Antoniego BurgeraWszystka wiedza, jaką ludzie zgromadzili przez wieki na temat Antoniego Burgera, jest teraz dostępna w Internecie, a my zebraliśmy ją i uporządkowaliśmy dla Ciebie w najbardziej przystępny sposób. Chcemy, abyś mógł szybko i sprawnie uzyskać dostęp do wszystkich informacji o Antoniego Burgera, które chcesz poznać, aby Twoje doświadczenie było przyjemne i abyś czuł, że naprawdę znalazłeś informacje o Antoniego Burgera, których szukałeś.

Aby osiągnąć nasze cele, dołożyliśmy starań nie tylko w celu uzyskania najbardziej aktualnych, zrozumiałych i prawdziwych informacji o Antoniego Burgera, ale także upewniliśmy się, że wygląd, czytelność, szybkość ładowania i użyteczność strony są tak przyjemne, jak to tylko możliwe, abyś mógł skupić się na tym, co najważniejsze, czyli na poznaniu wszystkich dostępnych danych i informacji o Antoniego Burgera, bez konieczności martwienia się o cokolwiek innego - my już zajęliśmy się tym za Ciebie. Mamy nadzieję, że udało nam się osiągnąć nasz cel i że użytkownik znalazł poszukiwane informacje o Antoniego Burgera. Witamy Cię i zachęcamy do dalszego korzystania z scientiapl.com .

Antoniego Burgera
Burger na scenie w 2003 roku
Burger na scenie w 2003 roku
Informacje ogólne
Imi i nazwisko Anthony John Burger
Urodzony ( 05.06.1961 )5 czerwca 1961
Cleveland, Tennessee , USA
Zmary 22 lutego 2006 (2006-02-22)(w wieku 44)
Miami, Floryda, USA
Gatunki poudniowa ewangelia
Instrumenty Fortepian, wokal
lata aktywnoci 1975-2006
Etykiety Wiosenne Wzgórze
Akty powizane The Kingsmen , The Celestials , The Gaither Vocal Band
Stronie internetowej anthonyburger .com

Anthony John Burger (ur. 5 czerwca 1961 22 lutego 2006) by amerykaskim pianist i piosenkarzem, najcilej zwizanym z poudniow muzyk gospel .

Wczesne ycie

Anthony Burger urodzi si w Cleveland w stanie Tennessee jako syn Richarda i Jean Burger. W wieku omiu miesicy uywa chodzika i wpad do kanau grzewczego na pododze swojego domu. Dozna oparze III stopnia na rkach, twarzy i nogach. Po doznaniu oparze lekarz Burgera powiedzia rodzicom, e prawdopodobnie w przyszoci nie bdzie móg rusza rkami. Pomimo przeciwnoci, Burger wyzdrowia. W wieku piciu lat zosta przyjty do Konserwatorium Cadek na Uniwersytecie Tennessee w Chattanooga . Cudowne dziecko, Burger przez kilka lat gra w klasycznym repertuarze fortepianowym. Burger uczszcza do Bradley Central High School w Cleveland, ale nie ukoczy szkoy.

Kariera

Pierwsze nagranie Burgera , Anthony Burger w Lowrey Organ , zostao wydane w 1975 roku, gdy mia 14 lat. Nagrywa z The Celestials na ich albumie Ole Fashion Gospel w 1976 roku. Doczy do Kingsmen Quartet w wieku szesnastu lat i pozosta z nimi do marca 1993 roku. W tym czasie Burger nagra z grup dziewitnacie projektów i zosta wybrany Ulubionym Pianist w Singingu. Aktualnoci Fan Awards za bezprecedensowe dziesi lat. Przez kilka lat nagroda zostaa przemianowana na Anthony Burger Award. W tym okresie Burger co roku wrcza nagrod zwycizcy, ale nie móg jej otrzyma.

W 1992 roku Burger opuci Kingsmen Quartet, aby rozpocz karier jako pianista solowy. W nastpnym roku doczy do Gaither Homecoming Tour i pojawi si w ponad 65 filmach Homecoming. Burger kontynuowa wydawanie solowych nagra fortepianowych i gównych koncertów, ale jego solowy harmonogram zrównoway okoo 80 koncertów Gaither Homecoming rocznie. Aby urozmaici swój harmonogram, Burger utworzy okoo 1998 r. improwizowany zespó grajcy na marginesie z Ivanem Parkerem i Kirkiem Talleyem pod nazw The Trio. Grupa wystpowaa na kilku imprezach kadego roku. ( Póniej Parkera zastpi Shane Dunlap .)

Burger by znany w swojej karierze z opowiadania o tym, jak Bóg uzdrowi jego rce, a gra na pianinie bya jego sposobem na chwalenie Boga. W trakcie swojej kariery Burger nawiza wspóprac z saksofonist gospel, Danem Traxlerem. Ich album Classic Gospel zosta wydany w serwisach streamingowych, w tym Spotify, w 2020 roku.

W trakcie swojej kariery Burger wyda wiele folio fortepianowych, umoliwiajc innym klawiszowcom wykonywanie jego aranacji.

Firma fortepianowa Hazelton Brothers uhonorowaa Burgera tu po przeomie wieków, kiedy zacza oferowa model Anthony Burger Signature. Nastpnie, pod koniec 2005 roku, Steinway & Sons ogosili, e Burger zosta dodany do ich ekskluzywnej listy artystów poparcia, czynic go pierwszym pianist Southern Gospel, który kiedykolwiek mia ten zaszczyt.

Czonkowie Trio

Skady

mier

22 lutego 2006 roku, w wieku 44 lat, Burger zmar na potny atak serca po wystpie na pokadzie MS Zuiderdam , statku wycieczkowego wyczarterowanego na rejs Gaither Gospel Cruise. Wedug relacji naocznych wiadków, Burger by towarzyszcy Bill i Gloria Gaither i Guy Penrod gdy fani na widowni zauway Burger przesta przemieszczajcych, donie zacinite w pici nad klawiatur. Kilku kolegów artystów zanioso go za kulisy, gdzie zespó ratunkowy statku wycieczkowego wykonywa resuscytacj kreniowo-oddechow przez okoo 45 minut, bez skutku.

Nagrody

piewanie Wiadomoci Fan Nagrody

Muzeum Poudniowej Ewangelii i Galeria Saw

  • 2007 Inductee

Linki zewntrzne

Bibliografia

Opiniones de nuestros usuarios

Ilona Stefaniak

Wreszcie! W dzisiejszych czasach wydaje się, że jeśli nie piszą artykułów składających się z dziesięciu tysięcy słów, to nie są szczęśliwi. Panowie autorzy treści, to TAK to dobry artykuł o Antoniego Burgera.

Bartosz Krupa

Bardzo ciekawy ten post o Antoniego Burgera.

Kacper Szymański

Wpis _zmienna bardzo mi się przydał.