wzgldu na jej styl i wygld, a take przepisaa sztuk, aby pokaza jej posta.

W 1974 roku Ingrassia skierowaa Wayne'a na Trucks . W listopadzie 1974 jego sztuka Fame o Marilyn Monroe zostaa otwarta w John Golden Theatre na Broadwayu. Clive Barnes z The New York Times wystawi Fame negatywn recenzj, nazywajc j bezwadn szmat komedii. Spektakl zakoczy si po jednym przedstawieniu.

Po Fame Ingrassia przyja stypendium Berliskiego Programu Artystycznego od Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej . W Berlinie wystpi w muzycznej rewii z Romy Haag i napisa szereg suchowisk radiowych. Ingrassia przebywaa w Berlinie sze i pó roku.

Podczas pobytu w Berlinie Ingrassia ukoczya Shindig, rewi wykorzystujc muzyk popularn lat 60. Musical zosta otwarty w 1979 roku w Downstairs w City Center w Nowym Jorku i mia sze wystpów. Produkcja zostaa zrecenzowana przez Roberta Palmera z The New York Times , który napisa: Odtwarza róne style lat 60., od duszy po gum balonow, ze smakiem, uczuciem i energi. W 1980 roku Ingrassia oywia Sheil z Donn Destri, Joy Ryder, Jayne County , Rosie Rocca i Romy Haag . Cherry Vanilla zastpia póniej Haaga. Produkcja zostaa sfinansowana przez Berliski Festiwal Teatralny.

W 1985 roku Ingrassia wróci do Massapequa Park, aby opiekowa si chor matk. W 1995 roku wyprodukowa w La MaMa pidziesiciominutowy kola skadajcy si z 14 sztuk zatytuowany Sweet Dreams . Prace te zostay napisane w 1981 roku i opublikowane w Niemczech, ale nigdy nie zostay wyprodukowane. Przedstawienia obejmoway kontrowersyjne tematy, takie jak przebieranie si , niewydolno serca , kazirodztwo , impotencja , samobójstwo i nieuprzejmo lekarzy. Gbsze znaczenie dotyczyo bycia uwizionym w niewaciwej rodzinie i niewaciwych zwizkach. Trudne rzeczy, które przytrafiaj nam si w yciu, niemono wyraania si seksualnie i bycie tak rozczarowanym, o to wanie chodzi powiedziaa Ingrassia. Chc, aby ludzie zrozumieli horrory, ból i uczucia w sztukach.

Zaburzenia odywiania i mier

Matka Ingrassi zmara w 1990 roku.

W 1995 roku Ingrassia zmara z powodu zatrzymania krenia w wieku 51 lat w szpitalu Brunswick w Amityville .

Podczas swojego ycia Ingrassia zmaga si z zaburzeniami odywiania i way do 600 funtów. Przed mierci spotyka si z terapeut zaburze odywiania. Musia skorzysta z windy towarowej ze wzgldu na swoj wag i powiedzia: Jestem towarem, kochanie Nadal musz walczy z moim uzalenieniem od jedzenia. Nie wiem, jak bardzo chc o tym rozmawia, ale moe to komu pomoe. Przey swoj siostr Glori.

Wybrane prace

  • Dookoa wiata z aktorem (1964)
  • Omy Królowa Wróek (1965)
  • Schludne namitnoci (1965)
  • Sheila (1968)
  • Wyspa (1972)
  • Sawa (1974)
  • Shindig (1979)
  • Sodkie sny (1995)

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Elzbieta Wierzbicki

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antoni Ingrassia.

Stefan Rudnicki

Ten wpis na Antoni Ingrassia pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Borys Szczepaniak

Zgadza się. Zawiera niezbędne informacje o Antoni Ingrassia.

Martin Janiak

Podane informacje o zmiennej Antoni Ingrassia są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.