Antoni MaloneWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Malone, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Malone, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Malone, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Malone, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Malone, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Malone. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Malone (5 grudnia 1700 - 8 maja 1776) by irlandzkim prawnikiem i politykiem.

ycie

Najstarszy syn Richarda Malone z Baronston (lub Baronstown) House, Ballynacarrigy , hrabstwo Westmeath , który by adwokatem jak jego trzej starsi synowie, i Marcelli, córki Redmonda Molady, urodzi si 5 grudnia 1700 r.; znany uczony szekspirowski Edmond Malone by jego siostrzecem, synem Edmonda Malone seniora , a modszy brat Richard Malone (1706-1759) by posem w Fore od 1741 do mierci. Wszyscy trzej bracia piastowali urzd sieranta, ale tylko Edmond zosta mianowany sdzi Sdu Najwyszego, zasiadajc w Court of Common Pleas (Irlandia) . Anthony ksztaci si w szkole Mr. Younga przy Abbey Street w Dublinie, a 6 kwietnia 1720 zosta przyjty do grona dentelmenów z Christ Church w Oksfordzie . Po dwóch latach na uniwersytecie wstpi do redniej wityni i zosta powoany do irlandzkiego palestry w maju 1726. W 1737 zosta utworzony LL.D. z Trinity College w Dublinie .

Malone zrobi karier jako prawnik (jego ojciec by uwaany za najlepszego adwokata swoich czasów). Od 1727 do 1760 i ponownie od 1769 do 1776 reprezentowa hrabstwo Westmeath , a od 1761 do 1768 dzielnic Castlemartyr w irlandzkim parlamencie. W 1740 zosta mianowany sierantem , ale w 1754 zosta odwoany za sprzeciwianie si roszczeniu korony do rozporzdzania nieprzydzielonymi dochodami. Decyzja wzbudzia due oburzenie spoeczne, by bowiem niezwykle popularny i odbyway si publiczne demonstracje na jego korzy. W 1757 r. zosta kanclerzem skarbu , ale jego postawa w radzie w sprawie ustawy pieninej z 1761 r. doprowadzia do ponownego usunicia go z urzdu. Jego traktowanie zostao uznane przez Williama Pitta za zbyt surowe ; a Malone, który dokona rozrónienia midzy rad udzielan w radzie a swoim postpowaniem w parlamencie, wprowadzi ten rodek jako przewodniczcy komitetu dostaw. Wkrótce potem przyznano mu patent pierwszestwa w barze, ale oskarono go o sprzedanie swoich zasad politycznych za pienidze. W latach pidziesitych XVIII wieku by partnerem w krótkotrwaej firmie bankowej, która upada podczas kryzysu finansowego pod koniec dekady, pozostawiajc go na pewien czas w kopotach finansowych.

Malone popar projekt ustawy Johna Moncka Masona o umoliwienie katolikom inwestowania pienidzy w hipoteki na ziemi. Jego tolerancja w sprawach religijnych prowadzia niekiedy do oskare, e sam jest katolikiem; podejrzenie wzmocnione faktem, e jego matka zostaa wychowana w tej wierze i e wczeniejsze pokolenia Malones równie byy katolikami. W 1762 zosta powoany wraz z Sir Richardem Astonem do sdzenia Whiteboys of Munster ; zgodzili si przypisywa przemoc na wsi lokalnym i indywidualnym krzywdom.

Malone zmar 8 maja 1776 roku. Jego marmurowe popiersie zdobio Baronston House.

Rodzina

Malone polubi w 1733 Rose, córk Sir Ralpha Gore'a, czwartego baroneta , przewodniczcego irlandzkiej Izby Gmin i jego pierwszej ony Elizabeth Colville; nie mieli dzieci. Zgodnie z wol sporzdzon w lipcu 1774 r. pozostawi wszystkie swoje majtki w hrabstwach Westmeath, Roscommon, Longford, Cavan i Dublin swojemu bratankowi, Richardowi Malone, pierwszemu baronowi Sunderlinowi , najstarszemu synowi swego brata Edmunda. Po jego bezpotomnej mierci w 1816 r., gdy jego brat Edmund junior równie zmar bez spadkobierców, prawo do dziedziczenia majtków rodzinnych zostao zakwestionowane, poniewa mówiono, e testament Antoniego by tak le sporzdzony.

Uwagi

Atrybucja

 Ten artyku zawiera tekst z publikacji znajdujcej si obecnie w domenie publicznejLee, Sidney , wyd. (1893). " Malone, Anthony ". Sownik biografii narodowej . 35 . Londyn: Smith, starszy i spóka

Opiniones de nuestros usuarios

Romuald Klimczak

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.

Tatiana Sosnowski

Podane informacje o zmiennej Antoni Malone są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Alicja Muszyński

Bardzo ciekawy ten post o Antoni Malone.

Karina Sroka

Wreszcie artykuł o Antoni Malone, który jest łatwy do przeczytania.

Janina Nowakowski

Informacje o zmiennej Antoni Malone są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.