Antoni Olubunmi OkogieWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Olubunmi Okogie, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Olubunmi Okogie, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Olubunmi Okogie, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Olubunmi Okogie, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Olubunmi Okogie, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Olubunmi Okogie. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .


Anthony Olubunmi Okogie
Kardyna , emerytowany arcybiskup Lagos
Koció Katolicki (ryt rzymski)
Archidiecezja Lagos
Województwo Lagos
Metropolia Lagos
Widzie Lagos
Wyznaczony 13 kwietnia 1973
Na emeryturze 25 maja 2012
Okres zakoczony 25 maja 2012
Poprzednik John Kwao Amuzu Aggey
Nastpca Alfred Adewale Martins
Inne posty Kardyna-prezbiter Beaty Vergine Maria del Monte Carmelo a Mostacciano
Zamówienia
Wywicenie 11 grudnia 1966
przez  Johna Kwao Amuzu Aggey
Powicenie 29 sierpnia 1971
przez  Owena McCoy
Utworzony kardyna 21 padziernika 2003
przez Papiea Jana Pawa II
Ranga Kardyna-Kapan
Dane osobowe
Imi i nazwisko Anthony Olubunmi Okogie
Urodzony ( 1936-06-16 )16 czerwca 1936
Lagos , Nigeria
Narodowo Nigeryjczyk
Okrelenie katolicki
Rodzice Ksi Michael Okojie
Lucy Adunni Okojie (z domu Afolabi)
Poprzednie posty)
Herb Herb Antoniego Olubunmi Okogie
Style
Anthony'ego Olubumniego Okogie
Herb Antoniego Olubunmi Okogie.svg
Styl odniesienia Jego Eminencja
Mówiony styl Wasza Eminencja
Nieformalny styl Kardyna
Widzie Lagos

Anthony Olubunmi Okogie (ur. 16 czerwca 1936) jest nigeryjskim kardynaem kapanem i emerytowanym arcybiskupem Lagos w Kociele rzymskokatolickim.

Biografia

Urodzony w Lagos w Nigerii , Okogie urodzi si w rodzinie królewskiej Uromi w stanie Edo . Jego rodzicami byli ksi Michael Okojie który sam by synem króla Ogbidi Okojie z Uromi i pani Lucy Adunni Okojie (z domu Afolabi). Jego ojcem by Esan, a matk Joruba . Okogie przyj wicenia kapaskie 11 grudnia 1966 roku. Posiada licencjat z teologii sakralnej i planowa studia w Rzymie, ale zosta wezwany do Nigerii, gdzie by wikariuszem w katedrze witego Krzya. Zosta wcielony do armii nigeryjskiej i suy tam jako kapelan. Po kolejnym okresie suby w Katedrze w. Krzya by instruktorem w King's College .

W 1971 zosta konsekrowany biskupem tytularnym Mascula i pomocniczym Oyo , aw 1973 arcybiskupem. Jako arcybiskup Okogie by prezesem Stowarzyszenia Chrzecijaskiego Nigerii , a od 1994 do 2000 przewodniczy Konferencji Biskupów Nigerii.

Kardyna Okogie zgosi si na ochotnika do mierci w miejsce muzumanki, która zostaa skazana na mier przez ukamienowanie przez sd islamski za cudzoóstwo.

Zosta ogoszony kardynaem przez papiea Jana Pawa II na konsystorzu w dniu 21 padziernika 2003 r. i posiada tytu kardynaa kapana Santa Maria del Monte Carmelo a Mostacciano (lub po angielsku Bogosawionej Dziewicy Marii z Góry Karmel z Mostacciano). Podczas swojego kardynaa Okogie by jednym z kardynaów-elektorów, którzy uczestniczyli w konklawe papieskim w 2005 roku, które wybrao papiea Benedykta XVI . Kardyna Okogie by take jednym z kardynaów elektorów, którzy uczestniczyli w konklawe papieskim w 2013 roku, które wybrao papiea Franciszka . W dniu otwarcia konklawe w 2013 r. kardyna Okogie wyrónia si tym, e by jedynym kardynaem, który przez wikszo obrad porusza si na wózku inwalidzkim, wstajc tylko wtedy, gdy nadszed czas, aby podszed do ewangelii i wybra kardynaa. przysiga. Podczas procesji i wejcia na konklawe kardyna Okogie by jedynym kardynaem z kocioa aciskiego, który nie nosi mucetu.

Jego rezygnacja z kierowania duszpastersk stolic w Lagos z powodu osignicia wieku 75 lat zostaa przyjta 25 maja 2012 roku.

Wywietlenia

Prezerwatywy

W 2007 roku potpi zatwierdzenie przez rzd fabryki prezerwatyw.

Celibat

Kardyna Okogie broni praw Kocioa katolickiego dotyczcych celibatu dla ksiy katolickich.

amerykaska kultura

Okogie krytykuje kultur amerykask, zwaszcza w odniesieniu do powoa kapaskich. Powiedzia: Ci ludzie tam, w USA, nie ceni ju niczego. A jak chcesz, eby ksia pochodzili z takiego miejsca

Bibliografia

Linki zewntrzne

Tytuy Kocioa katolickiego
Poprzedzony przez
Francisa Anani Kofi Lodonu
TYTULARNY
Biskup tytularny Mascula
5 czerwca 1971 13 kwietnia 1973
Nastpca
Jana Bernarda Szlaga
Poprzedzony przez
Johna Kwao Amuzu Aggey
Metropolita Arcybiskup Lagos
13 kwietnia 1973 25 maja 2012
Nastpca
Alfreda Adewale Martins
Poprzedza go
Gabriel Gonsum Ganaka
Przewodniczcy Konferencji Episkopatu Nigerii
1988 1994
Nastpca
Alberta Kanene Obiefuna
Poprzedzony przez
Jana Chrzciciela Wu Cheng-chung
Kardyna-prezbiter Beaty Vergine Maria del Monte Carmelo a Mostacciano
21 padziernika 2003
Beneficjant

Opiniones de nuestros usuarios

Boguslaw Jarosz

W tym poście o Antoni Olubunmi Okogie dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

Lucas Matusiak

Mój tata rzucił mi wyzwanie, abym odrobił pracę domową bez używania czegokolwiek z Wikipedii. Powiedziałem mu, że mogę to zrobić, przeszukując wiele innych witryn. Na szczęście znalazłem tę witrynę, a ten artykuł o zmiennej Antoni Olubunmi Okogie pomógł mi odrobić pracę domową. wpadłem w pokusę pójścia na Wikipedię, bo nie mogłem znaleźć nic o zmiennej _, ale na szczęście znalazłem ją tutaj, bo wtedy mój tata sprawdził historię przeglądania, żeby zobaczyć, gdzie był. przejdź do Wikipedii? Mam szczęście, że znalazłem tę stronę i artykuł o Antoni Olubunmi Okogie tutaj. Dlatego daję ci moje pięć gwiazdek.

Antoni Grzyb

Ten wpis o Antoni Olubunmi Okogie był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Michael Barański

Uznałem, że informacje, które znalazłem na temat zmiennej Antoni Olubunmi Okogie, są bardzo przydatne i przyjemne. Gdybym musiał umieścić 'ale', może to oznaczać, że nie jest wystarczająco wyczerpujące w swoim sformułowaniu, ale poza tym jest świetne.