Antoniego BoucheraWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Bouchera, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Bouchera, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Bouchera, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Bouchera, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Bouchera, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Bouchera. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Bouchera
Antoniego Bouchera 1952
Antoniego Bouchera 1952
Urodzi si William Anthony Parker White 21 sierpnia 1911 Oakland, Kalifornia , USA
( 21.08.1911 )
Zmar 29 kwietnia 1968 (1968-04-29)(w wieku 56 lat)
Oakland, Kalifornia, USA
Pseudonim HH Holmes
Zawód Pisarz, redaktor
Jzyk jzyk angielski
Gatunek muzyczny Zbrodnia, tajemnica

William Anthony Parker Biaa znany pod pseudonimem Anthony Boucher ( / b a t r / ; 21 sierpnia 1911 - 29 kwietnia 1968), amerykaski pisarz, krytyk i redaktor , który napisa kilka klasycznych powieci tajemnicy, krótko opowiadania, science fiction i suchowiska radiowe . W latach 1942-1947 by recenzentem gównie powieci kryminalnych dla San Francisco Chronicle . Oprócz Anthony'ego Bouchera, White uywa równie pseudonimu HH Holmes , który by pseudonimem amerykaskiego seryjnego mordercy z koca XIX wieku; Boucher pisa równie lekki wiersz i podpisywa go Herman W. Mudgett (kolejny pseudonim mordercy).

W ankiecie przeprowadzonej w 1981 r. przez 17 pisarzy i recenzentów kryminaów, jego powie Nine Times Nine zostaa uznana za dziewit najlepiej zagadk z zamknitym pokojem wszechczasów.

To

White urodzi si w Oakland w Kalifornii i poszed na studia na Uniwersytecie Poudniowej Kalifornii . Póniej uzyska tytu magistra na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley .

Po tym, jak przyjaciel powiedzia mu, e William White to zbyt popularne imi, uy HH Holmes do pisania i recenzowania tajemnic, a Anthony Boucher do science fiction. Wypowiedzia Boucher fonetycznie do rymu z bon.

Pisanie i edycja beletrystyki

Boucher (jak by bardziej znany) pisa kryminay, science fiction i horrory. By take redaktorem, w tym antologii science fiction, i przez wiele lat pisa kryminalne recenzje w The New York Times . By jednym z pierwszych angielskich tumaczy Jorge Luisa Borgesa , tumaczc The Garden of Forking Paths dla Ellery Queen's Mystery Magazine . Pomóg zaoy Mystery Writers of America w 1946 iw tym samym roku by jednym z pierwszych zdobywców nagrody MWA's Edgar Award za swoje tajemnicze recenzje w San Francisco Chronicle . By redaktorem zaoycielem (wraz z J. Francisem McComasem ) The Magazine of Fantasy & Science Fiction w latach 1949-1958 i próbowa uczyni z jakoci literackiej wany aspekt science fiction. Zdoby nagrod Hugo za najlepszy magazyn profesjonalny w 1957 i 1958 roku. Boucher redagowa take dugo ukazujc si seri antologii Best from Fantasy and Science Fiction , od 1952 do 1959.

Wród krytyczne pisanie Bouchera take przyczyniajc roczne podsumowania stanu spekulacyjnego fiction dla Judith Merril s Roku Best SF serii; jako redaktor publikowa tomy w dorocznych tomach EP Dutton Najlepsze historie detektywistyczne roku wydawanych w latach 19631968, zastpujc Bretta Hallidaya, a po jego mierci w tym zadaniu Allen J. Hubin .

Pierwsze opowiadanie Bouchera ukazao si drukiem, gdy mia pitnacie lat, w styczniowym numerze Weird Tales z 1927 roku . Zatytuowana Ye Goode Olde Ghoste Story bya to jedyna historia, która pojawia si pod jego prawdziwym nazwiskiem, William AP White. Póniej Boucher pisa opowiadania dla wielu amerykaskich magazynów o tematyce pulp fiction, w tym Adventure , Astounding , Black Mask , Ed McBain's Mystery Book , Ellery Queen's Mystery Magazine , Galaxy Science Fiction , The Master Detective , Unknown Worlds i Weird Tales .

Jego opowiadanie The Quest for Saint Aquin znalazo si wród opowiada wybranych w 1970 roku przez amerykaskich pisarzy Science Fiction jako jedno z najlepszych opowiada science fiction wszech czasów. Jako taki zosta opublikowany w The Science Fiction Hall of Fame, tom pierwszy, 1929-1964 .

Boucher by przyjacielem i mentorem pisarza science-fiction Philipa K. Dicka i innych. Jego powie Rakieta do kostnicy z 1942 roku , oprócz tego, e jest klasyczn tajemnic z zamknitym pokojem , jest take czym w rodzaju rzymskiego klucza o ówczesnej kulturze science fiction poudniowej Kalifornii , przedstawiajc sabo zawoalowane wersje osobowoci, takich jak Robert A. Heinlein , L. Ron Hubbard i naukowiec rakietowy / okultysta / fan Jack Parsons .

Radio

Boucher pisa take scenariusze dla radia i by zaangaowany w wiele innych dziaa, jak opisa William F. Nolan w swoim eseju Who Was Anthony Boucher:

Lata 40. okazay si dla Bouchera bardzo pracowit i produktywn dekad. W 1945 roku rozpocz spektakularn, trzyletni karier radiow, planujc ponad 100 odcinków przygód Ellery Queen , a take dostarczajc fabuy do wikszoci suchowisk radiowych Sherlocka Holmesa. Latem 1946 stworzy wasn tajemnicz seri dla fal radiowych, The Casebook of Gregory Hood . (Wydawaem trzy scenariusze kadego tygodnia na tyle samo koncertów, stwierdzi. To bya mieszanka cikiej pracy i wietnej zabawy).

W odniesieniu do swojego scenariusza suchowisk radiowych Sherlocka Holmesa Nigel Bruce , który gra dr Watsona, powiedzia, e Boucher mia solidn wiedz o Conanie Doyle'u i mia wielkie uczucie do dwóch postaci Holmesa i Watsona.

Magazine of Fantasy i science fiction lat

Boucher opuci dramatyczne radio w 1948 roku, gównie dlatego, e powiciem wiele godzin pracy z J. Francisem McComasem przy tworzeniu tego, co wkrótce stao si The Magazine of Fantasy and Science Fiction . Uruchomilimy to w 1949 roku i zobaczylimy, e si trzyma solidnie do 1950 roku. To byo wielkie twórcze wyzwanie i chocia byem zaangaowany w wiele innych projektów, pozostaem w F&SF do 1958 roku."

Przez lata pracy z magazynem Boucher by zaangaowany w wiele innych projektów. Pisa beletrystyk dla SF i tajemniczych rynków (gównie opowiadania). Prowadzi nieformaln klas pisania w swoim domu w Berkeley. Kontynuowa niedzielne felietony kryminalne dla New York Times Book Review , pisa take recenzje kryminaów dla The New York Herald Tribune jako Holmes (recenzowa take SF i fantasy (jako HH Holmes) dla Herald Tribune ) i peni funkcj szefa krytyk magazynu Mystery Ellery Queen . Redagowa True Crime Detective , nadzorowa lini Mercury Mystery Line i (póniej) Dell Great Mystery Library; by gospodarzem Golden Voices , jego serii historycznych nagra operowych dla Pacifica Radio , oraz peni (w 1951 r.) funkcj prezesa Mystery Writers of America.

W ramach swoich recenzji powieci kryminalnych opublikowa list najlepszych kryminaów roku 1949-1967, wymieniajc od 12 do 15 tytuów kadego roku. Opublikowa swoj list jako Anthony Boucher.

Boucher by oddanym graczem w pokera , dziaaczem politycznym, zaciekym fanem sportu (piki nonej, koszykówki, lekkoatletyki, gimnastyki i rugby), aktywnym Sherlockianem w The Baker Street Irregulars i energicznym szefem kuchni.

Telewizja

W latach 1964-1965 Boucher pracowa jako konsultant fabuy w Kraft Suspense Theatre .

mier

Boucher zmar na raka puc 29 kwietnia 1968 roku w szpitalu Kaiser Foundation w Oakland.

Bouchercon

Na jego cze nazwano Bouchercon , wiatow Konwencj Tajemnic Anthony Boucher Memorial, podobnie jak coroczn nagrod Anthony Awards . Opisy tych konwencji od pierwszej, w 1970 roku, a do 2004 roku, pojawiaj si w Spadkobiercach Anthony'ego Bouchera Marvina Lachmana .

Wybrane prace

Krótkie historie

Tajemnicze powieci

Zbiory opowiada i scenariuszy suchowisk radiowych

Kolekcje recenzji

  • Kroniki Anthony'ego Bouchera: recenzje i komentarze 1942-1947: Tom I: As Crime Goes By , pod redakcj Francisa M. Nevinsa (2001) (recenzje z San Francisco Chronicle)
  • Kroniki Anthony'ego Bouchera: recenzje i komentarze 1942-1947: Tom II: Tydzie w morderstwie , pod redakcj Francisa M. Nevinsa (2001)
  • Kroniki Anthony'ego Bouchera: recenzje i komentarze 1942-1947: Tom III: A Bookman's Buffet , pod redakcj Francisa M. Nevinsa (2001)

[Te trzy tomy zostay póniej opublikowane w jednym tomie.]

  • Multiplying Villainies: Selected Mystery Criticism 1942-1968 , pod redakcj Francisa M. Nevinsa i Roberta Brineya (1983) (recenzje z New York Times)

Inne

  • Zaginione przygody Sherlocka Holmesa: na podstawie oryginalnych suchowisk radiowych Dennisa Greena i Anthony'ego Bouchera , scenariusz Kena Greenwalda (1989)
  • Zapomniane przygody Sherlocka Holmesa: na podstawie oryginalnych suchowisk radiowych Anthony'ego Bouchera i Denisa Greena , H. Paul Jeffers (2005)

Bibliografia

róda

Zewntrzne linki

Opiniones de nuestros usuarios

Artur Antczak

Minęło trochę czasu odkąd widziałem artykuł o zmiennej napisany w tak dydaktyczny sposób. Podoba mi się.

Julia Kowalewski

Informacje o zmiennej Antoniego Bouchera są bardzo ciekawe i rzetelne, podobnie jak pozostałe artykuły, które przeczytałem do tej pory, a jest ich już wiele, bo na randkę na Tinderze czekam prawie godzinę i się nie pojawia, więc daje mi to, że mnie to wystawiło. Korzystam z okazji, aby zostawić kilka gwiazdek dla firmy i srać na moje pieprzone życie.

Patryk Grzyb

Ten artykuł o zmiennej Antoniego Bouchera przykuł moją uwagę. Zastanawia mnie, jak dobrze odmierzone są słowa, to jest jak... eleganckie.

Sebastian Kot

Nie wiem, jak dotarłem do tego artykułu o zmiennej, ale bardzo mi się podobał.