Antoni SzaryWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoni Szary, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoni Szary, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoni Szary, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoni Szary, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoni Szary, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoni Szary. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony Gray

Urodzony ( 05.07.1938 )5 lipca 1938
Zawód Dziennikarz, pisarz
Narodowo brytyjski
Godne uwagi prace Premier by szpiegiem (1983)
Maonka
Shirly McGuinn
( m.  1970; dyw.  1972)
Dzieci 2

Anthony Gray OBE (ur. 5 lipca 1938) to brytyjski dziennikarz i pisarz. Podczas pracy dla agencji Reuters by wiziony przez chiski rzd przez 27 miesicy od 1967 do 1969 roku. Napisa seri powieci historycznych i ksiek niefabularnych , w tym kilka dotyczcych jego przetrzymywania.

Kariera

Zatrzymanie w Chinach (1967-1969)

W lipcu 1967 r., gdy pracowa dla agencji Reuters w Pekinie, relacjonujc chisk rewolucj kulturaln , rzd chiski pod przywództwem Mao Zedonga zosta uwiziony w piwnicy swojego domu , rzekomo za szpiegostwo, ale w rzeczywistoci w odwecie za uwizienie przez brytyjski rzd kolonialny omiu proroków. - dziennikarze chiskich mediów, którzy zamali przepisy nadzwyczajne podczas lewicowych zamieszek w brytyjskim Hongkongu .

Chiny zaday uwolnienia omiu, aby zapewni uwolnienie Greya. Podczas gdy omiu zostao ostatecznie zwolnionych, Chiny zaday uwolnienia kolejnych trzynastu Chiczyków uwizionych w brytyjskim Hongkongu. To zostao odrzucone. Gray by w stanie komunikowa si listownie ze swoj matk i dziewczyn w Anglii, ale w cigu pierwszych 17 miesicy pozbawienia wolnoci brytyjski urzdnik konsularny zezwoli mu tylko na dwie 20-minutowe wizyty i nigdy nie zosta formalnie oskarony.

Zosta zwolniony w padzierniku 1969, po 27 miesicach niewoli. Po powrocie do Wielkiej Brytanii otrzyma nagrod "Dziennikarza Roku" za rok 1969 w IPC National Press awards oraz OBE .

Grey napisa o swoim dwuletnim przejciach w Hostage w Pekinie , opublikowanej w 1970 roku (Peking to dawna nazwa od Pekinu ).

Póniejsza kariera

Opublikowa róne opowiadania i artykuy w takich magazynach jak Playboy , Punch i The Illustrated London News . W latach 1974 i 1979 by prezenterem na 24 godzin , w codziennych sprawach midzynarodowych program na BBC s World Service .

W 1983 roku Gray opublikowa The Premier Was a Spy , w którym twierdzi, e Harold Holt ( premier Australii w latach 1966-1967) by szpiegiem komunistycznych Chin i e nie uton , ale w rzeczywistoci zosta zabrany. " przez chisk ód podwodn i reszt ycia spdzi w Pekinie. Ksika bya szeroko wymiewana, a biograf Holta, Tom Frame , opisa j jako kompletn fabryk.

Wyprodukowa telewizyjne filmy dokumentalne dla brytyjskich stacji telewizyjnych BBC i ATV World . Nale do nich Powrót do Pekinu, w którym opisa zmiany, jakie zaszy w Chinach od czasu uwizienia, oraz Powrót do Sajgonu , w którym po raz pierwszy odwiedzi Wietnam po udanej powieci Sajgon .

Pod koniec lat 80. dowiadczenie Greya jako zakadnika politycznego doprowadzio go do zaoenia Hostage Action Worldwide , które pracowao na rzecz uwolnienia innych zakadników politycznych, w szczególnoci Johna McCarthy'ego , Briana Keenana , Terry'ego Waite'a i innych przetrzymywanych przez grupy islamskie na Bliskim Wschodzie.

Od lat 90. Gray interesowa si UFO . W 1996 i 1997 roku wyprodukowa trzyczciowy film dokumentalny dla BBC World Service zatytuowany UFO's - Fact, Fiction czy Fantasy . Jego wniosek by taki, e istniej przytaczajce dowody na odwiedziny Ziemi przez istoty pozaziemskie .

ycie osobiste

W 1970, Gray polubi Shirley McGuinn (16 grudnia 1932 - 24 listopada 1995), swoj dziewczyn w czasie jego uwizienia w Chinach. Mieli dwie córki i rozwiedli si w 1992 roku. Od 1969 do 1973 Grays mieszkali w Jersey , a nastpnie w Londynie, West Sussex i Norwich .

Publikacje

Publikacje Greya obejmuj:

Fikcja

Powieci

Kolekcje opowiada

Literatura faktu

Bibliografia

Linki zewntrzne

Opiniones de nuestros usuarios

Oliwia Barański

Język wygląda na stary, ale informacje są wiarygodne i ogólnie wszystko, co napisano o Antoni Szary, daje dużo pewności.

Wanda Nowakowski

Musiałem znaleźć coś innego na temat Antoni Szary, co nie było typową rzeczą, o której zawsze czyta się w Internecie, i podobał mi się ten artykuł _zmienna.

Borys Banasiak

Informacje o zmiennej Antoni Szary są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Paul Dudek

W tym poście o Antoni Szary dowiedziałem się rzeczy, których nie znałem, więc mogę już iść spać.

David Jankowski

Artykuł o Antoni Szary jest kompletny i dobrze wyjaśniony. Nie dodawałbym ani nie usuwał przecinka.