Antoniego BamfordaWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Bamforda, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Bamforda, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Bamforda, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Bamforda, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Bamforda, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Bamforda. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Lord Bamford
Prezes JCB
Przejcie urzdu
1975
Czonek Izby Lordów
Lord Temporal
Przejcie urzdu
3 padziernika 2013
ycie Peerage
Dane osobowe
Urodzi si
Anthony Paul Bamford

( 23.10.1945 )23 padziernika 1945
Staffordshire , Anglia
Partia polityczna Konserwatywny
Maonka(e) Carole, Lady Bamford
Dzieci 4
Edukacja Ampleforth College
Alma Mater Uniwersytet w Grenoble
Zawód Biznesmen

Anthony Paul Bamford, Baron Bamford , DL (ur. 23 padziernika 1945) jest brytyjskim biznesmenem miliarderem, który jest prezesem JC Bamford (JCB). Zastpi swojego ojca, Josepha Cyrila Bamforda , jako prezesa i dyrektora zarzdzajcego firmy w 1975 roku, w wieku 30 lat. Zosta pasowany na rycerza w 1990 roku w wieku 45 lat. Pojawi si na licie bogatych Sunday Times , a w 2021 roku jego warto netto oszacowano na 9,48  mld USD.

Edukacja

Bamford ksztaci si w Ampleforth College , a nastpnie na Uniwersytecie Grenoble .

ycie i kariera

W 1974 r. Bamford pozwa ówczesnego posa Jeffreya Archera o bankructwo po tym, jak Archer nie spaci poyczki w wysokoci 172 000 funtów. Archer straci pienidze w nieuczciwym przekrcie akcji. Archer póniej spaci pienidze ze swoich zarobków jako powieciopisarz, a Bamford nastpnie wycofa ogoszenie o bankructwie.

W 2000 r. JCB zostaa ukarana grzywn w wysokoci 22 milionów funtów przez Komisj Europejsk za naruszenie przepisów antymonopolowych . Bamford powiedzia, e decyzja bya rozczarowujca i bdna. Wywizaa si szecioletnia batalia prawna, w wyniku której Europejski Trybuna Sprawiedliwoci utrzyma kar w mocy.

Poza biznesem Bamford jest dobrze znanym kolekcjonerem wczesnych roczników Ferrari i jest jedyn osob posiadajc dwa Ferrari 250 GTO . By kiedy wacicielem samochodu Grand Prix Mercedes-Benz W196 z 1954 roku ciganego przez piciokrotnego mistrza wiata Juana Manuela Fangio z Argentyny, a w sierpniu 2006 roku wyrazi zainteresowanie zakupem samochodów Jaguar Cars, ale wycofa si, gdy powiedziano mu, e sprzeda obejmowaaby równie Land Rovera , którego nie chcia kupowa.

Bamford jest onaty z Carole, Lady Bamford, OBE i jest blisko Tony'ego Blaira i ksicia Karola .

Polityka

Bamford jest gównym darczyc brytyjskiej Partii Konserwatywnej , a JCB i powizane podmioty z Bamford przekazay partii 8,1 miliona funtów w gotówce lub w naturze w latach 2007-2017.

Przekaza 1 milion funtów przed wyborami powszechnymi w 2010 roku , a premier David Cameron zarekomendowa go do parostwa w tym samym roku, jednak Bamford wycofa jego nazwisko z rozwaa na kilka dni przed ogoszeniem czonków.

W 2012 r. Bamford wypowiedzia si póniej, e rzd Wielkiej Brytanii musi promowa produkcj w Wielkiej Brytanii, aw 2012 r. zleci przygotowanie raportu na ten temat, który zosta wysany bezporednio do Davida Camerona . Zosta wyniesiony do Izby Lordów w sierpniu 2013 roku, kiedy otrzyma tytu Baron Bamford z Daylesford w hrabstwie Gloucestershire i Wootton w hrabstwie Staffordshire.

W czerwcu 2016 r. Bamford napisa list popierajcy gosowanie za opuszczeniem Unii Europejskiej do swoich pracowników. W padzierniku 2016 r. poprowadzi swoj firm do opuszczenia CBI przez stanowisko organizacji przeciwko Brexitowi. JCB przekazaa równie 100 000 funtów na Vote Leave , oficjaln grup pro-Brexit. W maju 2021 r. Bamford odrzuci zaproszenie do ponownego doczenia do CBI, wczeniej nazwa to strat czasu, która nie reprezentowaa mojej firmy ani prywatnych firm.

Podczas kampanii wyborczej w Wielkiej Brytanii w 2019 r. Bamford przekaza 3 935 984 £ Partii Konserwatywnej.

ycie osobiste

Bamford jest wacicielem rezydencji w kilku krajach (m.in. w Anglii Daylesford House i Wootton Lodge ). Chocia by powizany z rajami podatkowymi offshore w papierach panamskich przez wyczn wasno Casper Ltd., jego rzecznik powiedzia, e firma bya nieaktywna przez cae swoje istnienie, zanim zostaa rozwizana w 2012 roku.

Armes des Bamford de Uttoxeter.svg

Style i wyrónienia

  • Pan Anthony Bamford (1945-90)
  • Sir Anthony Bamford (1990-2002)
  • Sir Anthony Bamford DL (2002-2013)
  • Szanowny Lord Bamford DL (2013-obecnie)
Herb Antoniego Bamforda
Czopek
Miecz wzniesiony Waciwa gowica i rkoje Or.
Zwolennicy
Po obu stronach ko Dark Bay z czarnym ubarwieniem punktowym. Prawidowo ungulowany Argent, który dla zrcznego opiera wewntrzne tylne kopyto na wle Stafforda, a dla zowrogiego opiera wewntrzne tylne kopyto na podkow. Or.
Motto
Dum Rectus Securus

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Dorota Adamczyk

Podane informacje o zmiennej Antoniego Bamforda są prawdziwe i bardzo przydatne. Dobrze.

Edyta Ostrowski

Ten artykuł o zmiennej Antoniego Bamforda przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.