Antoniego AsquithaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Asquitha, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Asquitha, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Asquitha, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Asquitha, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Asquitha, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Asquitha. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .


Antoniego Asquitha
Walter James Redfern Turner, Anthony Asquith, Charles Percy Sanger, Mark Gertler autorstwa Lady Ottoline Morrell.jpg
Walter J. Turner , Asquith, Charles Percy Sanger i Mark Gertler , na zdjciu Lady Ottoline Morrell
Urodzi si 9 listopada 1902
Zmar 20 lutego 1968 (1968-02-20)(w wieku 65)
Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Zawód Reyser
lata aktywnoci 1927-1964
Rodzice)

Anthony William Lowell Asquith ( / s k w / ; 09 listopada 1902 - 20 lutego 1968) by czoowym angielski reyser . Z powodzeniem wspópracowa z dramatopisarzem Terencem Rattiganem m.in. przy The Winslow Boy (1948) i The Browning Version (1951). Jego inne filmy godne uwagi to Pygmalion (1938), francuskiego Bez ez (1940) Droga do gwiazd (1945) i 1952 adaptacji Oscar Wilde s Bdmy powani na serio .

ycie i kariera

Urodzony w Londynie, by synem HH Asquitha , premiera w latach 1908-1916, i Margot Asquith , która bya odpowiedzialna za pseudonim rodzinny Puffin. Ksztaci si w Eaton House , Winchester College i Balliol College w Oksfordzie .

Przemys filmowy by postrzegany jako niesawny, gdy Asquith by mody, a wedug aktora Jonathana Cecila , przyjaciela rodziny, Asquith wszed do tego zawodu, aby uciec od swojej przeszoci. Pod koniec lat 20. rozpocz karier reyserujc cztery nieme filmy, z których ostatni, A Cottage on Dartmoor , ugruntowa swoj reputacj dziki drobiazgowej i czsto poruszajcej emocjonalnie kompozycji kadru. Pigmalion (1938) zosta oparty na sztuce George'a Bernarda Shawa z udziaem Leslie Howard i Wendy Hiller .

Asquith by wieloletnim przyjacielem i wspópracownikiem Terence'a Rattigana (wspópracowali przy dziesiciu filmach) oraz producentem Anatole de Grunwald . Jego póniejsze filmy zawarte Rattigan za Winslow Boy (1948) i The Browning Version (1951) i Oscar Wilde s Bdmy powani na serio (1952).

Asquith by alkoholikiem i, wedug aktora Jonathana Cecila , represjonowanym homoseksualist . Zmar w 1968 roku. Zosta pochowany na cmentarzu All Saints Churchyard w Sutton Courtenay w Berkshire w Anglii.

Filmografia

Filmy z fabu

Krótkie filmy

Bibliografia

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Radoslaw Grabowski

Ten wpis o Antoniego Asquitha był właśnie tym, co chciałem znaleźć.

Paula Orzechowski

Wspaniałe odkrycie tego artykułu na Antoniego Asquitha i całej stronie. Przechodzi prosto do ulubionych.

Ewelina Pawlak

Ten wpis na Antoniego Asquitha pomógł mi w ostatniej chwili dokończyć pracę na jutro. Już widziałem, jak znowu ciągnę Wikipedię, coś, czego nauczyciel nam zabronił. Dziękuję za uratowanie mnie.

Angelika Czerwiński

Wreszcie artykuł o Antoniego Asquitha, który jest łatwy do przeczytania.