Antoni KaldellisWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Kaldellis, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Kaldellis, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Kaldellis, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Kaldellis, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Kaldellis, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Kaldellis. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Kaldellisa
Urodzi si ( 1971-11-29 )29 listopada 1971
Ateny , Grecja
Narodowo grecki
Wyksztacenie
Alma Mater
Praca akademicka
Dyscyplina
 • Historia
Instytucje
Gówne zainteresowania

Anthony Kaldellis ( gr . ; ur. 29 listopada 1971) jest greckim historykiem, profesorem i kierownikiem Wydziau Klasyki na Uniwersytecie Stanowym Ohio . Jest specjalist w zakresie historiografii greckiej , Platona i bizantyjskiego . Jest take autorem licznych monografii dotyczcych staroytnoci klasycznej i Cesarstwa Bizantyjskiego , które zostay przetumaczone na wiele jzyków.

Biografia

Anthony Kaldellis urodzi si 29 listopada 1971 w Atenach w Grecji. Uzyska tytu licencjata (1994) i doktora habilitowanego. (2001) w historii na Uniwersytecie Michigan . Po uzyskaniu doktoratu Kaldellis pracowa jako adiunkt (2001-2006), profesor nadzwyczajny (2006-2007), profesor (2007-) i kierownik (2015-) Wydziau Klasyki na Ohio State University .


Kaldellis jest czonkiem rad doradczych Journal of Late Antiquity (2016-), Minerva (2013) oraz Grek, Roman i Bizantine Studies (2008-); czonek rad redakcyjnych bizantyjskiej serii Biblioteki redniowiecznej Dumbarton Oaks (2008-) i Estudios Bizantinos: Digital Journal of the Spanish Society of Bizantine Studies (2012-); oraz Associate Editor Bryn Mawr Classical Review (2017-), którego by redaktorem w latach 2010-2017. Wczeniej by redaktorem serii Routledge Classical Translations (2011-2015), czonkiem rady redakcyjnej Medieval Confluences: Studies in The Intellectual History and Comparative History of Ideas of the Medieval World (2009-2019) oraz redaktor naczelny Speculum: A Journal of Medieval Studies (2006-2012).

Wybrane prace

 • Argument z chronografii Psellos , 1999
 • Prokopiusz z Cezarei: tyrania, historia i filozofia u schyku staroytnoci , 2004
 • Hellenizm w Bizancjum: Przemiany tosamoci greckiej i recepcja tradycji klasycznej , 2007
 • Chrzecijaski Partenon: klasycyzm i pielgrzymka w bizantyjskich Atenach , 2010
 • Etnografia po staroytnoci. Obce ziemie i ludzie w literaturze bizantyjskiej , 2014
 • Nowy Herodot: Laonikos Chalkokondyles o Imperium Osmaskim, Upadek Bizancjum i Powstanie Zachodu , 2014
 • Republika Bizantyjska: Ludzie i wadza w Nowym Rzymie , 2015
 • Strumienie zota, Rzeki krwi: powstanie i upadek Bizancjum, 955 AD do pierwszej krucjaty , 2017
 • Gabinet bizantyjskich osobliwoci: dziwne opowieci i zaskakujce fakty z najbardziej prawosawnego imperium w historii , 2017
 • Romanland: etniczno i imperium w Bizancjum , 2019
 • Bizancjum Bez ogranicze , 2019

Podcasty

Bizancjum i przyjaciele

Wywiad z profesorem Anthonym Kaldellisem na temat jego ksiki The Bizantine Republic, z The History of Bizantium Podcast

Filmy

 • Wywiad z dr Anthonym Kaldellisem z The Institute for the Study of Western Civilization, Texas Tech University
 • Anthony Kaldellis o kryzysie hellenizmu, Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Greckiego

Zobacz te

Bibliografia

róda

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Weronika Laskowski

Ten wpis o Antoni Kaldellis był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Alexander Kowalewski

W tym poście o Antoni Kaldellis dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Kate Tomczyk

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.