Antoniego AndersonaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Andersona, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Andersona, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Andersona, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Andersona, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Andersona, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Andersona. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Anthony'ego Andersona
Antoine Anderson 2010.jpg
Andersona w 2010 r.
Urodzi si ( 1970-08-15 )15 sierpnia 1970
Edukacja Hollywoodzkie liceum
Zawód
  • Aktor
  • komik
  • gospodarz teleturnieju
lata aktywnoci 1995-obecnie
Maonkowie Alvina Anderson
Dzieci 2
Rodzice) Sterling Bowman
Doris Hancox

Anthony Anderson (ur. 15 sierpnia 1970) to amerykaski aktor, komik i gospodarz teleturnieju. Wystpowa w wielu filmach i programach telewizyjnych. Zagra w swoim krótkotrwaym sitcomie All About the Andersons , a take w sitcomie ABC Black-ish i sitcomie Fox The Bernie Mac Show podczas pitego i ostatniego sezonu. Anderson jest znany z gównych ról w serialach K-Ville , The Shield oraz jako detektyw NYPD Kevin Bernard w Law & Order . Zagra gówne role w filmach fabularnych, takich jak Ja, ja i Irene (2000), Kangaroo Jack (2003), Agent Cody Banks 2: Destination London (2004), Infiltracja (2006), Transformers (2007) i Krzyk 4 ( 2011).

Anderson jest równie regularne sdzia na Food Network s Iron Chef America . Od wrzenia 2014 roku peni funkcj producenta wykonawczego i zagra Andre Johnsona w sitcomie ABC Black-ish . Od czerwca 2016 jest gospodarzem programu telewizyjnego To Tell the Truth w wersji ABC . Ponadto by gocinnym panelist w rónych teleturniejach.

Wczesne ycie

Anderson urodzi si w Compton w Kalifornii . Jego matka, Doris (z domu Hancox), bya operatork telefoniczn i aktork, a jego ojczym, Sterling Bowman, pochodzi z Little Rock w stanie Arkansas , który przeniós si do Los Angeles, by pracowa w przemyle stalowym, zanim otworzy sie trzech sklepy odzieowe; Anthony ma przyrodniego brata o imieniu Derrick Bowman. Jego brat Sterling zmar w 2002 roku. Jego pseudonim brzmia Tugga, poniewa nie potrafi wymówi cukru. Wedug analizy DNA Anderson pochodzi od ludu Bubi z wyspy Bioko ( Gwinea Równikowa ) oraz od ludu Tikar , Hausa i Fulani z Kamerunu.

Anderson stwierdzi, e jego pierwsza próba stand-upu bya porak. Chocia to dowiadczenie byo ciosem dla jego ego, spotka tam swojego przyszego przyjaciela i koleg aktora komediowego Guya Torry'ego , który pocieszy go po koncercie i zachci do dalszego wstawania na scen. On i Guy zagrali póniej razem w filmie Eddiego Murphy'ego zatytuowanym ycie . Anderson jest absolwentem Hollywood High School Performing Arts Magnet's Class z 1988 roku i planuje ukoczy wraz z synem Howard University w 2022 roku.

Kariera zawodowa

Anderson gra gówn rol i jest producentem wykonawczym przebojowego serialu ABC Black-ish , obok Laurence'a Fishburne'a i Tracee Ellis Ross . Za t rol by nominowany do nagrody Primetime Emmy dla najlepszego aktora gównego w serialu komediowym . Jego przeszo telewizyjna obejmuje gówn rol w serialu dla nastolatków Hang Time jako Teddy Broadis. Mia wiele jednorazowych i gocinnych ról w gównych serialach, takich jak NYPD Blue , Malcolm & Eddie , In the House i Ally McBeal . Powracajce role pojawiy si w kilku serialach, takich jak Til Death i Bernie Mac Show . By gówn postaci w krótkotrwaym serialu All About the Andersons , który trwa przez jeden sezon w The WB . Anderson doczy do obsady dugo uruchomiony NBC dramacie kryminalnym serialu telewizyjnym, Law & Order w 2008. Wczeniej wystpi w dwóch innych serii zbrodni, Fox s K-Ville (jako jednego z gównych bohaterów) i Foxa kablowego kanau FX s Tarcza .

Seria Andersona Eating America z Anthonym Andersonem bya letnim pokazem w 2014 roku, w którym pojecha do rónych miast w Ameryce, w których odbywaj si festiwale ywnoci podkrelajce okrelony rodzaj jedzenia. Jest równie regularnym sdzi w Iron Chef America . Anderson jest jednym z nielicznych jurorów, którzy degustuj potrawy wszystkich elaznych Szefów Kuchni w programie. W bitwie Ultimate Bar Food suy jako barman / sous-chef dla Iron Chef Bobby Flay u boku Masaharu Morimoto i wspósdziego Simona Majumdara .

W 2013 roku Anderson podpisa kontrakt na gospodarza rodzinnego teleturnieju opartego na celebrytach o nazwie Wall of Fame wyprodukowanego przez Endemol USA dla NBC, w którym jedna z rodzin próbowaa odpowiedzie na pytania dotyczce ciekawostek zwizanych z popkultur, jednoczenie zgadujc, czy czonkowie synnej ciany saw dostarczyli poprawne odpowiedzi na te same pytania. W tym czasie nagrano osiem godzinnych odcinków, jednak serial nigdy nie zosta póniej wyemitowany.

Film

Od debiutu filmowego w Liberty Heights Anderson przez wiele lat wystpowa jako aktor, czsto w rolach komediowych. Wród jego najbardziej znanych filmów fabularnych znajduj si: Kangaroo Jack, który by jednym z jego pierwszych filmów w roli gównej, Daddy mojego dziecka , Hustle & Flow , Agent Cody Banks 2: Destination London i King's Ransom, który do tej pory jest jego jedyn gówn rol. . Anderson mia ma rol w nagrodzonym Oscarem Martin Scorsese filmie Infiltracja . Ponadto Anderson gra drugoplanow rol w Strasznym filmie 3 i Strasznym filmie 4 . Pocztkowo mia powróci w Strasznym Filmie 5 z Regin Hall i Kevinem Hartem , jednak wszystko dotyczce pisania scenariuszy i filmowania ulego zmianie. W czerwcu 2010 roku zosta obsadzony niewielk rol w Krzyku 4 .

Praca reyserska

W 2009 roku Anderson wyreyserowa jednominutowy film krótkometraowy m.in. jego Law & Order zagra Jeremy Sisto . Film powsta dla Responsibility Project, wspólnej inicjatywy NBC i Liberty Mutual Group . Krótki wyemitowany podczas odcinka In The House Reality Bites 16 padziernika 2009 r.

ycie osobiste

Jest onaty z on Alvin. Para ma dwoje dzieci, Kyr i Nathana; Nathan wystpi jako Tahj w sitcomie Netflix Richie Rich .

Anderson ma cukrzyc typu 2 i aktywnie dziaa na rzecz wiadomoci cukrzycy.

Grajc dla Stowarzyszenia Alzheimera , w 2011 roku Anderson wygra 250 000 $ w konkursie Kto chce zosta milionerem .

Anderson jest honorowym czonkiem bractwa Omega Psi Phi ; zosta wprowadzony 30 lipca 2020 r.

Zarzuty gwatu i napaci na tle seksualnym

Anderson zostaa oskarona o zgwacenie 25-letniego statysty w przyczepie na planie filmu Hustle & Flow 27 lipca 2004 roku. i cyfrowo j penetrujc. wiadek twierdzi, e sysza krzyki rzekomej ofiary i widzia j wybiegajc nago z przyczepy, a ona bya leczona w szpitalu w. Franciszka. Zarzuty zostay oddalone 6 padziernika 2004 r., poniewa sdzia orzek, e nie ma prawdopodobnych powodów do osdzenia sprawy.

Anderson zosta pozwany za napa na tle seksualnym we wrzeniu 2004 roku przez inn kobiet, która twierdzia, e Anderson robi sugestywne uwagi seksualne, a nastpnie zaatakowa j w swojej garderobie na planie All About the Andersons .

20 lipca 2018 r. ujawniono, e by przesuchiwany przez Departament Policji w Los Angeles pod zarzutem napaci na tle seksualnym. 4 wrzenia Prokuratura Okrgowa w Los Angeles postanowia nie wnosi oskarenia przeciwko Andersonowi z powodu braku dowodów.

Filmografia

Film

Rok Tytu Rola Uwagi
1999 Wzgórza Wolnoci Bazgroy
ycie Ciastko
Potykanie si Z-Boy
2000 Romeo musi umrze Maurice
Dom Duej Mamy Nolan
Ja, ja i Irene Jamaal Baileygates
Miejskie Legendy: Final Cut Stan Waszyngton
2001 Zobacz Spot Run Benny
Rany wyjciowe TK Johnson
Przyjd królestwo twoje Junior Slocumb
Dwóch moe zagra w t gr Tony
3 Uderzenia Stranik Niewymieniony [1]
2002 Fryzjer JD
2003 Kangur Jack Louis Booker
Koyska 2 grób Tommy
Najbardziej poszukiwani Malibu PJ
Straszny film 3 Mahalik
2004 Tatu mojego dziecka G. Bongo
Agent Cody Banks 2: Kierunek Londyn Derek Bowman
Harold i Kumar Id do Biaego Zamku Pracownik Burger Shack
2005 Okup króla Malcolm Król
Zgiek i przepyw Klucz
Oszukany! Bill Bocian (gos)
2006 Straszny film 4 Mahalik
Ostatni bastion Sójka
Artur i niewidzialni Koolomassai (gos)
Zmarli onierz Brzowy
2007 Transformatory Glen Whitmann
2010 Plan zapasowy Tata
Opowie ówia: Przygody Sammy'ego Promie (gos)
2011 Krzyk 4 Detektyw Perkins
Wielki Rok Bill Clemens
2012 Potga nielicznych Junkshow
2013 Mecz urazy Rce pana papieru ciernego
2014 Miasto, które bao si zachodu soca Samotny Wilk Morales
2016 Gorcy Bot Agent Frazier
Fryzjer: Nastpne cicie JD
2017 Zbrodnia w maym miecie Pan Banks
Gwiazda Zach (gos)
Ferdynand Koci (gos)
2019 Uderzenia Romelo Reese

Telewizja

Rok Tytu Rola Uwagi
1995 W domu Eddie Odcinek: Nanna nie graj
1996-1998 Czas zawieszenia Mi Brodis 39 odcinków
1996 W domu Przekski Odcinek: Bliskie spotkania najgorszego rodzaju
1998 NYPD niebieski Vondall Odcinek: Tkacz nienawici
2001 Moja ona i dzieci dr Buchay 2 odcinki
Najsabsze ogniwo Sam / Go celebrytów 1 odcinek
2002 Dumna rodzina Ray Ray (gos) Odcinek: Za liniami rodzinnymi
2003-2004 Wszystko o Andersonach Anthony'ego Andersona 16 odcinków
2004-2005 Tarcza Antoniego Mitchella 15 odcinków
2005 Bernie Mac Show Bryan Brown 4 odcinki (sezon 5)
Weronika Mars Percy Ko Hamilton Odcinek: Wadca Blingów
Otoczenie samego siebie Odcinek: Ssiedzi
Chappelle's Show Mczyzna bez koszuli Odcinek 2.9; Szkic Dont Pitch Me
2006 Prawo i porzdek: specjalna jednostka ds. ofiar Lucjusz Blaine Odcinek: Tuszcz
2006-2007 Do mierci Cofeld 6 odcinków
2007 K-Ville Marlin Boulet 11 odcinków
2008-2010 Prawo i porzdek Detektyw Kevin Bernard 50 odcinków
2008 Samantha Who Rafael Grace Odcinek: Poza Afryk
2010 Golf w Ameryce Gospodarz 10 odcinków
2011 Bezwstydny Marty Fisher Odcinek: Trzech chopców
Rodzina BrainSurge samego siebie
2012 Psychia Szef kuchni Thane Woodson Odcinek: Prawdziwa kasza
Rosnca nadzieja Ssiad Odcinek: Inside Probe (cz 1)
Czowiek Duszy Sodki Brzowy Taylor Odcinek: Rewelacje
20122013 Faceci z dziemi Gary 18 odcinków
20102013 Treme Derek Watson 4 odcinki
2013 Piekielna kuchnia samego siebie Odcinek: Winner Chosen
Pojawi si u boku swojego syna jako gocie przy stole szefa kuchni w kuchni Ja'Nel Witt
Prawdziwi mowie Hollywood Odcinek: Kamie, papier, zodzieje
Posiekanych Odcinek: Celebrity Holiday Bash
20132014 Hollywoodzka noc gier 2 odcinki
2014 Grabie Reggie Jarvis Odcinek: Trzy strajki
Gwiazdy pod przykrywk samego siebie
Jedzenie Ameryki z Anthonym Andersonem Sam/Gospodarz Pokaz Food Network ; take producent wykonawczy (8 odcinków)
2014obecnie Czarniawy Andre Dre Johnson, senior/narrator Wiodc rol; take producent wykonawczy
2015, 2019 Feud rodziny celebrytów samego siebie Odcinki: Anderson kontra Braxton, Czarny kontra Goldbergowie
2015 Karnawaowe pragnienia z Anthonym Andersonem Sam/Gospodarz Pokaz Food Network ; take producent wykonawczy (6 odcinków)
20152018 Blaze i maszyny potworów Pegwheel (gos) 3 odcinki
2016 Bitwa o synchronizacj ust samego siebie Odcinek: Anthony Anderson kontra Tracee Ellis Ross
Richie Rich Bulldoza Odcinek: Raper'$ Delight
Piramida 100 000 $ Sam / Go celebrytów Odcinek: Anthony Anderson kontra Sherri Shepherd
Doktor McStuffins Stanley (gos) Odcinek: Witamy w McStuffinsville
2016obecnie Powiedzie prawd Sam/Gospodarz 8 odcinków
2017 Jimmy Kimmel na ywo! Sam/Gospodarz 3 maja 2017 r.; stojc na Jimmy Kimmel , który by na urlopie ojcowskim.
Jego matka Doris towarzyszy Guillermo jako pomocnik.
Pokaz gongu Sam/sdzia Odcinek: Dana Carvey / Tracee Ellis Ross / Anthony Anderson
Upu mikrofon samego siebie Odcinek: " Halle Berry kontra James Corden / Anthony Anderson kontra Usher "
Animal Nation z Anthonym Andersonem Sam/Gospodarz 10 odcinków
2018 Dorosy Andre Dre Johnson, s.r. Odcinek: Póna rejestracja; take producent wykonawczy
2019 Mieszany Odcinek: Stawanie si ukiem; take producent wykonawczy
Na ywo przed publicznoci studyjn Sam wujek Henry Jefferson
Odcinek: Norman Lear w caej rodzinie i Jeffersons
Wszystko w rodzinie i dobre czasy
Póne póne przedstawienie z Jamesem Corden Sam/Gospodarz 11 grudnia 2019 r.
2020 Ekstremalne wydanie domowe samego siebie Go
#KidsTogether: Ratusz Nickelodeon Specjalna telewizja
Kto chce by milionerem Go

Gry wideo

Rok Tytu Rola gosu
2006 Scarface: wiat naley do Ciebie Diler narkotyków
2007 Def Jam: Ikona Dolar trojaski
2012 Diablo III Gosy potworów

Filmy muzyczne

Rok Tytu Artysta Uwagi
2000 Wybuch Foo Fighters promujc Me, Myself i Irene, poniewa utwór znalaz si na ciece dwikowej filmu

Nagrody i nominacje

Stowarzyszenie Rok Kategoria Praca Wynik Nr ref.
Nagrody Black Reel 2002 Najlepszy aktor drugoplanowy Dwóch moe zagra w t gr Mianowany
2006 Zgiek i przepyw Mianowany
Bostoskie Towarzystwo Krytyków Filmowych 2006 Najlepszy zespó Zmarli Mianowany
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych Centralnego Ohio 2007 Najlepszy zespó Zmarli Wygraa
Critics' Choice Television Awards 2015 Najlepszy aktor w serialu komediowym Czarniawy Mianowany
2016 Mianowany
2017 Mianowany
2018 Mianowany
Zote Globy 2017 Najlepszy aktor w serialu komediowym Czarniawy Mianowany
2018 Mianowany
Nagrody dla dzieci 2016 Ulubiony aktor telewizyjny Family Show Czarniawy Mianowany
Nagrody NAACP 2002 Wybitny aktor drugoplanowy w filmie kinowym Dwóch moe zagra w t gr Mianowany
2003 Fryzjer Mianowany
2006 Wybitny aktor w serialu dramatycznym K-Ville Mianowany
2009 Prawo i porzdek Mianowany
2010 Mianowany
2011 Mianowany
2013 Najlepszy aktor w serialu komediowym Faceci z dziemi Mianowany
2015 Czarniawy Wygraa
2016 Wygraa
2017 Wygraa
Wybitny gospodarz w wiadomociach, rozmowie, rzeczywistoci lub rónorodnoci (serial lub specjalny) BET Awards 2016 (jako gospodarz) Mianowany
2018 Najlepszy aktor w serialu komediowym Czarniawy Wygraa
2019 Wygraa
2020 Wygraa
2021 Mianowany
Primetime Emmy Awards 2015 Najlepszy aktor w serialu komediowym Czarniawy Mianowany
2016 Mianowany
Wybitny serial komediowy (jako producent) Mianowany
2017 Najlepszy aktor w serialu komediowym Mianowany
Wybitny serial komediowy (jako producent) Mianowany
2018 Najlepszy aktor w serialu komediowym Mianowany
Wybitny serial komediowy (jako producent) Mianowany
2019 Najlepszy aktor w serialu komediowym Mianowany
2020 Mianowany
2021 Mianowany
Wybitny serial komediowy (jako producent) A do
Nagrody Satelitarne 2006 Najlepszy zespó w filmie kinowym Zmarli Wygraa
2018 Najlepszy aktor w serialu muzycznym lub komediowym Czarniawy Mianowany
Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych 2006 Znakomita wydajno obsady w filmie Zgiek i przepyw Mianowany
2017 Znakomita rola aktora mskiego w serialu komediowym Czarniawy Mianowany
Wybitny wystp zespou w serialu komediowym Mianowany
2018 Znakomita rola aktora mskiego w serialu komediowym Mianowany
Wybitny wystp zespou w serialu komediowym Mianowany
Nagrody Teen Choice 2004 Najlepszy aktor telewizyjny komedia Wszystko o Andersonach Mianowany
2015 Czarniawy Mianowany
2017 Mianowany
2019 Mianowany
Stowarzyszenie Krytyków Filmowych z Waszyngtonu 2002 Najlepszy zespó Fryzjer Wygraa

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Waldemar Polak

Czasami, gdy szukasz informacji w Internecie o czymś, znajdujesz zbyt długie artykuły, które nalegają na mówienie o rzeczach, które Cię nie interesują. Podobał mi się ten artykuł o zmiennej, ponieważ idzie do rzeczy i mówi dokładnie o tym, czego chcę, bez gubienie się w informacjach Bezużyteczne.

Sara Majewski

Wreszcie artykuł o Antoniego Andersona, który jest łatwy do przeczytania.